Szukam nietypowej miniaturki na brelok.

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Ok. Nitecore znaczy dobre wykonanie, jakość, itp. Ale 45lm :!: :?: Proszę Cię... Tam brakuje zera na końcu, albo chociaż jedynki na początku. ;)
Awatar użytkownika
inqo
Posty: 81
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 22:46
Lokalizacja: Ilawa

Post autor: inqo »

piciex pisze:Ok. Nitecore znaczy dobre wykonanie, jakość, itp. Ale 45lm :!: :?: Proszę Cię... Tam brakuje zera na końcu, albo chociaż jedynki na początku. ;)
Jak tylko przyjdzie moja paczka zrobię ciekawy artykuł, porównanie EA4W - ciepłe 860lm, MH25 960lm, EC20 960lm, 501B 800?lm i do tego Tube 45lm :D
BTW. Mały płaski gadżet z wbudowanym akumulatorem to dobry wynik ;-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

inqo pisze: Dlaczego uważasz, że dość przeciętnej? Hmm?
Bo wygląda dość hmmm... odpustowo. Po za tym 45lm przy kącie 100 stopni da nam góra kilka metrów mało użytecznego światła. Niektórzy jednak chcą ukraść nocy trochę tajemnic świecąc breloczkiem, a tym hmmm. Zdecydowanie wybrałbym tanka.

[ Dodano: 20 Październik 2014, 23:51 ]
Po za tym jakoś cienko widzę tą soczewkę po kilku miesiącach obijania.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Uzupełnię jeszcze to co napisał Zbychur :)
Latareczka ma wbudowany akumulator, więc w prosty sposób się go nie wymieni, na pewno nie w terenie.
Przy zastosowanej "optyce" ta latareczka najlepiej się sprawdzi jako świeczka, jeśli da się ją postawić.
Wykonana jest z plastiku, podczas gdy większość takich gadżetów to metal lub aluminium, więc po roku może wyglądać kiepsko.
Ilość światła nie jest wybitnym osiągnięciem.
Awatar użytkownika
inqo
Posty: 81
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 22:46
Lokalizacja: Ilawa

Post autor: inqo »

Panowie, nie to, że bronię każdego pomysłu Nitecore ale ten model może być hitem. Brakuje na rynku rozwiązań ze światłem rozproszonym, bez koncentracji np. Do namiotu lub do oświetlenia pokoju.
Tworzywo to poliwęglan czyli bardzo wytrzymały plastik taki jak w płytach DVD. O do baterii, myślę że na 3 lata wystarczy spokojnie :-). Sukces bedsię zależeć od ceny. Jak tylko dostanę - robię recenzję :-)
Obrazek
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

inqo pisze:Brakuje na rynku rozwiązań ze światłem rozproszonym, bez koncentracji np. Do namiotu lub do oświetlenia pokoju.
Już wolę wziąć jakąkolwiek stojącą latarkę i założyć dyfuzor. Będzie to miało jakieś ręce i nogi. A tutaj, straaaasznie przekombinowali z tą obudową, opis pełen marketingowego bełkotu, jakieś nieistotne dane o obciążalności kółeczka do kluczy... żadnych konkretów.
inqo pisze:O do baterii, myślę że na 3 lata wystarczy spokojnie
Chodzi o to że jak padnie ten akumulator w terenie, to koniec świecenia. Chyba że nosić ze sobą powerbank, i tak łazić z tym wszystkim i kablem ładującym, już chyba wygodniej użyć diody w powerbanku :)
inqo pisze:Jak tylko dostanę - robię recenzję
Postaraj się zrobić to obiektywnie :roll:
Awatar użytkownika
inqo
Posty: 81
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 22:46
Lokalizacja: Ilawa

Post autor: inqo »

Manekinen pisze:Postaraj się zrobić to obiektywnie
Wszelkie badania, które prowadzę są zawsze obiektywne :)

BTW. Jestem ciekawy porównania sławetnej WF-501b z markowymi odpowiednikami :) Przy okazji na DX.com jest dobra cena na EC20 - 119zł.

[ Dodano: 21 Październik 2014, 11:05 ]
Manekinen pisze:Już wolę wziąć jakąkolwiek stojącą latarkę i założyć dyfuzor. Będzie to miało jakieś ręce i nogi. A tutaj, straaaasznie przekombinowali z tą obudową, opis pełen marketingowego bełkotu, jakieś nieistotne dane o obciążalności kółeczka do kluczy... żadnych konkretów.
Mam oryginalny dyfuzor do EA4W i jestem trochę zawiedziony. Większość światła i tak idzie w powietrze, na boki trochę więcej niż bez.
Może jestem nałogowcem, ale jak z żoną i dziećmi idziemy z psem do lasu pod wieczór, zawsze bierzemy kilka latarek :) Taki brelok to światło awaryjne, kilka razy mocniejsze niż w moim Galaxy S5. Ale z osądem poczekajmy do mojego testu, pierwszy tydzień listopada.
Obrazek
Awatar użytkownika
Manekinen
Posty: 2443
Rejestracja: środa 28 sty 2009, 15:18
Lokalizacja: Kętrzyn
Kontakt:

Post autor: Manekinen »

Doszły... piękne maleństwa <zakochany> Na pierwszy rzut oka, z zewnątrz jak i wewnątrz wykonane super.

Obrazek Obrazek

Od razu władowałem eneloopy :smile:
Obrazek
(robione telefonem więc nie pytajcie o iso, dane wycięły się przy zmniejszaniu zdjęcia)

Dosyć szybko robią się cieplutkie.

A co do kleju... nie ma problemu, na próbę spróbowałem jedną rozkręcić i... ruszyłem ją bez większego wysiłku w palcach.

Jutro wolne więc wezmę jedną w obroty :twisted:

[ Dodano: 10 Listopad 2014, 18:05 ]
No dobra zajrzałem do jednej. Ani kropli pasty pod diodą i spora dziura. Także wszystkie do poprawki.
lumi3
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:57
Lokalizacja: leszno

Post autor: lumi3 »

A ja polecam aleto
http://www.dx.com/p/aleto-kl209b-cree-x ... NZwOuaG-YA


Mam taką i jestem zadowolony jak za 30zł
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Ależ to dużo prądu pije. Ile działa Ci na jednym ogniwie 16340? :mrgreen:
lumi3
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:57
Lokalizacja: leszno

Post autor: lumi3 »

no piję dużo to prądocholik ale w założeniu to jest latarka do kluczy taka rezerwowa wszedzie i zawsze.A świeci bardzo ładnie i ma HI LOW.Może zamiast XML mogli dać np xp-g2 efekt w tej wielkości podobny a ile prądu zaoszczędzone
michal1
Posty: 2524
Rejestracja: sobota 22 lis 2014, 17:08
Lokalizacja: Lublin

Post autor: michal1 »

Mogli po prostu mniejszy prąd puścić, bo XM-L2 jest sprawniejsza od XP-G2. W moim Olight s10 Baton to chyba jakieś 600ma idzie. :wink:
lumi3
Posty: 143
Rejestracja: poniedziałek 09 cze 2014, 17:57
Lokalizacja: leszno

Post autor: lumi3 »

No nie wiem przy tym lustrze i wielkości i możliwości odprowadzenia ciepła prąd nie może być duży.więc w tym przypadku lepszym rozwiązaniem byłoby xp-g2 niż xml.Ale jest dobrze to nie jest latarka na wędrówki.mam 8 latarek więc jest w czym wybierać a ta to praktyczny gadżet za 30zł dobrze wykonana.
ODPOWIEDZ