BT-C3100 vs Nitecore D4

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

W OPUSie jest przy rozładowaniu połowa ustawionego prądu ładowania, coś jak w BC-XXX
Crocodil
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 11:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Crocodil »

Piszę z pamięci ale przy trybie TEST (testowanie pojemności), zarówno prąd ładowania, jak i rozładowywania jest taki sam. Z tym że maksymalny prąd rozładowywania to 1A, w zewnętrznych slotach można więc testować prądami np. 2A / 1A albo 1.5A / 1A.

W pozostałych trybach (CHARGE / DISCHARGE), prąd można ustawiać dowolnie ale z tymi samymi ograniczeniami - maksymalny prąd rozładowywania to 1A, prąd ładowania > 1A dostępny tylko w slotach 1 i 4.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

skaktus pisze:Male pytanie do pradow. Czy w Opusie,mozna ustawic np.prad ladowania na 500ma a ladowanie na 1A? Chodzi mi tutaj glownie o uniezalenienie ladowania i rozladowania. Ten myk wystepuje w BC700 gdzie oba prady sa zalezne od siebie.

Właśnie sprawdziłem na mojej (2.0). Jeśli pytasz o "charge test" i "discharge refresh" to ustawienie jest jedno wspólne dla ładowania i rozładowywania. W teście masz wspólny zakres do wyboru:200, 300, 500, 700, 1000, 1500 i 2000. W odświeżaniu jest to: 200/300/500/700- zawsze takie same dla ładowania i rozładowywania. Jeśli chodzi ci o osobne sloty to w jednym możesz ładować z dowolną wartością (np 1000), a jednocześnie w drugim slocie rozładowywać inną wartścią (np. 200mA).
tisher
Posty: 510
Rejestracja: niedziela 18 paź 2009, 15:11
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: tisher »

no właśnie odnośnie tej funkcji test.
Nie jest to dla mnie oczywiste. Chcę włożyć akumulatorek nie naładowany aby ładowarka sama go naładowała i od razu przystąpiła do rozładowania i na koniec podała pojemność. Zatem muszę ustawić na nie naładowanym akumulatorku funkcję Charge TEST?
Robię tak, ładowarka ładuje, potem przystępuje do rozładowania, ale na liczniku mAh podczas drugiej fazy Discharge TEST jest ciągle "----"
http://ebike.nexun.pl/ - mój blog o budowie rowerów elektrycznych
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Zaczekaj do końca procesu.
Podczas funkcji "Charge TEST" akumulator jest ładowany do pełna, rozładowany (tutaj pomiar ładunku, jaki jest w stanie oddać - pojemności), naładowany do pełna.
stillo
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:00
Lokalizacja: śląsk

Post autor: stillo »

kupiłem c3100.
2 dni temu do mnie dotarła.
Ustawiłem charge test i zostawilem na noc.
Po ok 12h pracy wyciągnąłem aku 18650.
Od tej pory na pierwszym lewym slocie ładowania mam cały czas napięcie. Z resztą jest ok.
Tak jakby było tam ogniowo i ładuje je wartościami 10-20mA.
Jak ustawiłem pustą ładowarke na rozładowywanie to napięcie mam 2.80V a gdy zmienię na "quick test" mam wartosść 5535.
Reszta slotów na pust pokazuje null.

Jest jakiś sposób na wyzorowanie 1 slotu? nie uśmiecha mi się znowu prawie 3tyg czekać na ładowarkę.
Odłączenie ładowarki na noc od prądu i zasilacza też się nie sprawdza
Sebo2000
Posty: 18
Rejestracja: wtorek 12 lis 2013, 11:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Sebo2000 »

Ok, koledzy, wskrzeszam temat. Czy w podobnych pieniądzach dostanę coś lepszego od OP3100 ??\I czy ma ktoś jakieś kuponiki promocyjne może? :)
ov_darkness
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 11 mar 2013, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ov_darkness »

Mam podobne pytanie: Opus czy XTAR VP4? A może jeszcze coś zupełnie innego?
Za tym drugim przemawia możliwośc ustawienia chemii bez rozkręcania ładowarki, oraz estetyka. Abstrahując od tego, że na GB dokładają do niego chronione ogniwo Olight 3.4Ah.

Teraz background:
Posiadam Powerex'a MH-C9000, chciałbym podobny sprzęt do Li-ion.
Lubię zapłacić raz, a dobrze.
Ogniw będę używał raczej nowych (chociaż w czeluściach szafy leżą jakieś stare baterie do laptopa), raczej niechronionych. (planuję zakupić S2+ rowerową i prawdopodobnie C8 jako długie, chociaż niewykluczone, że jako długie będzie robiło świecidełko EDC z uwagi na reflektor OP), oraz 2 latarki EDC (coś wielkości S3 i drugą mniejszą na 16340/18350/14500 dla partnerki).

Nie chcę zbędnych komplikacji w użytkowaniu, dlatego też odrzuciłem ładowarki modelarskie, mimo ich niewątpliwie większej funkcjonalności.
Proszę o podpowiedź, jaka ładowarka najlepiej będzie pasować do mojego profilu użytkowania, oraz gdzie najlepiej (promocje, kody, prędkość transportu) ją kupić.
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Ja polecam Opusa. Teraz jest nowe wydanie 2.2. Chyba tu najtaniej, przesyłka za dopłatą 2 $ idzie 10 dni.
http://www.gearbest.com/chargers/pp_226450.html
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Ten XTAR VP4 fajny ładny ale z tego co widzę wspiera tylko i wyłącznie li-ion.
missieek
Posty: 139
Rejestracja: wtorek 28 lip 2009, 21:58
Lokalizacja: mazowieckie

Post autor: missieek »

ov_darkness pisze:Mam podobne pytanie: Opus czy XTAR VP4? A może jeszcze coś zupełnie innego?
Za tym drugim przemawia możliwośc ustawienia chemii bez rozkręcania ładowarki, oraz estetyka. Abstrahując od tego, że na GB dokładają do niego chronione ogniwo Olight 3.4Ah.

A coś takiego ?

Liitokala 300

Sam się nad tym zastanawiam.
WojtekErnest
Posty: 198
Rejestracja: niedziela 12 kwie 2015, 21:20
Lokalizacja: W-wa

Post autor: WojtekErnest »

rafalklis pisze:Ja polecam Opusa. Teraz jest nowe wydanie 2.2. Chyba tu najtaniej, przesyłka za dopłatą 2 $ idzie 10 dni.
http://www.gearbest.com/chargers/pp_226450.html
W tej samej cenie jest na Aliexpress, ja kupiłem za ok .140 zl, dostawa w ok 10 dni no i trochę większa pewność dostawy...
W tej wersji nie mam problemu wielokrotnie opisywanego wiatraczka.
Używam, mimo posiadania różnych ładowarek i jestem zadowolony
WojtekErnest
ov_darkness
Posty: 65
Rejestracja: poniedziałek 11 mar 2013, 10:16
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: ov_darkness »

Manekinen pisze:Ten XTAR VP4 fajny ładny ale z tego co widzę wspiera tylko i wyłącznie li-ion.
Dla mnie spoko, bo mam Powerexa.
Zastanawiam się, na ile wiarygodna i potrzebna jest funkcja pomiaru pojemności w Opusie.
W Powerexie jeszcze mi się nie przydała. Niby fajnie ją mieć, ale się nie przydała. Czasem pokazuje dziwne rzeczy, jak wyjątkowo nierówne rozładowanie dwóch ogniw (w jedno wchodzi 2Ah, a w drugie 1.3Ah) mimo, że były używane razem.

Liitokala - nie wspiera ogniw 3.6V i 4.35V, nie jest dostosowana do naprawy ogniw o zbyt nieskim napięciu.
Z kolei Opus ma zmianęnapięcia ładowania, ale trzeba go rozebrać, co jest upierdliwe., skoro wkręty siedzą bezpośrednio w plastiku.
Xtar ma tę funkcję na wierzchu. No i jest ładny ;P
ODPOWIEDZ