Zestaw latarek na rower MTB Enduro i szosowy

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
KartofeL
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 20:18
Lokalizacja: Głuszyca

Zestaw latarek na rower MTB Enduro i szosowy

Post autor: KartofeL »

Siemanko,

Jestem tu nowy.

Potrzebuję zestaw na rower MTB jazda po zalesionych górach jak również na rower szosowy.
Myślałem o dwóch lampkach na MTB ale jedną z nich używać na szosówce.

Na forumrowerowe.org polecono mi Convoy S2+ (lub S3) jako światło szerokie i M1 jako długie. Czy będzie to zestaw wystarczający do jazdy Enduro? Chciałbym dobre doświetlanie zakrętów i myślałem o montażu jednej z tych lampek o świetle szerokim na kasku.

Jako światło szerokie lepsza byłaby w tym przypadku S2+ czy S3 i dlaczego?

Czy montaż na kasku jest dobrym wyjściem przy tak dużej/ciężkiej lampce? Czy jest w ogóle konieczny? Zaznaczam, że przy zwykłej lampce rowerowej w zakręcie nic nie widzę.

Odnośnie szosówki zależy mi tylko na widoczności dziur w drodze, tak żebym zdążył je ominąć przy prędkości ok. 35 km/h. Oczywiście zamierzam zrobić daszek, żeby nikogo nie oślepiać na drodze.

Nie wykluczam w przyszłości użycia kolimatora, niestety zupełnie się na tym nie znam i nie wiedziałbym jaki dobrać.
Mikołaj
Posty: 42
Rejestracja: sobota 25 sty 2014, 21:10
Lokalizacja: Żywiec

Post autor: Mikołaj »

Cześć, ja wożę na kasku Gregową EDC X1 i bardzo mi odpowiada. :)
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Na światła krótkie S2+ z kolimatorem 15x90 albo 15x60 .
x90 świeci szerzej.
M1 może być jako długie.

Zamiast jedną latarke przekładać, przełóż 2.
Przy prędkości > 35 km/h samo S2+ ustawione tak żeby nie oślepiać kierowców może świecić trochę krótko.

Kup 4 uchwyty rowerowe, zamontuj po 2 na każdym rowerze, wtedy przełożenie latarek to kwestia sekund.
Hetman
Posty: 450
Rejestracja: czwartek 06 wrz 2012, 03:21
Lokalizacja: PL

Post autor: Hetman »

Na kasku to wiesz, że zgodnie z prawem tylko offroad ;) .

Jeździłem lata temu z cateye'm 4xR6 i powiem Ci, że na kasku bardzo czuć wszystko. Przede wszystkim montuj jak najbliżej głowy. No i spróbuj przewidzieć jakąś regulację pionową, bo potem się okaże, że świeci nie tam gdzie chcesz.
MaSz
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 20:45
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: MaSz »

Z doświadczenia mogę ci napisać że offroad to tylko i wyłącznie z lampką na głowie! Musisz widzieć gdzie jedziesz i żadna latarka na kierownicy, choć byś miał ich dziesięć ci tego nie zastąpi! Osobiście posiadam dwie latarki od Grega. Jedna siedzi na kierownicy a druga na kasku. Latarka waży 118g + bateria i nigdy nie czułem że coś mi ciąży na głowie. Musisz też mieć możliwość regulacji na kasku. Obydwie latarki mają reflektory OP i jest ok, aczkolwiek na głowę przydało by się SMO i te extra 25% zasięgu. A co do szosy to tutaj wystarczy jedna Latarka od grega bez problemu.
Ostatnio zmieniony środa 22 paź 2014, 13:58 przez MaSz, łącznie zmieniany 1 raz.
KartofeL
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 20:18
Lokalizacja: Głuszyca

Post autor: KartofeL »

Mikołaj - trochę za drogo dla mnie.

smokuxx1987 - chyba właśnie tak zrobię, że na szosę 2 sztuki będę przekładał. Myślałem o kolimatorze 15x60 widziałem gdzieś na zdjęciach i mi się podobał rozkład światła.

Hetman - wiem, że jest to nielegalne i po drogach publicznych nie będę używał tej na kasku. Po prostu wiem, że oślepiałbym innych użytkowników drogi czego sam bardzo nie lubię.

MaSz - dzięki za odpowiedź, wiem właśnie, że udręką jest jak w przód jest jasno a w zakręcie nic nie widać, dla tego od razu wspomniałem, że myślę o montażu na kasku. Latarki od Grega trochę za drogie, myślę, że te Convoye mi stykną.

Ok, czy S2+ będzie odpowiednią latarką na kask? będzie dobrze doświetlać zakręty z kasku, nie będzie "za krótka"? Kolimator 15x60 będzie odpowiedni do latarki na kasku?

Skąd i jaki kolimator kupić? W sensie żeby wielkościowo pasował do obudowy i żeby wymiana nie była zbyt skomplikowana.

Chyba kupię wszystko z bangood, a S2+ zamówię z aliexpres bo na bangood jest tylko wersja 1,1A, a chcę wziąć 2,8A. Myślę o diodzie XM-L2 T6-4C - taką w większości polecają.

Jakie mocowanie na kask? Trzeba będzie chyba jakąś samoróbę robić?

http://www.banggood.com/Convoy-M1-7135+ ... 08985.html

http://www.banggood.com/Wholesale-New-B ... 28256.html

http://www.banggood.com/Wholesale-Flash ... 41677.html

http://www.aliexpress.com/store/product ... 09086.html
Ostatnio zmieniony środa 22 paź 2014, 17:17 przez KartofeL, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Na szose dobry jest S2+ z kolimatorem owalnym, ale jak na kask to ja bym osobiście wolał coś na reflektorze.
No chyba że na kask zamontujesz M1.
Mocowanie zrobisz na bazie zwykłego uchwytu, odpowiednio go przycinając i wiercąc w nim dziurke, później śrubką przykręcasz do kasu, trzeba tylko dobrze ustawić uchwyt.
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Odnośnie uchwytów popatrz na wątek http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=159812#159812
KartofeL
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 20:18
Lokalizacja: Głuszyca

Post autor: KartofeL »

No właśnie muszę dobrać to tak aby na 2 rowerach dało mi satysfakcjonujące efekty. może faktycznie M1 na kask założę. Dojdą to będę kombinował i sprawdzał.

Uchwyt jakoś zakombinuję, ten wątek dał mi pewien obraz na problematykę i rozwiązania.

Odnośnie samego zamówienia na bangood dlaczego dzieli mi przesyłkę na 3?
To ensure the fastest delivery our system will automatically split your items into 3 orders

Jest też opcja: Drop Shipping Order (Remove Banggood logo from the package.) Czy mam to zaznaczyć, czy nie?

Jak płacę paypalem muszę mieć kasę na koncie paypal, czy obciąży mi kartę.

Mam przypisane 2 karty do konta, będę miał wybór którą kartę mi obciąży (na jednej nie mam tyle kasy)?

Skąd i jakie baterie mam kupić, tak żeby nie wyszły mnie drogo, ale też żeby dobre były.

Mógłbym też prosić o jakiegoś linka do odpowiedniego kolimatora?
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Dzieli bo różne magazyny.
Możesz zaznaczyć, nie będzie na paczce od kogo.
Jak masz podpietą kartę to ja obciążają.
Baterie kupisz w sklepiku forunowym
KartofeL
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 20:18
Lokalizacja: Głuszyca

Post autor: KartofeL »

Z bangood już zamówiłem, zapłaciłem paypalem.
Zdziwiłem się natomiast, że na aliexpress nie można paypalem płacić :/
Gdzie mogę kupić Convoy S2+ 2,8A T6-4C płacąc paypalem?
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Możesz kupić od Simona na aliexpress, zapytasz go czy możesz zapłacić przez PayPal i poda Ci namiary na swoje konto.
KartofeL
Posty: 14
Rejestracja: poniedziałek 20 paź 2014, 20:18
Lokalizacja: Głuszyca

Post autor: KartofeL »

OK, teraz zacieram ręce i czekam z niecierpliwością na przesyłki.
K.u.r.d.e czas zmienili i po robocie mam już tak ciemno, że nie da rady bez dobrej lampki na rowerze jechać, mam nadzieję, że się zepną i szybko dojdą lampeczki.
Jeszcze jakieś baterie potrzebuje. Możecie mi polecić jakieś sprawdzone baterie? Producent, model, pojemność? Czy raczej liczyć na łód szczęścia?
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

KartofeL pisze:Jeszcze jakieś baterie potrzebuje. Możecie mi polecić jakieś sprawdzone baterie? Producent, model, pojemność? Czy raczej liczyć na łód szczęścia?
Sprawdzone masz w sklepiku od Kolegów Fona, woytazo lub kubaświatelka.
bzx
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 02 paź 2014, 21:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bzx »

Tutaj opcja na kask, S2+ z diodą XM-L2 T6, barwa 4C, prąd 1.4A, z tego co wyczytałem na forum, to ta z 1.4A jest bezpieczna i nie powinna się przegrzać..

Póki co mam moda S2+ na kierę, ale na kasku chyba siądzie ten nie-modowany.

Pozdrower
ODPOWIEDZ