Recenzja latarki Maglite 2D

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
FistoneYT
Posty: 2
Rejestracja: środa 28 paź 2015, 20:17
Lokalizacja: Znalazlem

Recenzja latarki Maglite 2D

Post autor: FistoneYT »

Czesc dzisiaj chcialbym podzielic sie moja opinia o latarkach maglite w skrocie wydaje mi sie ze w dzisiejszych czasach nie warto pokowac sie w te latarka wiecej w filmie ; https://www.youtube.com/watch?v=pSXXkR8IE64
Ostatnio zmieniony czwartek 29 paź 2015, 20:49 przez FistoneYT, łącznie zmieniany 1 raz.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Liczy się klimat. :) Z ich możliwości technicznych tych latarek, chyba sobie wszyscy zdajemy sprawę. Ale są też fajne mody na forum :)
Vigo
Posty: 908
Rejestracja: niedziela 14 sie 2011, 20:38
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Vigo »

Nie należy zapominać, że MAGLite produkuje też latarki serii XL (bardzo ciekawe, zaawansowane sterowanie) czy ML, np. taka ML300LX osiąga moc ponad 600lm i 400m zasięgu (jak deklaruje producent), posiada już tryby świecenia (maksymalny, oszczędny, superoszczędny, błyskowy, sygnalizacyjny), niestety jest nadal ciężka i duża, ale wrażenie robią długie czasy pracy od 16 do 117h.
Zatem nie stawiajmy tak pochopnie krzyżyka na MAGach. ;)

Obrazek
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

...i drogie. Musisz jednak przyznać że dla przeciętnego użytkownika dużo mniej praktyczne niż np. convoye.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 976
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

michal1, convoy jednak nie dodaje tak pewności siebie jak MagLite serii D pod ręką:P
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Re: Recenzja latarki Maglite 2D

Post autor: piciex »

FistoneYT pisze:wydaje mi sie ze w dzisiejszych czasach nie warto


A takie w "dzisiejszych czasach" warto?
[youtube]http://youtube.com/watch?v=87Tq-ZCeKMc[/youtube]

marmez, Ty to widzisz co się tu wyprawia :?: ;)
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: Recenzja latarki Maglite 2D

Post autor: marmez »

piciex pisze:marmez, Ty to widzisz co się tu wyprawia :?: ;)
Widzę, widzę. Recenzja spóźniona o jakieś 40 kilka lat, :wink: (bez urazy) bo te latarki wymyślono w latach 70. Jeżeli nie wcześniej. W '82 stworzono Maglite Charger, który świeci już o niebo lepiej niż 2D. Cóż, trudno te zabytki porównywać z nowoczesną technologią.

Tak, czy owak przynajmniej recenzja z odpowiednim motywem przewodnim, może ktoś obejrzy i się rozmyśli z zakupu, zamiast się rozczarować :)

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Magi kupuje się dla klimatu i świadomości posiadania klasyków, a nie do oświetlania :wink:
Jak dobrze liczę, to mam 7 magów z serii "D" :D
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Widzę, że są też firmowe Maglite'y 2D z led ( rebel) - https://www.militaria.pl/maglite/latark ... _p4499.xml

Jestem tylko ciekaw, jak się ma opis techniczny podstawowego Maglite'a 2D z żarówką kryptonową, a zwłaszcza zasięg do rzeczywistości ( czytaj o ile hamerykańce przekłamują rzeczywistość :mrgreen: ) :
https://www.militaria.pl/maglite/latark ... ml?cat=208
Strumień światła: 19 lm (13150cd)
Zasięg: 229 m
:idea:
Ostatnio zmieniony sobota 07 lis 2015, 10:32 przez max4max, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Przy danych od Maglite to zasięg znaczy chyba tyle, że widać ją, że świeci z tylu metrów :wink:
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

DNF pisze:Magi kupuje się dla klimatu i świadomości posiadania klasyków, a nie do oświetlania :wink:
To też :wink:
Ja w swoim 2D wymieniłem sprężynkę w dupce i dorobiłem redukcję z rury PVC. Zasilam go teraz z 2x18650 (zabezpieczone oczywiście), a żarówkę dałem z Maga 6D. Świeci o niebo lepiej niż oryginalnie i czasem go biorę, żeby sobie poświecić. Jednak żarówka ma swój niepowtarzalny klimat. :grin: No i taka "modyfikacja" jest całkowicie odwracalna i niewidoczna z zewnątrz.
Pozdrawiam
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

marmez pisze:Przy danych od Maglite to zasięg znaczy chyba tyle, że widać ją, że świeci z tylu metrów :wink:
Jeśli jest tak jak piszesz, to jest po prostu taki sam opis jak w temacie "Kity z allegro"
I mimo, że latarka jest kultowa to sprzedawca najzwyczajniej wprowadza w błąd.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

max4max pisze:
marmez pisze:Przy danych od Maglite to zasięg znaczy chyba tyle, że widać ją, że świeci z tylu metrów :wink:
Jeśli jest tak jak piszesz, to jest po prostu taki sam opis jak w temacie "Kity z allegro"
I mimo, że latarka jest kultowa to sprzedawca najzwyczajniej wprowadza w błąd.
Troszkę przesadzam, bo światełko widać z większej zobaczymy, ale my w tych odległościach, które producent podaje to niewiele zobaczymy, oprócz plamki światła, jeżeli świecimy na coś jasnego. Tak, że tutaj to nie tyle sprzedawca, co producent ma *dobry* sposób pomiaru zasięgu. No ale to nie było z normami ANSI FL1 tylko takimi jakie sobie producent wymyślił.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ICE1979
Posty: 15
Rejestracja: poniedziałek 28 wrz 2015, 01:31
Lokalizacja: chicago

Post autor: ICE1979 »

Przecież te latarki są takie żeby nimi można się obronić w "trudnej' sytuacji. W usa w większości sklepów znajdziecie kilka modeli w różnych rozmiarach "pod rękę"
Ostatnio zmieniony środa 13 sty 2016, 17:51 przez ICE1979, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
ICE1979 pisze:W usa w większości sklepów znajdziecie kilka modeli w różnych rozmiarach "pod rękę"
Amerykanie, to w ogóle "są inni", a te latarki to z reguły kupują "służby" i użytkownicy, którzy za takowych chcą uchodzić.
Podobnie u nas, jest z latarkami pewnej polskiej firmy. Sporo firm, kupuje od nich latarki, mimo, że ogólnie znana jest ich nie najwyższa jakość, no może poza czołówkami...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ