Convoy S2+

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Ale w Olight dostałem podobną linkę, widocznie standart. :-|
konrad9100
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 21:22
Lokalizacja: kielce

Post autor: konrad9100 »

Przyszła lampka prosto z ali i tu moje pytanie. Kupiłem wersje 2,8A czy zawsze trzeba ją rozkręci by nałożyć pastę pod diode?
Pytam bo :
po 1. Sterownik jest delikatnie przylutowany do gwintu w 2 punktach i musiałbym to chyba najpierw rozlutować.
Po 2. Co prawda mam paste termoprzewodzącą acs5+ więc całkiem niezłą ale brak mi kleju termo żeby złapać diode

Dodam że lampka po włączeniu zaraz robi się ciepła więc chyba dobrze przewodzi ciepło. Przeznaczenie lampki rowerowe.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

konrad9100 pisze:po 1. Sterownik jest delikatnie przylutowany do gwintu w 2 punktach i musiałbym to chyba najpierw rozlutować.
Jeżeli piszesz o Convoy S2+ to pigułę można raczej wykręcić bez rozlutowywania czegokolwiek. Do wymiany diody też nie trzeba odlutowywać sterownika, tylko przewody z podłoża diody.

Za to mi nigdy nie udało się tego chińskiego cienkiego aluminiowego podłoża przyklejonego na klej do piguły oderwać bez wyginania go, ale dla mnie to nie robiło problemu, bo i tak dawałem nowe miedziane podłoże.
konrad9100 pisze:Po 2. Co prawda mam pastę termoprzewodzącą acs5+ więc całkiem niezłą ale brak mi kleju termo żeby złapać diodę
Kleju do niczego nie potrzeba w tej latarce, pod podłoże kładziemy pastę termoprzewodzącą, przylutowujemy przewody i składamy tak, aby reflektor dociskał podłoże do piguły - dokręcamy jak najmocniej. Na gwint piguły też jakieś smarowidło dajemy, to się będzie i lepiej wkręcać i lepiej ciepło rozprowadzać.

Mam nadzieję, że nic źle nie piszę ;)

Pozdrawiam, marmez
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Pigułę możesz wykręcić bez odlutowywania sterownika, trzeba porządnie rozewrzeć szczypce i da rade wykręcić. Nie jestem pewien ale chyba tam reflektor dociska diodę więc pasta wystarczy. Czy trzeba zmieniać pastę to Ci nie powiem bo nie kojarzę co tam siedzi, ale skoro szybko robi się ciepła to możliwe, że nie trzeba.
konrad9100
Posty: 7
Rejestracja: niedziela 11 sty 2015, 21:22
Lokalizacja: kielce

Post autor: konrad9100 »

Ok. Dzięki za podpowiedzi. Zobacze wieczorem czy się wykręci. Ale jak podłoże tak mocno siedzi to nie będę ruszał żeby nie powyginać.

[ Dodano: 2 Luty 2015, 21:35 ]
Latarkę częściowo zmodyfikowałem. Po rozkręceniu dałem pastę na gwinty oraz na spodnią część reflektora i boczki. Niestety dioda jest przyklejona jakimś szarym klejem termo przewodzącym którego minimalne ilości widać przy przejściach przewodu więc nie będę jej wyrywał. Pożyjemy zobaczymy jak ją przegrzeję zamówię diodę + nowe podłoże i po kłopocie. Chyba kupie sobie drugą tylko czerwoną + dyfuzor i założę na tył :)
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Czy pomiędzy taki kolimator, a XP-L też dajemy podkładkę?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Piguła do zamrażarki i klej puści. ;)
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Dzieki maciex93, przydatny poradnik. :mrgreen:
Od razu uprzedziłeś moje następne pytanie o szkiełko bo wydawało mi się, że skoro kolimator jest i tak minimalnie wyższy od OP to nie dawać. Widzę też, że Ty szybke dajesz, ale szkoły są dwie... :roll:
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Chcesz chronić kolimator przez czynnikami zewnętrznymi to dajesz szybkę.
Chcesz mieć kilka % więcej światła to nie dajesz ;)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Kolimatora nie chcę chronić, bo za tą cenę chyba nie ma to znaczenia, bardziej mi zależy na ochronie tego co dalej. :mrgreen: Właśnie oglądam na ile przylega on do oringu i wygląda na to, że powinno być szczelnie.
Awatar użytkownika
Gurgul99
Posty: 77
Rejestracja: sobota 19 gru 2009, 20:56
Lokalizacja: znienacka...

Post autor: Gurgul99 »

Sprawdź dokładnie szczelność, w Roche F12 mam kolimator "pasiaka" który na samym oringu puszczał do środka wodę, musiałem dać jednak szybkę.

Pytanie jak puszczał wodę? Szorowałem latarkę pod kranem (mocne moletowanie łapie brud).
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

A u mnie cuda z S2. Wymieniłem diodę na ciepłą i mam ciemniejszy środek spotu a jaśniejsze brzegi. Przylutowałem na podłoże starej diody (było cieńsze) i jest to samo... Wkurza mnie ten obwarzanek. Uszkodzona dioda?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Puść na diodę mały prąd, tak żeby struktura ledwo świeciła, sprawdzisz tym sposobem czy cała świeci równomiernie, miałem przypadek że na środku struktury był ciemny obszar i widać było to potem w spocie.

Ewentualnie coś z soczewką diody, jakaś deformacja czy coś.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Taki objaw wygląda mi na złą wysokość reflektora. Dystans/podkładkę tę samą założyłeś? Ja nieraz sprawdzam wysokość reflektorów mając włączoną diodę na biurku, i świecę na sufit, podnoszę i opuszczam ref i patrzę jak tam spot... Na jakimś niskim trybie to robię, żeby nie oślepnąć ;)

Powodzenia!.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ