PC-brak paska mikrofonu

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

PC-brak paska mikrofonu

Post autor: Calineczka »

Panowie, macie jakiś pomysł?
Mam problem...tu opisałem ale elce mózgów nie starczyło by pomóc... :cry:
http://www.elektroda.pl/rtvforum/topic1244075.html
A może znacie jakieś DOBRE forum komputerowe ?
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Może to głupio zabrzmi, ale czy masz w Panelu Sterowania, w opcji "Dzwieki i urzadzenia audio" zaznaczone odpowiednie urządzenia?

Obrazek
i
Obrazek

Bo jesli to nie sa domyslne i jednoczesnie masz zaznaczoną opcję "uzyj tylko urzadzen domyslnych" (na drugiej graficzce jest u mnie pusta, lub nie sa zaznaczone wogole, to moze byc wlasnie taki objaw.
Pozdr.
Pikom
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Wydaje mi się że chyba sterowniki coś nie za bardzo :/ Możesz przetestować inne? Też mam Viste SP1 i nie wydaje mi sie by to była wina systemu.

Ja co prawda mam jakiegoś realteka ale chyba mam tą regulacje :D

Posłuchaj a nie masz włączonej jakiejś aplikacji ala SKYPE która potrafi przejąć władze nad sterownikami?
Załączniki
audio.jpg
audio.jpg (30.61 KiB) Przejrzano 381 razy
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Bulba
Posty: 331
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bulba »

Momencik momencik
A dlaczego masz miec mikrofon w urzadzeniach odtwarzania ???
Mikrofon masz w urzadzeniach nagrywania, oraz wszystkie funkcje ktorych potrzebujesz.
Przynajmniej tak jest na Soundblastrach.
My definition is High Definition.
Bledy w pisowni sa celowe, zamierzone i chronione prawami autorskimi.
Uzywanie podobnych bledow jest zakazane i bezprawne ®
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Bulba ale w urządzeniach odtwarzających mikrofon występuje też i regulujesz sobie jeżeli masz życzenie głośność odsłuchu :)
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Pikom, kombinowałem z urządzeniami domyślnymi. Nic nie pomaga, ikrofon w odtwarzaniu się nie pojawia. Sterowniki dedykowane, z witryny Della. Starszych też próbowałem.
W moim stacjonarnym mam te opcje bez problemu i kombinowania i z mikrofonem mogę robić co chcę-myslę, że to sprawa sterowników.....ale nie wierzę, żeby nie dało się tego zrobić. Tylko jak? :cry:
Drucik
Posty: 18
Rejestracja: czwartek 09 paź 2008, 11:42
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Drucik »

Witam,
Może spróbuj sterowników od producenta karty muzycznej:
Link

Nie wiem czy z podanej listy coś na 100% podpasuje, ale spróbuj iść
tropem:" stery od chipsetu karty muzycznej, zamiast od producenta komputera"


Pozdrawiam
Drucik
ld
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 15:23
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: ld »

A powiedz, na elektrodzie napisales ze chcialbys miec odsluch w sluchwkach, rozumiem ze teraz nie slyszysz nic z tego co mowisz?
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Drucik, dzięki za podpowiedź, postaram się znaleźć chwilkę i spróbować.
Ld, tak właśnie, do zabawy w karaoke z programem Ultrastar, w swoim stacjonarnym PC-cie mogę śpiewając do mikrofonu słyszeć swój głos gdy zrobię "unmute" w zakładce "odtwarzanie" , w laptopie nie mam takiej opcji...a chcę by głos z mikrofonu był słyszany.
ld
Posty: 22
Rejestracja: poniedziałek 17 gru 2007, 15:23
Lokalizacja: Wolne Miasto Gdańsk

Post autor: ld »

Calineczka pisze:Drucik, dzięki za podpowiedź, postaram się znaleźć chwilkę i spróbować.
Ld, tak właśnie, do zabawy w karaoke z programem Ultrastar, w swoim stacjonarnym PC-cie mogę śpiewając do mikrofonu słyszeć swój głos gdy zrobię "unmute" w zakładce "odtwarzanie" , w laptopie nie mam takiej opcji...a chcę by głos z mikrofonu był słyszany.
A odtwarzajac dzwiek wave mozesz wlaczyc nagrywanie? Mozliwe ze Twoja karta nie obsluguje full duplexu.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

ld pisze:A odtwarzajac dzwiek wave mozesz wlaczyc nagrywanie? Mozliwe ze Twoja karta nie obsluguje full duplexu.
przed chwilą sprawdziłem, mogę. Odtwarzałem sobie WAV-a wczesniej nagranego przez mikrofon i w tym samym czasie nagrywałem nowego-nagrało się.

p.s. ściagnąłem najnowsze stery, nie od Della-to samo.
Awatar użytkownika
Steff.k
Posty: 401
Rejestracja: niedziela 06 sty 2008, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Steff.k »

Chciałem kiedyś zrobić podobna rzecz, tzn słuchać to co nagrywa mikrofon i na laptopie, sony oraz hp, nie było takiej możliwość. Na stacjonarnym bez problemu. Rozwiązałem sprawę poprzez zakup zewnętrznej karty ;-). Powodzenia :)
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Steff.k pisze:Rozwiązałem sprawę poprzez zakup zewnętrznej karty ;-) . Powodzenia :)
o, ciekawy pomysl ale wolal bym traktowac jako rozwiazanie ostateczne, zawsze to jakas skrzynka wiecej...
Jakiej karty uzywasz?
Awatar użytkownika
Steff.k
Posty: 401
Rejestracja: niedziela 06 sty 2008, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Steff.k »

Aktualnie żadnej zewnętrznej nie używam, ponieważ skutecznie wyleczyłem się z laptopów ;-). Kiedyś używałem Sound Blaster External .

W celu sprawdzenia, podłączyłem jeszcze przed chwilą do kompa i pięknie działa :mrgreen:. Co prawda system to windows 7, ale pod viśtą na pewno też chulało.
Może chcesz się wymienić za jakaś latarkę ;-)?
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

..ja absolutnie nie mam visty. A fe, wystrzegam się jak ognia, hulam na XP wszędzie.
Dzięki za propozycję, ale szkoda takiego Mercedesa do karaoke a innych zastosowań nie przewiduję. No i pudło ładne...ale duże. Jak nie znajdę rozwiązania software-owego to kupię jakąś taniochę pod USB żeby ten mikrofon było słychać, myslę że róznicy w jakości dźwięku przy tego rodzaju zastosowaniu nikt nie usłyszy ;-)
ODPOWIEDZ