Ładowarka Akumulatorków AA/AAA

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
tusiu
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 21 cze 2009, 18:37
Lokalizacja: Radomsko

Ładowarka Akumulatorków AA/AAA

Post autor: tusiu »

Witam

Zakupilem jakis czas temu ladowarke MW 8168 i do niej akumulatorki VOICE KRAFT.
Zuwazylem ze jak bralem funkcje rozladowania to rozladowywala mi dobrze raz a pozniej rozladowala tylko do 1,20v (oba ogniwa) zamiast do 0,9v ale nie juz nie o to chodzi. Pozniej ladowala ogniwa i raz mialem tak za naladowala je tylko do 1,30v i sygnalizowala ze juz naladowane na max, ale po wyjeciu i wlozeniu do kontaktu ponownym naladowala juz je do pelna czyli ponad 1,40v. Myslalem ze to akusy jakies takie firma niewiadoma i dlatego.
Teraz kupilem GP RECYKO, rozladowalem w aparacie pozniej wsadzilem wieczorem do ladowarki wzialem zeby je jeszcze bardziej rozladowala czyli wcisnalem przycisk od funkcji rozladowania(po rozladowaniu laduje akusy). Rano wstaje akumulatorki naladowane sprawdzam napiecie 1,44v czyli wszystko OK.
Dzisiaj akusy rozladowane w aparacie wlozylem do ladowarki i rowniez wlaczylem funkcje rozladowania, po okolo 20min widze ze juz rozladowala bo sie laduja a tu po 1h patrze zielona lampka sie pali ze naladowane a to przeciez fizycznie niemozliwe wiec wzialem wyjalem z kontaktu u wlozylem jeszcze raz i tym razem naladowala je do pełna(trwalo to okolo 4-5h)

Pytalem sprzedawcy ale on twierdzi ze akusy musza sie uformowac u wtedy ten problem zniknie.....

Co o tym sądzicie?
Prosze nie pisac zebym sobie kupic BC-700 itp. bo wiem ze tak by bylo najlepiej no ale narazie mnie fundusze ograniczaja i w sumie az taki wypas potrzebny mi nie jest, chce tylko zeby ladowarka potrafila naladowac dobrze moje akusy.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Ładowarka na gwarancji ? Jeżeli tak to oddaj.
Ja miałem też jak większość na początku styczność z MW 8168, najpierw zabiła mi komplet aku GP - nie wiem jak je ładowała, jakim prądem, ale były tak gorące że nie dało się ich dotknąć. Potem zaczęły się problemy jak u Ciebie - czyli nie ładowała do pełna.

Zrobiłem to o czym nie chcesz żebyśmy pisali - kupiłem bc-700, nie dlatego że ma bajery, a dlatego że działa. Po prostu nie znalazłem nic tańszego co by było sprawdzone i działało bez problemów.
A jak sobie policzyłem, że mam znowu na eksperymentach z jakąś dziadowską ładowarką stracić kolejny komplet akumulatorków to postanowiłem zaoszczędzoną kasę odłożyć na lepszy sprzęt ładujący.
tusiu
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 21 cze 2009, 18:37
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: tusiu »

Znalazlem na allegro BC-700 za 110zł z przesyłką i sie wlasnie zastanawiam kurcze... Mi niby taki wypas niepotrzebny ale troche mi szkoda moich Recyko.
Ładować ładuje je i jak sprawdzalem to byly ciepłe ale nie gorące.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Może jest coś tańszego co tez działa ok, ja nie interesuję się już ładowarkami :).

Co do bc-700 też nie jest bez wad :) jak leży blisko telefonu komórkowego tez mi nie ładowała do końca :P napięcie 1.2 i pisało, że full, miałem wysyłać na gwarancji, ale skojarzyłem te dwa fakty i okazało się że jak leży dalej od telefonu to ładuje ok.

Może minwa ma też taką przypadłość ? Sprawdź ;)
tusiu
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 21 cze 2009, 18:37
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: tusiu »

Znalazlem BC-700 z ogniwami AA 1500mAh Panasonic i jak uda sie kupic ja za 100zl z przesylka to wezme.
Ja mam EMOS 8168 i moja laduje zawsze w gniazdku na scianie kolo lampki nocnej ;-D
A teraz na noc wlozylem rozladowane aku i jeszcze ladowarka je rozladowala mocniej i rano wyjalem i naladowane dobrze, ona raz laduje dobrze a raz cos jej odwala...
adam123
Posty: 152
Rejestracja: czwartek 25 cze 2009, 11:12
Lokalizacja: Wrocki

Post autor: adam123 »

Witam!
Moim skromnym zdaniem ,jezeli nie potrzebujesz bajerów i akumulatorki rozładowujesz w aparacie to ja ci polecam ładowarke procesorową duracell.
Ja ją kupiłam w avansia za 50zł + 2 akumulatory duracell 2650mAh.
Pozyczam tez ja siostrze(oczywiscie w zamian zawsze misi mi batonik kupic :mrgreen: ) i ona ładuje nią akumulatorki GP 2100mAh.
Ładowarka ma juz rok i pracuje swietnie.Akumulatorki podczas ładowania ledwo letnie.
Teraz na allegro 35zł + przesyłka,ale bez akumulatorów
http://www.allegro.pl/item670097500_lad ... iwice.html
Ma pare bajerów wykrywa uszkodzone ogniwa ,lub niewłasciwie włozone(sprawdzałem)Jak ładuje to sie pali czerwona dioda ,jak naładowane zielona.
Znalazłem troszke drozszą bo za 40zł z przesyłką ,ale w zestawie dwa akumulatorki duracell
http://www.allegro.pl/item680888771_dur ... atory.html
POZDRAWIAM :grin:
foxx
Posty: 134
Rejestracja: wtorek 20 sty 2009, 15:07
Lokalizacja: Czeski Cieszyn ;)

Post autor: foxx »

akurat ze laduje 8 godzin :/ a ma tylko 2 pozycje...

Ta lampka nocna, to zwykla lampka z zarowka, czy jakas z bajerami, sciemnianiem itp. Moze jakos interferuje, tak jak z tym telefonem?

w domu mam bc-700, kupilem po roku czy dwoch uzywania tej oto ladowarki
http://www.pentagram.eu/content/downloa ... irapid.pdf

Pentagram jej juz nie sprzedaje, przed kilku miesiacami widzialem ja w tesco, byla zupelnie ta sama, ale marki Trust (ok 400 CZK), na stronach trust jej ale juz niema.
Za bardzo jej nie wierzylem, bo tak jakos chinsko na mnie oddzialywala, ale z czasem doszlem do wniosku, ze nie jest taka zla, ma sporo zabezpieczen, szkoda tylko ze niema 4 oddzielnych komor.
Wlasnie dla samodzielnych kanalow ladowania i funkji rozladowywania kupilem bc-700, ale do uzytku ludowego jest fajna, z adapterem do auta. Co mi akurat przeszkadzalo byl spory prad ladowania przy kombinacji 2xAA (1000 mA, patrz link).
Po dwoch latach ladowania akumulatorkow pentagram 2500 (nie byly w secie, ale kupilem razem, dostalem od szwagra aparat i w sobote popoludniu blyskiem potrzebowalem akkursy i ladowarke), po tych 2 latach uzywania nie na codzien mialy akkusy ok 1900 mAh (mierzone za pomoca nowo nabytej bc-700). Ale ciezko powiedziec co nawalalo, ladowarka, czy akkusy. Sadze ze akkusy nie byly jakies "elite" wiec po czasie sie zmeczyly, zwlaszcza przy takim intensywnym ladowaniu jakie ta ladowarka "unirapid" daje.
ale problemow nikdy nie mialem, ladowala zawsze dobrze.
Teraz uzywam akkusow recyko i eneloop, w aparacie lepiej dzialaja w chlodnej pogodzie, tamte stare to kolo zera stopni juz odpadaly, eneloopy dzialaja sprawnie nawet przy lekkim przymrozku.

bc-700 dziala narazie dobrze (musi, jest dowieziona z Niemiec :), troche mi brakuje adapteru do samochodu, ale bc-900 byla zdecydowanie za droga.
Tikka XP @ XP-G R5 NW | Akoray K106 @ XP-G R4 NW| Trustfire S-A2 | iTP EOS A3
tusiu
Posty: 20
Rejestracja: niedziela 21 cze 2009, 18:37
Lokalizacja: Radomsko

Post autor: tusiu »

Wiesz co lampka jest zwykła o taka:
Lampka
Napewno to nie przez nią ;-)

A co do BC-700 zachęca mnie to ze ma funkcje ladowania 1ogniwa a mam np. lampke na 3 ogniwa i MP3 na 1 ogniwo i wlasnie takie ladowanie np tylko 3 ogniw albo tylko 1 by bylo bardzo fajną rzeczą.
Mialem kase przeznaczyc na latarke na 18650 i ladowarke bo ogniwa mam ale chyba jednak az taka dobra latarka mi niepotrzebna bo ja tylko oswietlam sobie nia pod nogi albo na dzialce troche i mysle ze wezme tą bc-700 jak trafie w dobrej cenie.

No ale zastanawia mnie czemu ta 8168 tak dziwnie dziala. Teraz na noc wsadzilem 2 komplet akusow i naladowala je dobrze a wczesniej po 1h sygnalizowala ze naladowane.


No nie ma zadnego zabezpieczenia cieplnego no i po 1h jak sygnalizowala ze naladowane to one byly zimne , ona ich w sumie tak mocno nie grzeja jak sie ladują.
Ostatnio zmieniony poniedziałek 06 lip 2009, 12:47 przez tusiu, łącznie zmieniany 1 raz.
foxx
Posty: 134
Rejestracja: wtorek 20 sty 2009, 15:07
Lokalizacja: Czeski Cieszyn ;)

Post autor: foxx »

a nie ma jakiegos zabezpieczenia cieplnego?
moze akkusy sie przegrzewaja i ladowarka sie wylacza? (ale podejrzewam, ze to by nie swiecila sygnalem gotowego ladowania chyba...)

te samodzielne kanaly w bc-700 tez mi sie podobaja, tez mam mp3 na 1AAA a czolowka jest znowu na 3xAAA, wiec bez samodzielnych kanalow trudno by bylo.
Tikka XP @ XP-G R5 NW | Akoray K106 @ XP-G R4 NW| Trustfire S-A2 | iTP EOS A3
ODPOWIEDZ