Uchwyt samochodowy do telefonu

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
lumenoman
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 19:29
Lokalizacja: Będzin

Uchwyt samochodowy do telefonu

Post autor: lumenoman »

Witam,
Poszukuję uchwytu do samochodu, dla telefonu 5" w celu używania go jako nawigacji, nie koniecznie musi kosztować on dolara, :mrgreen: jeśli mam dopłacić ale mieć gwarantowaną jakość (np. produkty blitzwolf) to dopłacę. Nie ma ktoś może czegoś sprawdzonego?

Pozdrawiam
Ostatnio zmieniony środa 09 mar 2016, 21:01 przez lumenoman, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

A jakie mocowanie? Jak do kratki wentylacyjnej to ten poniżej trzyma się nad wyraz solidnie. Tylko, że mocowanie do kratek samo w sobie nie jest wygodne.
http://www.banggood.com/Universal-Car-A ... 66773.html
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Samsung działa, dostępny zwykły i z ładowanie bezprzewodowym. Trzyma się na szybie od kwietnia, nie trzeszczy.
Awatar użytkownika
lumenoman
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 19:29
Lokalizacja: Będzin

Post autor: lumenoman »

Bardziej preferowałbym coś na szybę, wygodniej tak ;
mam Z1 więc ładowania bezprzewodowego nie potrzebuje ;)
Awatar użytkownika
dr.w
Posty: 130
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 23:20
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dr.w »

Rok temu zakupiłem uchwyt Samsung EE-V200SABEGWW
Solidnie wykonany, dobrze sie trzyma szyby, nic nie trzeszczy.
Polecam :)
Pozdrawiam
Wojtek
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Zapoznaj się z systemem od Herbert Richter. Fajne modularne uchwyty dzięki czemu można łatwo przekładać je między np. samochodem a rowerem.
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

Ja też polecam Samsunga. Mam już drugi (pierwszy poległ w wypadku samochodu). Obsługuje telefony do prawie 6 cali.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Jeśli szukasz dobrej jakości to polecam produkty marki ROCK. W opisie podają, że pasuje do Z3, w komentarzach ktoś wspomina o Z2- nie wiem jak to się ma wymiarami do Z1.
No i jeszcze oprócz uchytów na szybę i nawiewy, istnieją takie cuda na kierownicę. Jakością nie powala, ale jak nie ładujesz akurat telefonu to jest to wygodne rozwiązanie.
dalu
Posty: 91
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 19:41
Lokalizacja: kielce

Post autor: dalu »

ja znowu polecę coś innego, szukałem czegoś co będzie miało funkcję ładowania bezprzewodowego oraz możliwość montażu także na desce rozdzielczej samochodu, po przeczytaniu i obejrzeniu różnych testów wybrałem uchwyt firmy iottie model z Qi, możesz zerknąć jak to wygląda np. tutaj cena jest większa od dolara :razz: w zestawie jest porządna ładowarka 2A, uchwyt jest bardzo funkcjonalny, świetnie trzyma się plastików, nie zasłaniając zupełnie widoczności, bardzo dobry i intuicyjny sposób wkładania i wyjmowania telefonu. Bardzo stabilny, ładnie ładuje bezprzewodowo, a przez to że nie jest umocowany do szyby to w upalne dni telefon nie przegrzewa się w słońcu.
Voit
Posty: 259
Rejestracja: piątek 05 gru 2008, 19:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Voit »

Używałem oryginalnego uchwytu Samsunga, dokładnie takiego jak poniżej, ale doprowadzał mnie do szału.
Obrazek
Jeśli nie przewoziłem telefonu, to musiałem go odklejać od szyby, bo trzeszczał i klekotał.
Klekotały te "łapki", które trzymają telefon. Po założeniu i ściśnięciu telefonu było już cicho.
Poza tym, któregoś razu zachciało mi się zakupić pancerną (tzw. hybrydową) obudowę do telefonu i okazało się, że "łapki" są za krótkie, żeby utrzymać dość mocno pogrubiony telefon.

Obecnie od roku używam klipsa z przyssawką:
Obrazek
Klips kupiłem w hipermarkecie, za jakieś dziesięć złotych.
Pomimo, że może nie wygląda jakoś specjalnie solidnie, od roku sprawdza się znakomicie.
Dzięki przegubowi kulowemu jest regulowany we wszystkich płaszczyznach.
Naprawdę polecam. To rozwiązanie jest zadziwiająco funkcjonalne.
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

dr.w pisze:Samsung EE-V200SABEGWW
Tylko to. Długo szukałem zanim kupiłem. Gumki w kształcie klina dobrze trzymają telefon, można łatwo przekręcić do pozycji poziomej. Ja w swoim przerobiłem mocowanie na wkręty do deski rozdzielczej.
Voit pisze:bo trzeszczał i klekotał.
Nie zauważyłem tego. Rzadko jeżdżę bez telefonu.
Awatar użytkownika
dr.w
Posty: 130
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 23:20
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dr.w »

Tak jak pisałem o tym samsungu - u mnie nic nie trzeszczy ani nie lata.
Nawet jak jadę bez telefonu :mrgreen:
Pozdrawiam
Wojtek
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

To na drugim zdjęciu kupiłem kiedyś w Auchan-ie za kilkanaście zł. z tym, że materiałem na przyssawkę nie jest zwykły silikon czy guma tylko taka trochę galaretowata masa. Można to przyczepić do chropowatej deski rozdzielczej - potem kupiłem ich jeszcze kilka. Nie jest to wzór jakości - ale utrzymuje praktycznie każde urządzenie - użytkuję z nawigacją 5 cali i różnymi telefonami - sprawdza się bardzo dobrze a z racji ceny mam to zamontowane w każdym samochodzie i nie muszę walczyć z przepinaniem. Raz przypięte przetrzymało ponad rok (i nadal trzyma) i na desce i na szybie. Przetrzymało i upały i mróz. Jest krótkie wiec drgania są bardzo niewielkie, jedyny minus to to, że jak wisi na szybie ma tendencje do obniżania na kulce plastykowej - dokręcając zniszczyłem plastykową nakrętkę - pękła - zamiast tego wstawiłem zwykłą budowlaną metalową - działa bez zarzutu.
Jeśli chcemy mieć ładowanie indukcyjne wystarczy w prosty sposób wmontować płytkę indukcyjną i za max kilkadziesiąt zł mamy pełny wypas.

Dedykowane markowe uchwyty są dużo solidniejsze, ale wpinanie i wypinanie z nich telefonu jest trudne w porównaniu do tego. A inwestowanie w dedykowany uchwyt ~ 200 zł uważam za zwykłe marnotrawstwo.
ODPOWIEDZ