Ładowarka AA, AAA, 18650 do użytku domowego

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

A ja z kolei mam od lat BC-900 i nie moge na nia narzekac.
Potrzebuje powoli cos do ogniw "latarkowych" i dosc intensywnie mysle nad taka zabawka jak Opus BT-C3100.
Intensywnie bo zostalo juz bardzo krotko do konca promocji
http://www.gearbest.com/chargers-batter ... 71595.html

Nie jest jakos super tanio i z szumem tez trzeba sie liczyc ale moze warto zainwestowac ?

Jak sadzicie ?
Ostatnio zmieniony niedziela 09 lis 2014, 10:24 przez cpt.Nemo, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
cpt.Nemo pisze:Nie jest jakos super tanio i z szumem tez trzeba sie liczyc ale moze warto zainwestowac ?
Porównaj sobie cenę i funkcjonalność z np. BC-900, bo mnie się wydaje, że jest bardzo tanio.
Mam odpowiednik Opusa i jakość ma zadowalającą, Li-Iony ładuje do 4,2V (+0,008 -0,04V, zależnie od slotu). Przy porównaniu ładowania z NiMH na BC-700 (test pojemności) różnice też były pomijalne.
O co chodzi z tym szumem?
cpt.Nemo pisze:Jak sadzicie ?
Ja robię tak, najpierw wykopuję dołek, zależny od wielkości korzenia, potem zasypuję i ugniatam, ale z ładowarką jeszcze tak nie postępowałem i nie jestem pewien, czy ktoś na forum będzie znał odpowiedź... Raczej sądzę, że ładowarka szybko by uległa uszkodzeniu.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

Pyra pisze: O co chodzi z tym szumem?
Wentylator nie jest z tych cichych, nawet podobno nie nasmarowana ośka, włącza się dość często i głośno działa.

BC-900 już mam, czyli wydawało by się, że rozsądniej dokupić tylko coś do ogniw litowo/jonowo/żelazowych, w dowolnym połączeniu ? które to ogniwa dla uproszczenia nazywam tu "latarkowymi"

Zakup Opus BT-C3100 wydaje się z koleii załatwieniem problemów z ładowaniem ogniw znowu na kilka ładnych lat?


PS. Wybaczcie, nie umiem pisać z polskimi znakami, więc postaram się ograniczyć moją pisaninę.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
cpt.Nemo pisze:
Pyra pisze: O co chodzi z tym szumem?
Wentylator nie jest z tych cichych, nawet podobno nie nasmarowana ośka, włącza się dość często i głośno działa.
Aaaa, to nie zaskoczyłem... W mojej szum jest niewielki, być może dlatego nie skojarzyłem...

cpt.Nemo pisze:PS. Wybaczcie, nie umiem pisać z polskimi znakami, więc postaram się ograniczyć moją pisaninę.
Spokojnie, można się nauczyć ;)
Ale sam widzisz jak to wychodzi, a nie takie "kwiatki" już tu mieliśmy.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

Rozumiem że doradzasz brać Opus BT-C3100 a BC-900 zostawić w rezerwie lub sprzedać ?
Rozsądniej niż zostawić BC-900 i dokupić coś do ogniw "latarkowych" ?
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
cpt.Nemo pisze:Rozumiem że doradzasz brać Opus BT-C3100 a BC-900 zostawić w rezerwie lub sprzedać ?
Rozsądniej niż zostawić BC-900 i dokupić coś do ogniw "latarkowych" ?
Raczej tak. Dokupując ładowarkę tej klasy do samych Li-Ion, dużo taniej nie będzie, a w razie wyjazdu, bierzesz jedną ładowarkę a nie dwie.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
cpt.Nemo
Posty: 518
Rejestracja: sobota 08 lis 2014, 04:47
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: cpt.Nemo »

Pyra pisze: Raczej tak. Dokupując ładowarkę tej klasy do samych Li-Ion, dużo taniej nie będzie, a w razie wyjazdu, bierzesz jedną ładowarkę a nie dwie.
Praktycznie jestem przekonany, jeszcze raz przeliczę cenę na złotówki :) i podejmę ostateczną decyzję, choć chcialbym poczytać więcej wypowiedzi posiadaczy BT-C3100 V2.1 bo podobno co-nieco poprawiono :)
stillo
Posty: 19
Rejestracja: niedziela 26 paź 2014, 19:00
Lokalizacja: śląsk

Post autor: stillo »

ja właśnie zamówiłem c3100 na gearbest.
Zapłaciłem 41.65$ czyli ok 145zł(paypal) łacznie z numerem przesyłki, tak abym mógł wiedzieć gdzie ona aktualnie się znajduje.
Mam nadzieję, że posłuży latami
ODPOWIEDZ