PROSZĘ O PORADĘ W WYBORZE LATARKI EDC

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 976
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t ... &start=180
W ostatnim poście na stronie jest cena.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
marlena pisze:A ile taki "potworek" kosztuje i jakie to na przykład modele ? :lol: :mrgreen: ;)
Taki, w cenie 200zł, to trzeba upolować, czyli pole do popisu ;) ale np. takiego Sky Ray King, można już w tej cenie upolować. W zasadzie to grupa takich 3xXML na 2 - 4 ogniw 18650.
marlena pisze:Oraz co myślicie o latarkach z pierścieniem do płynnej zmiany jasności ?
Fajne rozwiązanie, .... W zasadzie to pierwotnie bardziej zastosowanie militarne, bo jednym z trybów bywa "stand by". Obrót i cyknięcie pierścienia jest cichsze niż użycie włącznika głównego. Poza tym, zalet nie widzę... Z reguły do dyspozycji masz kilka predefiniowanych (ustawionych przez producenta) trybów i od nich jesteś uzależniona.
Mam dwie latarki sterowane pierścieniem JetBeam RRT-2 Raptor oraz Back Shadow. Ogólnie latarki fajne, ale zamiast RRT-2, wolę Convoy S6 ze sterownikiem Bociana (nie chwaląc się sam pisałem oprogramowanie ;) ), a zamiast Black Shadow (3xXML) to już raczej Sky Ray King (też z moim softem ;) )
Osobiście mam sporo latarek, jedne używam częściej (raczej świecące szerzej i bliżej) inne sporadycznie, raczej na pokaz (daleko i wąsko), jeszcze inne trzymam "bo są bajeranckie".

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Pyra, jak to zalety pierścienia się kończą na cichym przełączaniu? A fakt samego posiadania lampki na pierścień to nic? :D
Mam blackshadow dartha i bardzo chwalę sobie, no poza tym PWM na najniższym trybie, gdzie mam pokaz slajdów.
Marlena, jeśli mogę się wtrącić, to S2+ ma dużo fajniejszą powłokę niż S2 :D
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
DNF pisze:Pyra, jak to zalety pierścienia się kończą na cichym przełączaniu? A fakt samego posiadania lampki na pierścień to nic? :D
No masz babo placek... przecież napisałem " jeszcze inne trzymam "bo są bajeranckie". " :mrgreen:
Co do innych latarek z płynną zmianą jasności, to też uważam za rozwiązanie trochę dyskusyjne, ale " jeden lubi ogórki, drugi ogrodnika córki" ;)
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
marlena
Posty: 16
Rejestracja: sobota 17 sty 2015, 17:51
Lokalizacja: wyszogród

Post autor: marlena »

Pyra pisze:Witam
marlena pisze:No właśnie zmierzam do dokonania dobrego wyboru, i ...
Może wyrażę niepopularny pogląd, jednak prawdziwy... nie ma jednej latarki będącej idealnym EDC, tak jak i nie ma idealnego samochodu "do wszystkiego" oraz butów "na każdą okazję". Występuje tu zbyt dużo indywidualnych preferencji i zmiennych, aby być pewnym, że to dokładnie TO.
Spokojnie zostań, przy pierwotnej decyzji, jeśli będziesz rozważać dalej, pojawią się następne alternatywy i wtedy będzie dym.
Ja nie mam idealnego EDC, choć za takie uważam noooo dwie latarki. Jedna to maleństwo którym przyświecam sobie "na szybko" gdzieś z tyłu komputera, na gniazdko pod biurkiem. Druga latarka przydaje się, gdy wchodzę do magazynu w pracy, do garażu czy podobnego pomieszczenia, lub wracając po zmroku do domu.
Mam w domu latarki S2, S4, S6, różnice convoyów, są subtelne i nie warte szerokiego rozpatrywania. Zauważalna różnica jest pomiędzy Convoyami a Solarforce L2P.
[url=http://www.swiatelka.pl/upload_img/miniaturki/IMG_54bd18df30a843851.jpg]Obrazek[/url]

Pozdrawiam

Pyra, a jakie to dwie latarki uważasz za idealne EDC :?:
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Pyra wybacz mój pośpiech. Widocznie nie doczytałem :oops:
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
marlena pisze:Pyra, a jakie to dwie latarki uważasz za idealne EDC :?:
Nie ma idealnego EDC, tak jak nie ma dwóch idealnych EDC. Aby zbliżyć się do ideału, należy "pomacać" sporą liczbę egzemplarzy. Mam trochę latarek, więc mogę sobie wybierać co mi najbardziej odpowiada, więc mam trochę inne spojrzenie na problem.
Sprawą kolejną jest, zmieniający się rynek. Zerknij do tego tematu. Latarka która kiedyś miała dobrą jakość, zupełnie nijak ma się do egzemplarza sprzedawanego dziś. Swego czsu na forum królował Romisen RC-G2, potem bardzo polecanymi latarkami była seria iTP Light Eluma. Czasy się zmieniły, i przeszliśmy na ogniwa Li-Ion, więc do głosu doszły Ultrafire A10, różne modele Aurory... aż doszliśmy do Convoyów i L2P. Te ostatnie, są bowiem aktualnie chyba najbardziej uniwersalnymi, a łączą do tego dobrą jakość i umiarkowaną cenę.
Latarki, które dla mnie są optymalne, dla kogoś innego, mogą być nieprzydatne.
Mój zestaw, to Nitecore D10, zawsze w kieszeni spodni, Convoy S4 w kieszeni kurtki, Solarforce L2P, w plecaku a Sky Ray King 3xXML w aucie. W domu natomiast, najczęściej korzystam z czołówki Maktronic Epic.
I tym "optymistycznym akcentem"...
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ