Podziel się swoją radością

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

PawelG. pisze:Mam nadzieję, że na PP też pójdzie w dół :)
Podepnij pod PP kartę konta walutowego i jeszcze będziesz miał 6-7% taniej, a ich przewalutowanie nie będzie Cię w ogóle interesować.
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

Oskalpowałem diodę XM-M2 z uszkodzoną soczewką (z latarki NITEFIGHTER F30B). Obawiałem się zbyt ciepłego zabarwienia po skalpie, jednak barwa jest delikatnie zimniejsza od 3B :). Nie wiem czy to moje złudzenie ale wydaje mi się bardzo delikatnie zalatywać zielenią. Czekam na hosta C8 SMO + sterownik 3,2A.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Gratulacje i nie- to nie jest złudzenie, czasem faktycznie zalatuje zielenią. :mrgreen:
Wszystko zależy jaka dioda Ci się trafiła.
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

Tak zgadza się, skalp to nie problem. Obawiałem się jedynie zbyt ciepłego tintu. Nie przepadam za ciepłymi barwami. Zieleń mi nie przeszkadza, nie ma jej zbyt wiele, i ledwo ją widać po zewnętrznej stronie promienia.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Wczoraj w końcu znalazłem chwilę i złożyłem sobie latarkę Convoy M2 z diodą XPL i driverkiem 3A, z "moim" softem na ATtiny25... :mrgreen:
Fajnie świeci...
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Dziś złożyłem (w końcu) swój ozonator :mrgreen: , że to aż 3 popołudnia po pracy ze szły... No ale zawsze nie całe...
Tak, czy owak, bardzo mnie cieszy, że w końcu wykorzystałem stary uchwyt (rączkę), który kiedyś odkręciłem od wyrzucanej przez kogoś skrzyni, że wykorzystałem wentylator z popsutej mikrofali, i jako kratka jest kratka ze starej szuflady :) obudowa - płyta wiórowa fornirowana - z jakiś starych drzwi szafkowych spod śmietnika. Tak, że jedyne wydane pieniądze, to generator z ebaya i wkręty :)

Waży niespełna 5kg, ale wygodnie się nosi za rączkę i to nie musi być mobilne.

Zdjęcia porobiłem wrzucę w wolnej chwili. Teraz spać.

Pozdrawiam, dobranoc :)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

Pyra pisze:Witam
Wczoraj w końcu znalazłem chwilę i złożyłem sobie latarkę Convoy M2 z diodą XPL i driverkiem 3A, z "moim" softem na ATtiny25... :mrgreen:
Fajnie świeci...
Pozdrawiam
Którą wersję M2 posiadasz? Jak z odprowadzaniem ciepła? Właśnie planuję zrobić podobną konfigurację, tylko z 2,8A driverem ;)
Ganzo G718B
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
maro21 pisze:Którą wersję M2 posiadasz? Jak z odprowadzaniem ciepła? Właśnie planuję zrobić podobną konfigurację, tylko z 2,8A driverem ;)
Wersja z klipsem , powłoka matowa.
Bardzo szybko robi się ciepła, więc powinno być OK. Dioda XPL, na miedzianym podłożu Noctigon.
Przede wszystko, bardzo ergonomiczna. Mi przypasowała bardziej od S2, bo zawsze wiadomo którym końcem zaświeci ;)

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Pyra pisze:bo zawsze wiadomo którym końcem zaświeci ;)
:mrgreen: :mrgreen: :mrgreen:
maro21
Posty: 407
Rejestracja: środa 03 gru 2014, 19:34
Lokalizacja: Jasło

Post autor: maro21 »

Pyra pisze:Witam
maro21 pisze:Którą wersję M2 posiadasz? Jak z odprowadzaniem ciepła? Właśnie planuję zrobić podobną konfigurację, tylko z 2,8A driverem ;)
Wersja z klipsem , powłoka matowa.
Bardzo szybko robi się ciepła, więc powinno być OK. Dioda XPL, na miedzianym podłożu Noctigon.
Przede wszystko, bardzo ergonomiczna. Mi przypasowała bardziej od S2, bo zawsze wiadomo którym końcem zaświeci ;)

Pozdrawiam
Czekam na ten sam zestaw oprócz drivera ;)
Ganzo G718B
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Zatankowałem dziś mojego "ścigacza" i mimo obaw o spalanie bliskie 3l/100km (kilka "szybkich" przejazdów po drodze krajowej i kilkanaście krótkich dojazdów do pracy) wyszło 2,46l/100km :mrgreen:
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Pozazdrościć wyniku, mój R150 pali ok. 3-3,5l/100km. 2,5l przy 125ccm jest świetnym wynikiem.
Everybody lies...
rafiak
Posty: 78
Rejestracja: poniedziałek 16 gru 2013, 20:01
Lokalizacja: Łódzkie

Post autor: rafiak »

Właśnie skończyłem próbę modyfikacji czołówki z biedronki. Próba nieudana ale świeci lepiej niż w orginale i baardzo się z tego cieszę. Nieudana dlatego że przy lutowaniu wyrwałem kilka nóżek mikrokontolera ( akurat te używane :evil: ) ale prowizorycznie polutowałem 2x AMC7135 i działa. Z tego co widzę to 700mA to chyba granica dla tej lampki, obudowa szybko robi się gorąca, pod diodą leży kilkumilimetrowa podkładka z blachy miedzianej i pewnie dlatego tak szybko przenosi ciepło. Jest to moja pierwsza modyfikacja w moim krótkim życiu (dowodu jeszcze nie mam ;) ) i pomimo że nie działa to czuję się szczęśliwy że jednak świeci. A za tydzień lub dwa się to zrobi porządnie :mrgreen:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Części skompletowane, niedługo najprzyjemniejsza część :)

Obrazek
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
megabit pisze:Części skompletowane, niedługo najprzyjemniejsza część :)
O, wreszcie coś, co mnie może zmobilizuje ro dokończenia mojego wzmacniacza na triodach...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Zablokowany