Ładowarka Opus BT-C3100

....nie pasujące gdzie indziej...
roni169
Posty: 15
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 10:48
Lokalizacja: Osie

Ładowarka Opus BT-C3100

Post autor: roni169 »

Mam pytank.Pragnę zamówić ładowarkę Opus BT-C3100 V2.1 Li-ion NiCd NiMh LCD Smart Intelligent Battery Charger with EU Adapter czy jest ona warta swojej ceny czy może lepiej poszukać innej?Zasatanawiałem się nad imax ale coś dużo podróbek dostępnych w sieci.pozdrawiam
Ostatnio zmieniony wtorek 06 sty 2015, 19:28 przez roni169, łącznie zmieniany 1 raz.
Fieras
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Opus a Imax to zupełnie dwie różne konstrukcje o różnym przeznaczeniu.
Zależy do czego chcesz jej używać.
elektroda.pl
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Na forum jest potężny temat o opusie jak i imaxie i jego klonach.
ILPT
roni169
Posty: 15
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 10:48
Lokalizacja: Osie

Post autor: roni169 »

Wiem że w pełni nie wykorzystam ładowarki(zwłaszcza takich), ale zamówiłem latarke ultrafire WG-004 a do niej potrzebne są ogniwa 18650 które też zamówiłem(panasonic 3400mAh)potrzebuje ładowarki która ma zabezpieczenie przed przeładowaniem bo ogniwa są bez zabezpieczeń.Jestem laikiem w sprawach elektronicznych dlatego pytam i dzięki tej stronie udało mi się kupić latarkę, ogniwa,dlatego też ładowarkę chciałbym dobrą bo jak wiadomo na allegro można kupi prawie wszystko ale połowa rzeczy jest niezgodna z opisem;)Pozdrawiam i dziękuje wszystkim za pomoc
Fieras
hoka
Posty: 733
Rejestracja: piątek 15 lis 2013, 01:39
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: hoka »

Jak rozwiążą problem z chłodzeniem to będzie to bardzo dobra ładowarka. Ja osobiście zaczekałbym do następnej wersji.
roni169
Posty: 15
Rejestracja: sobota 20 gru 2014, 10:48
Lokalizacja: Osie

Post autor: roni169 »

Co do chłodzenia.Nie ma możliwości zmiany wentylatora?Może to coś pomoże?Czy chodzi o to że jest zagłośny czy nie chłodzi odpowiednio?pozdrawiam
Fieras
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

Jeśli potrzebujesz tylko ładowarki do ogniw 18650, to szkoda wydawać na Opusa. To zaawansowana ładowarka z wieloma funkcjami. Wystarczy prosta ładowarka do 18650 z kontrolą napięcia.Poszukaj w sklepiku, lub dodaj ogłoszenie.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

roni169, Latarka którą zamówiłeś jest na 2 ogniwa, czyli potrzebujesz ładowarki na dwa ogniwa min, chyba że myślisz o dokupieniu przedłużki na 3-cie. Jeśli masz też jakieś akumulatorki Ni-Mh to taka uniwersalna i prosta rzecz w obsłudze jak Nitecore D2 lub D4 będzie chyba najlepszym wyborem. Jeśli nie ładujesz małych paluszków AAA to nawet Nitecore I2/I4 wystarczy. Jeśli nie chcesz się bawić ogniwami, mierzyć ich pojemności rezystancji itp. to Opus będzie po prostu niewykorzystany i szkoda kasy.
ODPOWIEDZ