Kilka prostych pytań dotyczących ogniw 18650

Czyli wszystko co potrzebne prawdziwemu DIY'owi;) Porady, pytania i opisy używanego przez nas sprzętu.
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

FreeMagenta pisze:Zazwyczaj X%pomiaru + Y ostatnich cyfr zakresu.
Faktycznie, zazwyczaj tak właśnie jest to podawane (np. http://support.fluke.com/calibration-sa ... NG_A_W.PDF)
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

Po upływie doby z ogniw ubyło po 0.01V czy to źle? A dzisiaj rozebrałem kolejną baterie i dwie miały 0.06V są spuchnięte i rozlane (recykling). 2 szt. 0.69V nawet ich nie próbuje ratować (recykling) i 2szt 3,65V a ogniwa Samsunga ICR18650-22F SDI952. Jaka jest najtańsza i godna polecenia ładowarka z LCD i pomiarem pojemności? Czy jest uniwersalna ładowarka do akumulatorów 18650 AA i AAA?
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

fedu, Poczytaj o opusie3100 i Li300
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

A imax b6? Czy tymi sprzętami można też naładować akumulator samochodowy?
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Imax'em naładujesz tez akku Pb.
Ale to już nie jest zabawka typu wsadził/wyjął.
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

fotorondo pisze:Imax'em naładujesz tez akku Pb.
Ale to już nie jest zabawka typu wsadził/wyjął.
Możesz troszkę rozminąć myśl?
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

To jest ładowarka modelarska do ładowania gotowych pakietów ogniw. Żeby ładować pojedyncze ogniwa musisz sobie zrobić koszyk do ładowania z kabelkami które do niej podłączysz.
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Ładowarka modelarska to dobry pomysł. Sam w końcu kupiłem ładowarkę Redox Alpcha V2 i nawet mimo potrzeby zorganizowania sobie dodatkowo zasilacza i koszyczków to na prawdę ciekawa alternatywa dla ładowarek z wbudowanymi koszykami. Tylko jednak teraz dołożył bym chociaż do Imaxa B6 Mini bo ma więcej funkcji i raczej powinna być lepiej wykonana niż Redox Alpha.
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

Czyli jednak imax lepszy. Chodzi mi też o to żebym mógł naładować akumulator w samochodzie.
Jacekkg
Posty: 274
Rejestracja: wtorek 10 kwie 2012, 22:47
Lokalizacja: Z domu

Post autor: Jacekkg »

do akumulatora w samochodzie kup CETEK
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

Redox był tańszy ale nie był wykonany zbyt dokładnie, nie chciało mi się go odsyłać więc sam poprawiłem niedolutowane miejsca i teraz jest ok. Za ładowarką Ctek może przemawiać jakość wykonania ale za takie pieniądze jak kosztuje Ctek MXS 5.0, wolał bym kupić ładowarkę Turnigy Reaktor 300W.
Awatar użytkownika
Issac
Posty: 819
Rejestracja: środa 03 wrz 2014, 15:33
Lokalizacja: Jestem

Post autor: Issac »

Jacekkg,plecho1,

Jednak modelarska jest bardziej uniwersalna i myślę że jest wyjątkiem od zasady "jak coś jest do wszystkiego to jest do niczego"

Na plus dla CTEKa to że ma często w zestawie, quick - plug z COMFORT INDICATOR EYELE M8..
plecho1
Posty: 880
Rejestracja: środa 03 cze 2015, 12:20
Lokalizacja: Świdnik
Kontakt:

Post autor: plecho1 »

W tym akurat przypadku uniwersalność raczej wadą nie jest. Taki Reaktor też dobrze naładuje akumulator samochodowy a nawet ma większą moc co jest lepsze przy ładowaniu większych pojemności.
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

ładowarka modelarska jest bardzo fajna i zrobisz z nią bardzo dużo. Jednak jest pieruńsko niewygodna w użyciu w przypadku, ładowania pojedynczych ogniw, czy właśnie aku samochodowego. Myślę, że jak ktoś chce ładować pojedyncze ogniwa np do latarek i czasami aku w samochodzie to lepiej kupić zwykłą ładowarkę do ogniw lub powerbank z możliwością wymiany ogniw i dedykowany prostownik do auta.
Mam imaxa pierwsze ładowanie PB trwało dwie doby bo zapomniałem przestawić czasu max ładowania standardowo ustawionego na bodajże 300 minut.
w praktyce kupiłem dedykowany prostownik do auta bo mam jeden egzemplarz którym mało jeżdżę i muszę doładować co jakiś czas a do ogniw latarkowych używam POWERBANKU który również zaskakująco często się przydaje, a imaxa używam tylko do lipol z drona.
fedu
Posty: 220
Rejestracja: piątek 11 gru 2015, 09:02
Lokalizacja: Zamosc

Post autor: fedu »

Czy jest ktoś z okolicy Zamościa kto mógłby mi zmierzyć pojemność ogniw?
ODPOWIEDZ