Skąd pozyskać baterie z laptopów ??

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Popieram, rozebrać i sprawdzić napięcia na poszczególnych celach. Już parę razy trafiłem, że na 6 ogniw w baterii 2 były padnięte, a reszta w bardzo dobrym stanie, jednak jeśli wszystkie napięcia będą na podobnym poziomie, to małe szanse że ogniwa będą wydajne.
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

Dokładnie tak. Zauważyłem że najczęściej rozlane i pordzewiałe sa Panasonica. A jak są dobre to się grzeją.
R0bert
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 28 lut 2016, 12:01
Lokalizacja: Gliwice/Opole

Post autor: R0bert »

To czy są porozlewane to chyb loteria, ja trafiałem 2 razy na samsunga, ale jednocześnie trafiałem też na bardzo dobre okazy tej firmy. Mi się wydaje że bardziej ma wpływ na to elektronika baterii no i użytkowanie przez poprzedniego właściciela ;-).
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Ilość cykli. Jak ktoś 99% czasu korzystał z zasilania sieciowego (jak np ja), a elektronika wiedziała jak się obchodzić z baterią (nie ładowała pod korek non stop), to można trafić naprawdę niezłe sztuki. Tylko że praktycznie wszystkie baterie są wymieniane z powodu zużycia, czyli na liczniku ponad 400 czy 500 cykli i kilkanaście minut pracy komputera. Te baterie to zdechlaki. A baterie które umarły śmiercią nagłą będą lepsze, bo albo zdechła elektronika, albo zaprogramowany licznik uznał że czas na wymianę, albo jedna z celi uległa uszkodzeniu - wtedy pozostałe ogniwa mogą być w dobrym stanie, ale to rzadkość.
ODPOWIEDZ