Skąd pozyskać baterie z laptopów ??

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Skąd pozyskać baterie z laptopów ??

Post autor: fedu »

Witam skąd pozyskać baterie od laptopów. Pare sztuk dostałem od znajomych. Na aukcjach internetowych cenią sobie sporo. Gdzie można jeszcze pozyskać takie baterie?
Jacekkg
Posty: 274
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2012, 22:47
Lokalizacja: Z domu

Post autor: Jacekkg »

Od znajomych
W punktach recyklingu zlomu
Awatar użytkownika
endrju1
Posty: 992
Rejestracja: niedziela 29 lis 2015, 17:49
Lokalizacja: Lubartów

Post autor: endrju1 »

Możesz popytać też w serwisach komputerowych lub nawet sklepach z podzespołami komputerowymi, u nas często się zdarzało, że klient kupując nową baterię starą zostawiał na recycling (stąd mam czym zasilać latarki :mrgreen: )
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Nie licytuj na allegro. Ludzi pogrzało z tymi cenami. Jedni się naczytali skąd brać tanie aku do latarek, drudzy zrobili sobie z tego interes. Tak na prawdę te baterie nie są warte tych cen (+ kupa poświęconego czasu na rozbieranie i testowanie), lepiej zajrzeć do światełkowego sklepiku.
Voit
Posty: 259
Rejestracja: piątek 05 gru 2008, 19:56
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Voit »

...Wybawiłem od problemu kolegów z działu IT w mojej firmie.
Oni się ucieszyli, ja się ucieszyłem... :)
Niedawno widziałem kilka baterii w pojemniku do zbiórki zużytych baterii w markecie budowlanym.
Takie pojemniki stoją we wszystkich większych sklepach. Poszukaj.

Jesli na forumowym bazarku nic nie znajdziesz, to spory wybór akumulatorów jest w sklepie Baltrade:
http://www.hurt.com.pl/akumulatory-li-ion,c354.html
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

To że można kupić dobre ogniwa tutaj na forum czy w necie to wiem. Cała zabawa polega na zdobyciu i rozebraniu baterii :mrgreen:
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

Widzę że to temat TABU tutaj!
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

fedu pisze:Widzę że to temat TABU tutaj!
a coś Ty taki w gorącej wodzie kąpany? O TABU masz w regulaminie. Widocznie nikt nie ma Ci nic do napisania...a zaraz tabularaza jakaś....
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Przecież już napisano. Serwisy i sklepy, punkty recyklingu. Albo dobry znajomy w odpowiednim miejscu, czyli w miejscu gdzie wędrują odrzuty produkcyjne. Albo zaczarowany ołówek :p
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Kolega pewnie oczekiwał adresu i numeru telefonu do wcześniej ugadanego punktu odbioru. :razz:


___
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

Vigo pisze:Kolega pewnie oczekiwał adresu i numeru telefonu do wcześniej ugadanego punktu odbioru. :razz:


___
No bez przesady. Pytam bo ostatnio w jakimś serwisie komputerowym gość powiedział że nie może mi o tak oddać baterii. Muszę napisać oświadczenie że je zabieram i po co i oczywiście podać swoje dane osobowe. Wydało mi się to trochę dziwne. W innym serwisie ucieszyli się że zabieram i oddalił bez problemu. A jeszcze inny serwis miał 100 szt baterii "zalegających" po 10 zł szt. (jako zaślepki) oczywiście sprawdzone i nie sprawne.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

Stare baterie podlegają ochronie ze względu na niebezpieczne substancje w nich zawarte. Gdybyś np oficjalnie od jakiegoś serwisu dostał te baterie i coś by się z nimi stało w sposób który spowodowałby obrażenia u jakiejś osoby - to serwis lub osoba który to udostępnił mógłby mieć problemy prawne.

W praktyce jak napisano powyżej, niektórzy czynią sobie z tego źródło dochodu. Na początku też poszukiwałem baterii laptopowych do rozbiórki - niestety cena i niewiadomy stan takich baterii czyni sprawę nieopłacalna. Chyba że masz dostęp do np po serwisowych lub jakiś z pewnego źródła - tylko takie źródło nie jest łatwo znaleźć i w praktyce warto skorzystać z usług osób które takie źródło maja i mogą zweryfikować stan ogniw - takie osoby ogłaszają się np w sklepiku na tym forum. Warto skorzystać z tej oferty bo długi staż na forum i zadowoleni klienci eliminują do minimum ryzyko, że ktoś np powodowany chęcią zysku - "stawia" ogniwa uszkodzone (np które były rozładowany poniżej dopuszczalnego poziomu) i sprzedaje jako w pełni bezpieczne i sprawne.
Awatar użytkownika
przemek1602
Posty: 286
Rejestracja: poniedziałek 21 lip 2014, 22:36
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: przemek1602 »

Polecam woytazo, wziąłem u niego z 200szt łącznie już będzie :P
rolba
Posty: 6
Rejestracja: wtorek 17 sty 2012, 12:33
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: rolba »

Mam rozebranych parę baterii od laptopa. Uzysk ogniw jest marny. Ok 70% nadaje się do recyklingu. Z tych 30% mniej niż połowa ma sensowną pojemność i w miarę sensowną rezystancję wewnętrzną. Ogólnie nie polecam, chyba że dostaniesz za darmo. U mnie w bateriach "za darmo" zdarzało się że 6 z 6 ogniw miało 0v.
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

Mam już trochę ogniw i czekam na ładowarkę lii-500 do sprawdzenia pojemności. Zobaczę czy coś się z tego nadaje.
ODPOWIEDZ