Convoy S2+

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
paolo1976
Posty: 196
Rejestracja: piątek 06 sty 2012, 04:34
Lokalizacja: Myślibórz

Post autor: paolo1976 »

Pewnie mocno dokręcony. Ja pierścienie przy sterownikach i włącznikach rozkręcam czymś takim:

Obrazek

Można też próbować ostrymi, rozwartymi nożyczkami, lub ostro zakończonymi końcówkami pęsety.
A sterownik 2,8A dostaniesz u Grega w sklepiku, u Grega na Allegro, - użytkownik cafel, lub w polskim sklepie www.solarforce.eu. Koszt ok 20 - 25zł.
Kochający tata swojej najukochańszej na świecie córeczki ***** Latarka - obecnie 3W plastikowy "no name" na 3 xAAA za 6zł z Biedronki
Awatar użytkownika
Camis
Posty: 12
Rejestracja: sobota 21 lut 2015, 02:13
Lokalizacja: Łódź
Kontakt:

Post autor: Camis »

Witam

Mam S2+ @ 2.1A, używam jej na rowerze...

Jako że oślepia ludzi w mieście potrzebuje soczewki stripe.

Czy dostane ją gdzieś pojedynczo ?, bo na aliexpress są ale trzeba brać 10 sztuk.

LINK
Ostatnio zmieniony niedziela 22 mar 2015, 10:45 przez Camis, łącznie zmieniany 2 razy.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Camis, ja kupowałem takie:
http://www.aliexpress.com/item/CREE-LED ... 01235.html
i takie: http://www.aliexpress.com/item/LED-Lens ... 33268.html

Można było na sztuki, ale płaciło się za przesyłkę - coś za coś ;)

Pozdrawiam.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1612
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Ja składając wczoraj S2+ spotkałem problem ze zbyt głęboko wytoczoną zakrętką od wyłącznika (po lewej), przez co rant tuby nie łapie kontaktu elektrycznego. Będę musiał pokombinować z jakimiś podkładkami lub usunąć anodyzacją z gwintów.
Obrazek
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Też tak raz miałem.
Dolutowałem do mosiężnego pierścienia blaszki, tak aby wychodziły na ten rant przez który ma następować kontakt elektryczny.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Ponieważ, udało mi się zakupić podrobioną wersję S2+ red na Gearbest i w związku z tym są pytania jak to rozpoznać podaje linka z fotkami http://budgetlightforum.com/node/36304? ... ent-784853
Ogólnie jest to prawdopodobnie przebrandowane ultrafire http://budgetlightforum.com/node/36304? ... ent-786697
Hefajstos
Posty: 88
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 20:38
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Hefajstos »

darol i ja również stałem się szczęśliwym posiadaczem podrobionych convoy-ów.
13-05-2015 zamówiłem dwie latareczki na próbę bo cena promocyjna a i czerwonego jeszcze nie miałem. Po jakiś trzech tygodniach latarki przyniósł listonosz. Jakość wykonania bardzo dobra i ogólnie cała mi się spodobała, no to 12-06-2015 zamówiłem jeszcze dwie to będą na prezenty dla brata i taty. Minęły trzy, cztery tygodnie paczka dotarła, otwieram a tu zamiast ładnego pudełka jak poprzednio zwykły kartonik, po wyjęciu latarki od razu widać że dioda źle wycentrowana, podkładka pod nią jest za duża. Po rozkręceniu latarki piguła aluminiowa, sprężynka na sterowniku cieniutka i pordzewiała a na gwincie pod pigułą tak jakby utlenione aluminium i na włączniku zamiast mosiężnego pierścienia dokręcającego jest aluminiowy. Barwa diody zamiast XM-L2 4C jak w opisie i porównaniu do poprzednich jakaś zimna. Zamieszczam kilka fotek z porównaniem do latarki z poprzedniego zamówienia.
Obrazek[/img]

Obrazek[/img]
Obrazek[/img]
Obrazek[/img]
Obrazek[/img]
Obrazek[/img]
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Hefajstos, sprawdź sterowniki, niektóre (a może nawet wszystkie) nie mają nawet dzielnika R1/R2 czyli pewnie brak info o niskim rozładowaniu http://www.budgetlightforum.com/node/41 ... ent-794908
Awatar użytkownika
mhu
Posty: 76
Rejestracja: wtorek 14 lip 2015, 23:33
Lokalizacja: LSW

Post autor: mhu »

Zamówiłem czerwoną z gearbest 22.07. Przyszła wczoraj, na szczęście oryginał, ale...Po przeczytaniu kilku stron forum i zachwytach nad ilością światła chyba za dużo oczekiwałem i jestem lekko rozczarowany :roll: Tzn. jest jasno, można jeździć w całkowitych ciemnościach rowerem, ale "jasno jak w dzień nie jest" :razz: Jak sprawdzić czy jest to naprawdę 2.8A? Tzn. trzeba wymontować sterownik, na którym od strony diody też powinny być cztery moduły 0,35A?
tre33
Posty: 247
Rejestracja: wtorek 24 cze 2014, 14:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: tre33 »

Odkręcasz tył z włącznikiem. Miernikiem mierzysz łącząc minus baterii z obudową.
Hefajstos
Posty: 88
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 20:38
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Hefajstos »

darol, sprawdziłem sterowniki i tak jak piszesz brak w nich rezystorów R1i R2.
Kubuś Puchatek
Posty: 62
Rejestracja: niedziela 19 lip 2015, 13:31
Lokalizacja: zachodniopomorskie

Post autor: Kubuś Puchatek »

Hefajstos pisze:darol i ja również stałem się szczęśliwym posiadaczem podrobionych convoy-ów.
Podjąłeś jakieś kroki w związku z powyższym?
Do mnie też dotarł podrabiany :( Zgłosiłem ticketa i dziś dostałem odpowiedź, że Gearbest skontaktuje się ze sprzedawcą. Można zrobić coś jeszcze?

Pozdrawiam
Kamil
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Poczytaj tu http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=195494#195494
Zapytaj za kilka dni co przyniósł ten kontakt ze sprzedawcą :wink:
A bardziej poważnie napisz, że ich brak reakcji spowoduje założenie sporu na paypal jeżeli oczywiście taką formę płatności wybrałeś, nic innego nie przychodzi mi do głowy.
Hefajstos
Posty: 88
Rejestracja: piątek 14 maja 2010, 20:38
Lokalizacja: Skierniewice

Post autor: Hefajstos »

Kubuś Puchatek, ja pisałem do nich dopiero w sobotę i na razie nie dostałem żadnej odpowiedzi.
daman
Posty: 2
Rejestracja: czwartek 03 wrz 2015, 19:14
Lokalizacja: IE

Post autor: daman »

PayPal jest najbardziej skuteczną formą załatwiania spraw związanych z fake'ami.. Dwa razy z fasttecha dostałem nie to co zamówiłem, dwa razy spór na paypalu ze zdjęciami i wyjaśnieniem - dwa razy zwrot pieniędzy. Fasttech za każdym razem przeprosił i nie chciał zwrotu towaru ;). A gdyby zechciał - musiałbym najpierw dostać pokrycie kosztów wysyłki ;)
ODPOWIEDZ