Nie działa ULTRAFIRE WF-501B

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
flex91
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 20:37
Lokalizacja: Kraków

Nie działa ULTRAFIRE WF-501B

Post autor: flex91 »

Witam serdecznie. Jestem nowym użytkownikiem forum więc proszę o wyrozumiałość. Nie znam się zupełnie na latarkach od razu zaznaczam. Jak w temacie w/w latarka przestała działać-sprawdzona na 3 różnych ogniwach 18560 bez reakcji. Ostatnio zaczęła migać i przerywać na różnych programach. Tutaj pojawiają się moje pytania: Czy warto w/w latarkę naprawić ? Czy w Krakowie jest serwis lub sklep który zajmuje się naprawą ? Z góry dziękuję za pomoc i wiem że moje słownictwo nie jest fachowe ale jestem w temacie latarek amatorem.
Awatar użytkownika
ufolufol
Posty: 22
Rejestracja: środa 12 sty 2011, 20:15
Lokalizacja: lodz

Post autor: ufolufol »

Sprawdź włącznik. Odkręć dupkę latarki i zewrzyj minus ogniwa ze ścianką obudowy kawałkiem kabla. Możesz spróbować rozciągnąć też trochę sprężynkę.
flex91
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 20:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: flex91 »

Dziękuję za poradę jednak latarka nie działa w dalszym ciągu. Jakiś inny pomysł ? Może ktoś z Krakowa zajmuje się naprawą latarek ?
Awatar użytkownika
przemek1602
Posty: 286
Rejestracja: poniedziałek 21 lip 2014, 22:36
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: przemek1602 »

bardzo łatwo w tym diode upalić, wiem bo miałem :)
flex91
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 04 kwie 2016, 20:37
Lokalizacja: Kraków

Post autor: flex91 »

Czyli prawdopodobnie przyczyna tkwi w przepalonej diodzie. Postanowiłem, że latarka będzie moim sprzętem szkoleniowym :) Dziękuję Wam za pomoc. Temat do zamknięcia.
ODPOWIEDZ