Motor(ek) 125ccm do turystyki

....nie pasujące gdzie indziej...
kisi
Posty: 743
Rejestracja: poniedziałek 26 lis 2007, 08:41
Lokalizacja: Bielsko-Biała

Post autor: kisi »

ElSor, jejku ja bym chciał taki bak z swoim autku przy takim spalaniu :)
Awatar użytkownika
zedart
Posty: 219
Rejestracja: wtorek 29 maja 2012, 18:37
Lokalizacja: Walia

Post autor: zedart »

Ech.... też bym tak chciał. U mnie średnia z 88 tankowań to 5,33l/100km (trochę ponad 20tyś. km).
zed-art.co.uk
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Dziś nastąpiło kolejne tankowanie i wyszło ok 2,75l/100km. Tym razem jednak większość trasy to jazda w okolicy realnych 90km/h, czyli ok 115km/h licznikowych. Vmax to jakieś 100km/h (wg licznika 130km/h).
Jak dla mnie zima w tym sezonie mogła by w ogóle nie przyjść :razz:
Przy okazji - kupiłem też strój Adrenaline RAM - rozmiar taki początkowo za ciasny (z podpinką) ale okazuje się, że leży na mnie idealnie. Przy takich temperaturach, jak obecnie (ok 5 stopni), jazda bez podpinki jest jeszcze optymalna, z podpinką może być czasem nieco za ciepło. Przy ok 10 stopniach można jeździć bez sweterka pod spodem.
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 976
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Aż tak bardzo licznik przeklamuje? I jak się jeździ? Mocy nie brakuje?;)
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Przekłamuje normalnie o ok 10-15%, dopiero powyżej 100-110 licznikowych nieco bardziej. Mocy jest akurat, no może 2KM więcej by bardziej cieszyło ale spalanie w zupełności to rekompensuje. Przyśpieszenie do przepisowych 90km/h jest podobne do tych osiąganych w typowych autach, więc jeździ się dosyć dobrze wśród normalnego ruchu ulicznego. Niedzielnych kierowców przyklejonych głowami do przedniej szyby też można spokojnie wyprzedzić, TIRa okazjonalnie także, więc zgodnie z oczekiwaniami.
ODPOWIEDZ