Dobra cena!

Najnowsze wiadomości ze świetlistych szlaków...
1984
Posty: 347
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: 1984 »

tnt_gt pisze:Ostatnio zakupiłem taki zestaw.

Dobra cena za taki sprzęt.
Przydała by mi się wiertarko-wkrętarka, dobre to metabo?
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

1984 pisze:dobre to metabo?
Czy ten model dobry, to trudno mi powiedzieć, ale ogólnie o Metabo słyszę tylko dobre opinie i sam mam tylko dobre doświadczenia. Np. z pół roku temu tata kupił wkrętarkę metabo (tylko 10,8V) i jest mega zadowolony. Wcześniej miał NiCd 18V teraz ma z 2 razy lżejszą i chyba też z 2 razy mocniejszą. Energię trzyma, nie ma problemów z grzaniem przy ładowaniu itd.

Nieraz Metabo daje 3 lata gwarancji na akumulatory (nieraz po rejestracji via WWW) w powyższej aukcji nic takiego nie piszą, ale i tak raczej warto. Aż normalnie żałuję, że naprawiłem moje szajsowe wkrętarki... Nie ma pretekstu by taką kupić sobie na raty :P
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

Nigdy nie miałem w domu do czynienia ze sprzętem lepszym niż marketowy, chyba że pożyczonym.
Mam jeszcze wkrętarkę Heston (chyba najniższa półka Topeksu), ale wykonanie to jakaś pomyłka, plastik kiepskiej jakości, luzy, mocowanie akumulatora - nie działa jeden zaczep. Ładowanie akumulatorów NiCd trwało dwa dni, w końcu przerwałem, bo ładowarka nie dawała znaku, że to już koniec ładowania.

Teraz zdecydowałem się kupić coś lepszego. Myślałem o Makicie, ale ostatecznie zdecydowałem się na Metabo. Na razie używałem go tylko do montażu regałów.
Generalnie bardzo dobre wykonanie. Raczej nie mam co jej zarzucić.
Fajny jest zestaw wierteł, bitów, itp. Wygoda, bo wszystko w jednym miejscu.

Ciężko powiedzieć ile wytrzymują akumulatory, ale ładowarka ładuje je w ok. 45minut.
Nie grzeją się.
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
Lampek
Posty: 375
Rejestracja: piątek 15 sty 2010, 23:38
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: Lampek »

tnt_gt pisze:Generalnie bardzo dobre wykonanie. Raczej nie mam co jej zarzucić.
Ja mam prawie ten sam model, że tak powiem z przed liftingu. Jak dla mnie troszkę za gruba rękojeść i stabilność na podstawie tych aku słaba, trzeba dokładnie postawić żeby się nie przewróciła. Nie mówiąc jak coś jest w uchwycie. Mam też Makitę 18V, ale chętniej biorę Metabo bo lżejsza.
Ostatnio w Casto.. był zestaw Metabo po 530zł, nowy model z uchwytem clik czy coś, ależ leżała w dłoni jak najlepszy rewolwer i stabilność jak należy.
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Ja mam dwie marketówy i na razie mi wystarczają, bo tylko do prac lekkich (głównie regipsy) no to dają radę a przy tym są lekkie. Ale wystarczy trochę mocniejsze obciążenie (wkręcanie w drewno) i obydwie bardzo szybko klękają. Przy profesjonalnym narzędziu takie coś nie występuje, choćby się wkręcało nie wiem jaki wkręt w nie wiem w jakie drewno to wkrętarka nie wykazuje żadnego przeciążenia przekładni czy zmniejszenia obrotów, będzie kręcić płynnie i gładko, łeb w śrubie zerwie, ale obroty nie spadną. Czasem jak porobię takim sprzętem to aż sam bym chciał coś dobrego zakupić :mrgreen: Te metabo całkiem niezłe, 14.4V to w sumie nie 18V ale i tak będzie nie do zatrzymania :)
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Może by wydzielić do różności wątek o dobrych i polecanych narzędziach?

Też patrzę na jakąś dobrą wkrętarkę na Li-Ion, tak do 1000 pln. Na razie dożynam czerwonego Einhela Li-Ion kupionego na wyprzedaży za 100 pln i ne narzekam.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

tty5150 pisze:Może by wydzielić do różności wątek o dobrych i polecanych narzędziach?
Albo podkleić:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... kr%EAtarka
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... kr%EAtarka
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... kr%EAtarka
1984
Posty: 347
Rejestracja: sobota 13 gru 2014, 17:26
Lokalizacja: Lublin

Post autor: 1984 »

Kiedyś pożyczyłem od szwagra makite lxt bpb453 (nie pamiętam dokładnie modelu) i naszła mnie ochota na wkrętarke, ale jak zobaczyłem ile kosztuje.... Muszę pomyśleć nad tym metabo... W sumie to będzie więcej leżała niż pracowała... ale czy jak porówna się to metabo z taką makitą to nie będzie kiszki? Może lepiej dołożyć parę stówek?
bucz_
Posty: 30
Rejestracja: środa 06 sie 2014, 11:12
Lokalizacja: Gorzów

Post autor: bucz_ »

Przy aktualnej cenie dolara myślę, że warto. Co najważniejsze przesyłka z Polski.

http://olx.pl/oferta/nowa-czolowka-na-r ... f9557a4208
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

1984 pisze: porówna się to metabo z taką makitą to nie będzie kiszki? Może lepiej dołożyć parę stówek?
Lepsze jest wrogiem dobrego.
Też miałem dylemat, może kupić bezszczotkową (LXT), ale cena mnie zniechęciła.

Z drugiej strony stwierdziłem, że do mojej garażowej walki wystarczy mi model 14,4V.
Wyższe modele są do profesjonalniej, ciągłej pracy, a ja nie wykonuję takowej wkrętarką. :)
To co ostatecznie przekonało mnie do zakupu, to również walizka pełna osprzętu - wszystko pod ręką, w jednym miejscu.

Dlatego przed zakupem warto się zastanowić do czego będzie sprzęt wykorzystywany.
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1612
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Od poniedziałku będzie w lidlu wkrętarka parkside za 230zł, z 3 letnią gwarancją. Co o niej myślicie? Czy w przyszłości byłaby jakakolwiek szansa na dokupienie akumulatora?

Obrazek
Awatar użytkownika
kurdolf
Posty: 659
Rejestracja: czwartek 04 gru 2014, 14:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kurdolf »

Pietros tutaj kolega zamawiał akumulator do wkretarki parkside za wysyłkę płacił 7-8€ https://www.kompernass.com/Parkside Albo zadzwoń do serwisu parkside i zapytaj myślę, że można bex problemu kupić. A jak nie to zawsze można zregenerować.

Edit: tu masz namiary
Service Polska
ul. Strycharska 4
26-600 Radom
Tel.: 048 360 91 40
048 360 94 32
Faks: 048 384 65 38
048 369 93 63
E-mail: support.pl(malpa)kompernass.com
Nitecore Tube
Olight i3E 10440
Acebeam H10
X1 3x XP-L 4.2A by GREG
Astrolux Mf02
Astrolux Mf04
Blf GT
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

studzin
Posty: 546
Rejestracja: sobota 17 kwie 2010, 11:45
Lokalizacja: Gdańsk/Tczew

Post autor: studzin »

Mam tego Parksida, kupionego za 199. Generalnie za te pieniądze świetny.
arkus
Posty: 193
Rejestracja: niedziela 04 sie 2013, 15:43
Lokalizacja: kieleckie

Post autor: arkus »

piciex pisze:Od kiedy Banggood ma Mitutoyo? http://www.banggood.com/Mitutoyo-6inch- ... 12111.html
Na email były po 29$. Sam się zastanawiałem czy nie kupić.
pozdrawiam
Zablokowany