Convoy c8

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
Awatar użytkownika
lumenoman
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 19:29
Lokalizacja: Będzin

Convoy c8

Post autor: lumenoman »

Witam,
chciałbym zmodować convoy c8 w celu uzyskania maksymalnego zasięgu, może być wszystko ładowane w spot jak w latarkach z zoomem - żadnego spill'u. W najbliższym czasie powinien do mnie dojść ten convoy c8 (2.8A z diodą xml2 U2-1A z banggood'a ). A więc zastanawiam się czy skalp diody dużo poprawi (a jak tak to czy da się go wykonać nie ocieplając barwy). Jeśli nie, to może soczewka asferycza (lub to i to), lecz nie mogłem znaleść żadnej z odpowiednim focal lenght i odpowiednią srednicą pomimo dużego wyboru na fasttech . Gdy żadne z powyższych nie pomoże znacząco to może zmiana diody (np. oskalpowana xp-g2) coś zmieni, lecz unikam tej opcji bo jest to droższa opcja.

Pozdrawiam
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Skalp diody powinien poprawić, ale nie obędzie się bez ocieplenia barwy (no chyba, że będziesz ciął żyletką to może...)
Kup też AMC i zwiększ prąd ze sterownika np. do 4A (oczywiście odpowiednie poprawki termiczne)
Największy efekt uzyskasz stosując skalpowaną XP-G2, jak chcesz większe skupienie ale mniej światła to XP-E.
Pozdrawiam
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Może raczej XP-L zamiast XP-G2?
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Tu masz porównanie z luxmiarki i foty.
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... c&start=30

XP-L da najlepsze wyniki w zasięgu i czasie stabilizacji.
Przy XP-G2 prąd w diodę szybko spadnie z racji wysokiego Vf przy prądzie ponad 2A
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Tak, ale "laser" będzie mniejszy :mrgreen:
Awatar użytkownika
lumenoman
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 19:29
Lokalizacja: Będzin

Post autor: lumenoman »

Ostatecznie wymieniłem diodę na xp-l na miedzianym podłożu, ale znalazłem że dioda xr-e ma wąższy strumień świetlny, chociaż też mniejszą moc. Jak myślicie dużo by ona zmieniła i czy nie spaliła by się przy 2.8A przy nie dłuższym święcenia niż 5 minut?
Pozdrawiam
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Trochę by poprawiła, ale moc byłaby dużo mniejsza.
Oskalpowałeś diodę? Jak chcesz zwiększyć zasięg to dolutuj kilka AMC
Awatar użytkownika
lumenoman
Posty: 71
Rejestracja: wtorek 14 kwie 2015, 19:29
Lokalizacja: Będzin

Post autor: lumenoman »

Tak, dioda oskalpowana, może dolutuje 2x amc, tak do 3.5A, tylko najpierw wymienię lutownice bo mam transformatorową :|
Awatar użytkownika
kurdolf
Posty: 659
Rejestracja: czwartek 04 gru 2014, 14:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: kurdolf »

lumenoman pisze:Tak, dioda oskalpowana, może dolutuje 2x amc, tak do 3.5A, tylko najpierw wymienię lutownice bo mam transformatorową :|
Możesz kupić taki grot Obrazek
Ja takim z powodzeniem lutowałem transformatorówką amc i inne drobne rzeczy.
Nitecore Tube
Olight i3E 10440
Acebeam H10
X1 3x XP-L 4.2A by GREG
Astrolux Mf02
Astrolux Mf04
Blf GT
ODPOWIEDZ