Żarówki LED E27/E14 11W 3000/4000K 1200/1080lm 80+/90+

Archiwalne produkty
ODPOWIEDZ
lukaszja
Posty: 6
Rejestracja: czwartek 16 wrz 2010, 00:14
Lokalizacja: Polska

Post autor: lukaszja »

marmez pisze: Zdjęć? Nie widzę :( Gdzie szukać?
3 strona wątku.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

lukaszja, dzięki :) faktycznie są.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Karol+
Posty: 14
Rejestracja: sobota 17 paź 2015, 21:47
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: Karol+ »

Moje 3000K 90CRI już świeci w łazience :mrgreen:

Przyłączam się do prośby o cieplejsze barwy, nie wiem czy to przez wysokie CRI czy przez większą jasność, ale w porównaniu do oświetlającej lustro Philips MASTER PL-S 11W/827/4P 1CT
http://download.p4c.philips.com/l4b/9/9 ... _polpl.pdf
barwa światła jest mało ciepła, chociaż to tylko 300K różnicy.

Będzie miała ciężkie życie w prawie zamkniętym okrągłym plafonie pod sufitem, ale powinna dać radę - temperatura radiatora za diodami stabilizuje się na 78 stopniach.
Świetlówki "energooszczędne" często mi tam padały prawdopodobnie przez temperaturę.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3152
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Karol+, dla mnie również jak robię np. równolegle 3000K 80+ i 3000K 90+ ta z wyższym CRI wydaje się delikatnie chłodniejsza, chociaż o żadnej pomyłce być nie może (oznaczenia rolek diod). Mi dzisiaj przyszły małe obudowy żarówek do wersji 4W (po prawej dotychczasowa wersja 11W).
Obrazek
Sometimes darkness can show you the light
Karol+
Posty: 14
Rejestracja: sobota 17 paź 2015, 21:47
Lokalizacja: Małopolskie

Post autor: Karol+ »

Dzięki za odpowiedź.
Pisałem właśnie o odbiorze światła, nie z podejrzeniem pomyłki.
Po tym co (dosłownie) pokazała (bo wcześniej niektóre odcienie i szczegóły były niewidoczne) Twoja żarówka na przyszłość >=90 CRI będzie raczej dla mnie obowiązkowe przy wymianie źródeł światła.

Łazienka jest na tyle specyficznym pomieszczeniem, że tutaj ciepłej barwy nigdy dość, optimum pewnie byłoby 2500K i 90CRI.
A do innych pomieszczeń będę chyba musiał wziąć 4000K i 5000K i porównać własnymi oczami :idea:

A 4W wersje będą dostępne z gwintem E14?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3152
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Karol+ pisze: A 4W wersje będą dostępne z gwintem E14?
Tak, E14 i E27 do wyboru.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Re: [S] Żarówki LED E27/E14 11W 3000/4000K 1200/1080lm 80+/9

Post autor: marmez »

Cześć

Cieszę się, że doszły oprawki do wersji 4W :) mam nadzieję, że reszta do nich jest i niedługo będę mógł synowi w lampce na biurku zamontować :)

Mam pytanie, czy może ktoś polecić tani triakowy ściemniacz, który będzie działał z wersją 11W powyższych żarówek? Bo jakoś same za 80zł+ znajduję :(
Bocian pisze:najtańszym triakowym ściemniaczu, jaki można dostać za ok. 10zł (wystarczy go zamontować w ramce zamiast włącznika w linii załączającej żarówkę).
Niby piszesz wyraźnie, ale upewnię się jeszcze raz, że do takiego ściemniacza łączę tylko dwa przewody (wejście - wyjście), czyli np. fazę idącą do żarówki?

Pozdrawiam, Kuba
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3152
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Re: [S] Żarówki LED E27/E14 11W 3000/4000K 1200/1080lm 80+/9

Post autor: Bocian »

marmez pisze: Mam pytanie, czy może ktoś polecić tani trakowy ściemniacz, który będzie działał z wersją 11W powyższych żarówek? Bo jakoś same za 80zł+ znajduję :(
Bardzo proszę:
http://allegro.pl/listing/listing.php?o ... 20obrotowy
marmez pisze: Niby piszesz wyraźnie, ale upewnię się jeszcze raz, że do takiego ściemniacza łączę tylko dwa przewody (wejście - wyjście), czyli np. fazę idącą do żarówki?
Pozdrawiam, Kuba
Tak, tak samo jak przy standardowym włączniku, powinieneś przez ściemniacz puścić fazę. Puszczając neutralny również będzie działać, ale bezpieczniej jest załączać fazę do urządzenia niż neutral (przy tej opcji masz cały czas na oprawce napięcie fazy, co nie jest zgodne ze sztuką i wymogami bezpieczeństwa). Przy operacji instalacji ściemniacza, ogólnie jakiegokolwiek grzebania w elektryce oświetlenia domowego, należy bezwzględnie wyłączyć napięcie (bezpieczniki w skrzynce rozdzielczej) w tym obszarze.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Bocian, dzięki wielkie. :) To już wszystko wiem :D (po wypłacie się odezwę :) )
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ov_darkness
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 11 mar 2013, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ov_darkness »

Czy istnieje szansa na "budżetówki" w standardowych wymiarach GU10?
Tak się składa, że E27 mam tylko 2 szt. w domu (Samsung i Lexman, jestem ciekaw porównania), za to GU10 pod 30...
marekwoj
Posty: 487
Rejestracja: wtorek 17 lip 2012, 14:40
Lokalizacja: Jaktorów (k. Żyrardowa)

Post autor: marekwoj »

Bocian pisze:W przygotowaniu również prostsza, budżetowa wersja 5-6W bez ściemniania za to na wysoko-sprawnej przetwornicy (eff. ~91%).
Bocian pisze:dzisiaj przyszły małe obudowy żarówek do wersji 4W
Czy to znaczy, że będą tylko 4W, nie będzie budżetowej wersji o nieco większej mocy ?
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3152
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

marekwoj, muszę pomierzyć temperatury dla tej małej obudowy. Możliwe, że bez problemu będzie można w nią puścić 5W. Mam jeszcze sampla ~6-7W (pośrednia między tymi z fotki obudowa) ale ona jest praktycznie w cenie tej 11W więc raczej nic budżetowego na jej bazie nie zbuduję.
Sometimes darkness can show you the light
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3152
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

ov_darkness pisze:Czy istnieje szansa na "budżetówki" w standardowych wymiarach GU10?
Zmierzyłem te małe obudowy i powinny bez problemu zmieścić się w miejsca montażowe źródeł GU10 (z pewnością największa średnica jest mniejsza od 50mm). Dzisiaj również otrzymałem od dostawcy informację, że można zamówić te małe "skorupki" z gwintem GU10:
Obrazek
Sometimes darkness can show you the light
ov_darkness
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 11 mar 2013, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ov_darkness »

Niestety, nie wejdzie mi w oprawę :(
https://drive.google.com/thumbnail?id=0 ... 390-p-k-nu
Chciałem kobiecie zrobić lepsze (i mocniejsze ) światło do makijażu, w perspektywie zmieniając też oświetlenie reszty domu.
Niestety, tego typu moduły nie zmieszczą mi się w suficie jest 5-7cm miejsca, zwykłe GU10 wchodzą często na styk).
Chyba muszę jeszcze poczekać, aż technologia pójdzie do przodu i te moduły będą normalnej wielkości.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3152
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

ov_darkness, do tej oprawy nad lustro, z linka wejdą na 100%. Po prostu kopułka rozpraszająca będzie wystawać i oświetlać o wiele szerszy obszar niż źródła typu spot.
Sometimes darkness can show you the light
ODPOWIEDZ