Zakup listwy antyprzepięciowej

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Zakup listwy antyprzepięciowej

Post autor: DNF »

Witajcie.
Nastał czas, kiedy muszę zakupić listwę antyprzepięciową. Nie chcę wydać miliona zielonych papierków, ale nie chcę też kupić zwykłego przedłużacza.
Powiedzcie mi Panowie, czy coś z poniższych linków jest warte uwagi?

http://allegro.pl/listwa-zasilajac-anty ... 11795.html

http://allegro.pl/listwa-antyprzepiecio ... 77882.html

http://allegro.pl/listwa-przepieciowa-b ... 24373.html

Za pierwszymi dwoma przemawia 5 i 6 letnia gwarancja oraz ubezpieczenie sprzętu, który jest podłączony do listwy,
a za trzecią przemawia to, że to Belkin oraz ilość możliwej do pochłonięcia energii.
Tylko zastanawia mnie, czy te "dżule" to nie jest taki wyścig jak w chińskich ako z serii "superfire" po miliony mAh?
Pozdrawiam
DNF
Awatar użytkownika
sp5it
Posty: 668
Rejestracja: sobota 29 gru 2012, 15:32
Lokalizacja: ko02oi

Post autor: sp5it »

Pic na wodę.
Chcesz prawdziwego zabezpieczenia to zaopatrz się w ups online.
Michał
My flashlight is smaller than yours...
GanzConrad
Posty: 879
Rejestracja: wtorek 14 paź 2014, 20:44
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: GanzConrad »

Belkin to jakaś armata na muchy ;-). Te rozmiary jedynie rekompensują włączniki na każde gniazdko.
Ja bym podszedł od innej strony: czego można oczekiwać wewnątrz od kwoty 35zl? Może oprócz bezpiecznika jest tam jakiś warystor za 1pln. Myślę, ze niewiele więcej, nie wspominając o "zabezpieczonych" gniazdach tel/faks.
Poza tym jaka kwota ubezpieczenia może być w cenie i czy jest realna możliwość wyegzekwowania ubezpieczenia? Raczej wątpię...

Brałbym ten pierwszy - najwięcej gniazd.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6165
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Poszukaj starych listw polskiej produkcji marki Sekar lub coś w tym stylu - duże kloce, do dostania na aukcjach / targach / rupieciarniach po kilka zł. W środku faktycznie coś jest a i sama waga coś mówi o produkcie. Te z linków które podałeś, to po prostu dwa bezpiecznik + czasem kondensator i nic więcej.
ILPT
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Post autor: wujek_red »

Nie patrze co mam w listwie środku ale od kilku lat mam listwy evera i cały sprzęt żyje. Obecnie mam http://www.morele.net/listwa-zasilajaca ... 00-406953/ jest ok, chociaż nie powiem ci jak wygląda ta gwarancja bo nie miałem okazji przetestować. I niech tak zostanie bo oznaczałoby, że listwa nie zdała egzaminu ;)
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

W listwach przez ciebie podanych jest najprawdopodobniej jeden warystor oraz jeden/dwa bezpiecznik(i).
30zł to kwota minimalna jak na listwę, jak przedmówcy napisali, za te pieniądze wiele nie dostaniesz.
Ostatnio do kompa kupiłem listwę przepięciową, nie wiedziałem co wybrać, same jakieś mało znane marki.
Ale sprawdziłem jakiej marki jest listwa od innego kompa, kupiona 10 lat temu, w miarę solidna, była polskiej marki/produkcji lestar, więc i taką teraz kupiłem: http://www.morele.net/listwa-zasilajaca ... rny-34350/
Idealna nie jest, bo obudowa jakoś niezbyt wysokiej jakości.
Jeden spory minus za dwa wkręty jednostronne, które są przystosowane tylko do wkręcania, a wykręcić ich się nie da.
Ale ja i tak dałem radę, w środku jest sporo warystorów, jakieś 10, do tego kondensator jako dodatkowa filtracja, były tam też chyba jakieś bezpieczniki termiczne, ale nie jestem pewien, była to tylko szybka inspekcja.
Jakoś połączeń lutowanych była bez zastrzeżeń.
Dodatkowo mamy sygnalizację uziemienia i napięcia.
Filtr telefoniczny też kilka warystorów, nic specjalnego...
Ja i tak nie potrzebuje filtra telefonicznego bo mam neta po wifi.
Ale jak bym miał na kablu to bym chyba coś zmajstrował swojego, dodał jakieś GTD...
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
rafiak
Posty: 78
Rejestracja: poniedziałek 16 gru 2013, 20:01
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: rafiak »

Również używam trzech listw evera od kilku lat i jak dotąd wszystko żyje i ma się dobrze. W oczy rzuciła mi się też solidność plastiku z jakiego są wykonane. Mam nadzieję, że w środku też jest coś solidnego. Podobnie jak kolega wyżej nie mam pojęcia co do tego jak działa gwarancja, bo nie miałem nieprzyjemności korzystania z niej.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

No właśnie, gwarancje, ja bym na nie raczej nie patrzał, bo to pewnie pic na wodę, znajdą jakąś wymówkę i nie będzie żadnej gwarancji na podłączony do niej sprzęt, powiedzą że masz niepoprawną instalację elektryczną, albo że gwarancja nie obowiązuje w twoim mieście tylko w warszawie...
A jak już to taka gwarancja w listwach za 200zł+
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
wujek_red
Posty: 253
Rejestracja: wtorek 05 mar 2013, 23:07
Lokalizacja: slask

Post autor: wujek_red »

Aż mnie zachęciliście aby dziada rozkręcić... I mogę powiedzieć jak Laskowik kiedyś w kabarecie - Ja wiem co tam jest... Tam nic nie ma :D

Obrazek Obrazek
Obrazek

Ale działać działa, i niech tak zostanie :)
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Zawsze zastanawiam się, skąd tezy typu: mam x lat, nic sie nie upaliło, ergo- listwa dział. Ja mieszkam w starym domu z iskrzącą aluminiową instalacją elektryczną, upalają mi się przewody w gniazdkach co parę miesięcy, listew nie mam żadnych i wszystko działa.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8522
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
MCSubi pisze:Zawsze zastanawiam się, skąd tezy typu: mam x lat, nic się nie upaliło,
O to, to to...
Miałem kiedyś polską listwę, ciężkie diabelstwo było. Po burzy, przetrwały tylko urządzenia, które były do niej podpięte, ona niestety nie. Z tego co pamiętam to było tak:
-zasilanie,
-włącznik,
-bezpieczniki,
-kondensatory,
-małe dławiki z rdzeniami ferrytowymi,
-warystory,
-dławik z rdzeniem z blach stalowych,
-odgromniki gazowe,
-znów dławik,
-odgromniki gazowe,
-gniazda.
Aktualnie, jadę na UPSach, np stare APC, mają bardzo dobre zabezpieczania.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Starego ups APC można kupić za grosze (często już za 30-40zł z akumulatorem do wymiany), akumulator to 50-70zł i masz zabezpieczenie lepsze niż listwy za kilkaset zł.
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

A tak przy okazji pytanie do znajacych temat - czy do takiego APC można wpiąć akumulator samochodowy 60 Ah (naturalnie łacząc na zewnątrz obudowy)?
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

MCSubi, da się.
MCSubi
Posty: 538
Rejestracja: poniedziałek 23 lis 2009, 20:34
Lokalizacja: ok. Wrocławia

Post autor: MCSubi »

Dzięki za info, muszę pomyśleć przed blackoutem tego lata.
ODPOWIEDZ