Wybór power banku

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
citrix
Posty: 9
Rejestracja: sobota 13 cze 2015, 12:51
Lokalizacja: Łódź

Post autor: citrix »

Mam pytanie trochę luźniej związane z tematem wątku. Jeżeli przy gnieździe power banku micro USB IN jest informacja 1A, to czy mogę go ładować ładowarką 2A? Czy nie uszkodzę ogniw? Szukałem informacji w internecie ale odpowiedzi są niejednoznaczne.
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Możesz, to jest oznaczenie jaki prąd urządzenie może przyjąć, pobierze z ładowarki tyle ile potrzebuje. W drugą stronę mogłoby być gorzej.
przemas22
Posty: 21
Rejestracja: sobota 15 sty 2011, 23:46
Lokalizacja: Osięciny

Post autor: przemas22 »

Proszę o poradę kolegów w zakupie powerbanku. Moje założenia tonawaryjne ładowanie tableta oraz telefonu w przypadku braku prądu w domu. Co przez pogodę dzieje sie coraz częściej. Wiec bedzie to więcej lezalo niż było używane. Najlepiej coś poniżej 100zl
Ostatnio zmieniony niedziela 05 mar 2017, 16:25 przez przemas22, łącznie zmieniany 2 razy.
Hefajstos
Posty: 88
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 20:38
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Hefajstos »

Na Banggood XIAOMI są teraz w przystępnej cenie.
Awatar użytkownika
lumenoman
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 19:29
Lokalizacja: Będzin

Post autor: lumenoman »

Planuję kupić power bank taki, żeby naładować telefon (3Ah) min. 3 razy. Ogniwa mam pojemności 2900 z forumowiczów sklepiku. Najpierw kupiłem najtańszy na 4 ogniwa za 12 zł. 4 ogniwa łącznie mają 11,6Ah a telefon naładował się niecałe dwa razy.

Po analizie 18 stron tego tematu doszedłem do wniosku że chyba tylko to lub enb ma możliwość naładowania 3x mój telefon, korzystając z czterech ogniw.


Odnośnie tego pierwszego to nie rozumię czemu każde ogniwo ładowane jest osobno, przecież jak raz włożę tak samo naładowane ogniwa i będą one połączone równolegle to na bieżąco napięcie będzie się wyrównywać i duże prądy nie popłyną.

Osobiście te enb nie wygląda rewelacyjnie, ten za 12 zł wygląda dużo lepiej choć enb ma aż 3.1A na wyjściu.

Co myślicie o tych dwóch ofertach, i czy może znacie jakieś tańsze/ładniejsze leczy wydajne zamienniki? Fajnie jakby prąd ładowania też był w miarę duży, 2A to według mnie bardzo dobry wynik, ładuje używając mocnej ładowarki sieciowej.

Pozdrawiam
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Ktoś coś wie może na temat TEGO power banku?
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

lumenoman pisze:Odnośnie tego pierwszego to nie rozumię czemu każde ogniwo ładowane jest osobno
Bo ludziska korzystają z tego pb też jako ładowarki więc mogą włożyć jedno rozładowane ogniwo razem z trzema naładowanymi.
To że pb ma ogniwa o łącznej pojemności 11Ah nie oznacza że możesz bez problemu naładować telefon z baterią 3Ah trzy razy, bo masz przetwornice które mają średnio sprawność 75%, jedna step-up w pb i druga step-down w telefonie.
Czyli 11,6Ah x 0,75 = 8,7Ah x 0,75 = 6525mAh < realnie użyteczna wartość, prawie połowa zmarnowana! :twisted:
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
Awatar użytkownika
lumenoman
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 19:29
Lokalizacja: Będzin

Post autor: lumenoman »

Doctore pisze:przetwornice które mają średnio sprawność 75%,
Dlatego szukam z wysoką sprawnością i wyszło że tylko te dwa mają w okolicach 90% :)
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

No tak ale pamiętaj że producenci jak już podają sprawność to najwyższą, co z tego że masz 90% na pełnym ogniwie, skoro zaraz będzie tylko 80% i coraz mniej do nawet 60%?
By musiał sam sprawdzić wykresy sprawności w datasheecie danej przetwornicy by wiedzieć jak to wygląda na prawdę, no ale skąd wiedzieć jaki scalak siedzi w powerbanku...
Dlatego najlepiej kupić coś od znanego producenta, np. xiaomi, oni mają produkty dobrej jakości w niskiej cenie.
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
zieloczek100
Posty: 491
Rejestracja: wtorek 02 gru 2014, 11:24
Lokalizacja: Żyrardów

Post autor: zieloczek100 »

Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Są nowe wersje "jednodolarówek" z BuyInCoins, tym razem na przetwornicy MP3401. Mam dwie sztuki, kilka ładowań i rozładowań, stwierdzone prawidłowe napięcia pracy :mrgreen:

http://www.buyincoins.com/item/57916.html

Dołożyli bajer z ostrzeganiem o niskim napięciu (dioda miga przy ok. 3.3V). I co najważniejsze, powerbank nie startuje ponownie po tym, jak po odpoczynku na ogniwie wzrasta napięcie. Wyładowany raz trzeba podłączyć pod ładowarkę, inaczej nie ruszy.

Temperatury też mniejsze, nic nie śmierdzi i można dotknąć palcem ;)

Obrazek
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

A jakie są kolorki diodek i kiedy jaka się świeci?
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Czerwona migająca - ładowanie; na stałe - zakończenie
Niebieska na stałe - napięcie na wyjściu USB; migająca - niskie napięcie.

Niestety nie ma tego fajnego "policyjnego" efektu, jak przy ładowaniu podwójnej wersji (miga czerwona z niebieską :mrgreen: )
dalu
Posty: 91
Rejestracja: środa 25 cze 2014, 19:41
Lokalizacja: kielce

Post autor: dalu »

ja polecam zakup od kitajcow:

pudełko

do tego akumulatory:

aku

używam już kilka miesięcy, udany zakup.
Ostatnio zmieniony wtorek 18 sie 2015, 21:51 przez dalu, łącznie zmieniany 1 raz.
TekedoMK
Posty: 11
Rejestracja: wtorek 21 lip 2015, 11:22
Lokalizacja: Jasło

Post autor: TekedoMK »

Mam mały problem w wyborze power banku. Raczej płatności chciał bym dokonać po przez peypal. Sporym udogodnieniem była by możliwość stosowania ogniw o różnej pojemności i łatwa ich zmiana.


Na banggood znalazłem coś takiego
http://www.banggood.com/Original-XIAOMI ... 77406.html
http://www.banggood.com/3x18650-Smart-P ... 62172.html
http://www.banggood.com/DIY-Kit-Dual-US ... 39385.html
ODPOWIEDZ