FastTech

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
szymski
Posty: 9
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 17:16
Lokalizacja: W-w

Post autor: szymski »

A czy jak dostaje nr przesyłki to jest to jednoznaczne z jej nadaniem czy leży sobie może ona w koncie u Chińczyka i czeka aż mu się zechce ruszyć tyłek? Zakup zrobiłem 7/10, a dziś wyskoczył status, że zostanie wysłana 8/11. Na drugi dzień po zakupie skompletowali paczkę, kolejnego dostałem nr przesyłki. Chodzi o Fasttech.

Number: RCXXXXXXXXXHK
Status: Transit
Destination: Poland
Origin: Hong Kong [CN]
2014-10-30 00:00 PL, The item ( RC339758660HK ) will leave Hong Kong for its destination on 8-Nov-2014
PK
Posty: 60
Rejestracja: środa 05 lut 2014, 21:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: PK »

Niestety w przypadku tego sklepu wysłanie paczki może trochę zająć. Z własnego doświadczenia wiem, że od podania numeru przesyłki do czasu aż ktoś łaskawie zaniesie ją na pocztę może minąć nawet i dwa tygodnie. Nie jest to jednak regułą, gdyż niektórzy po upływie podobnego czasu od zamówienia mieli już paczkę w domu. Jednak poza tymi obsuwami z wysyłaniem paczek nie ma się raczej co do sklepu przyczepić. Zawsze wszystkie zamówione przedmioty dochodziły bez problemu, tylko czasami nadwyrężona zostawała cierpliwość.
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Tam z tego co się orientuje jest nieco inaczej. Nikt paczek nie zanosi.

Mają wynajętą firmę - http://www.quantiumsolutions.com/, która zabiera paczki, mieli co trzeba i daje dalej (Quantium Solutions należy do Singapore Post ale nie tylko z Singapore Post współpracuje).

Często tydzień przeleży w Quantium. Quantium ma własny "wewnętrzny" tracking - na głównej stronie po lewej.

Uwaga - to wiedza z okolic wakacji. Potem się już nie interesowałem zmianami w FT.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Dziwną sytuację napotkałem.
Zamówiłem z 50 dni temu kilka gadżetów, w tym latarkę. Zamiast niej dostałem jakieś etui. Po założeniu ticketu ustaliłem z FT, że im odeślę te etui, oni zwrócą koszty odesłania i po odebraniu mojej przesyłki wyślą mi latarkę. Moja przesyłka dotarła (ok 42 dzień od dnia zakupu). W 44 dzień założyłem przez PP spór, żeby mieć zabezpieczenie jakieś. Zwrot za odesłanie dostałem, jednak minął tydzień i nic się nie działo więc zapytałem przez ticketa, kiedy wyślą mi latarkę. Dziś dostałem odpowiedź:
Hi ElSor,

We check you have opened dispute. Please kindly cancel the dispute first and then we can arrange the replacement. Thanks
Nie wiem co robić, bo w sumie sklep uczciwy ale jak przesyłka zginie, to będę w plecy ~15$, jeśli przekształcę spór w roszczenie, to raczej dostanę zwrot za latarkę. Nie wiem co robić. Jakieś pomysły ?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Powiem tak, z FT nigdy nie sądziłem się przez paypala, zawsze przez tickety, i zawsze z dobrym skutkiem.
Te etui poszło zwykłym listem?
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

maciex93 pisze:Te etui poszło zwykłym listem?
Poleconym priorytetem. Mam status, że doręczone od ok tygodnia.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Eee, to dojdzie ;)
Spór zanim przekształcisz w roszczenie może wisieć jakieś 2 tyg, zobaczysz jak będzie ze statusem listu w tym czasie, jak doręczą to zamkniesz i dogadasz się.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Tylko chodzi mi o to, że oni nie chcą wysłać mi latarki, bo mam otwarty spór i każą wpierw go zamknąć. Etui dostali już tydzień temu.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

To napisz, ze zmieniłeś zdanie i chcesz zwrot zamiast wysyłki i nie zamkniesz sporu , a potem sam sobie jeszcze raz zamówisz.

[ Dodano: 5 Listopad 2014, 11:44 ]
Co to się porobiło?
Kurs za dolara przy dzisiejszej płatności bezpośrednio z karty mastercard prowadzonej w USD to ponad 3,50 za USD :|
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Ktoś miał ostatnio tak burzliwą historię przesyłki ?

Nadejście przesyłki 2014-11-03 20:26 WER Warszawa
Zatrzymanie przez urząd celny 2014-11-04 02:59 WER Warszawa
Wysłanie przesyłki 2014-11-04 20:58 WER Warszawa
Zatrzymanie przez urząd celny 2014-11-05 08:30 WER Zabrze
Zwolnienie przesyłki przez urząd celny 2014-11-05 14:29 WER Zabrze
Wysłanie przesyłki 2014-11-06 01:52 WER Zabrze
Przygotowanie przesyłki do doręczenia 2014-11-06 09:23 UP Zawiercie 1
Przekazanie przesyłki do doręczenia 2014-11-06 09:23 UP Zawiercie 1

Wszystko bez moich wyjaśnień, SG post.
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

darol, nic w tym dziwnego.
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

To mój pierwszy raz w takim wydaniu :wink:
madkeinam
Posty: 505
Rejestracja: środa 25 gru 2013, 22:40
Lokalizacja: Radwanice

Post autor: madkeinam »

Czy komuś coś dotarło wysłane w lipcu statkiem? Moje pierdoły wysłali 13.07 statkiem, w niedzielę minęło 16 tygodni i dalej kiszka. Zwrot z PayPal już dawno dostałem, nie wiem jednak czy liczyć, że paczki dojdą czy zamawiać raz jeszcze. Jak myślicie?
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

HK statkiem z sierpnia dostałem.

Malezyjskim statkiem (to co kiedyś, bodaj w maju, miało iść samolotem ale finalnie popłynęło statkiem) - nie dostałem do tej pory.
ODPOWIEDZ