Jak dokonać takiego efektu jak w samochodowym DRL

Wszystko co świeci na czterech kółkach;)
osiema
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 30 gru 2013, 19:50
Lokalizacja: Kraków

Jak dokonać takiego efektu jak w samochodowym DRL

Post autor: osiema »

Witam
Nie wiem czy ten dział jest odpowiedni ale żaden inny nie pasował.

W jaki sposób można uzyskać taki efekt jak w nowych samochodach w których montowane są światła do jazdy dziennej?
Chodzi mi o taki jednolity pasek LED jakby neon. Nie wiem jak to dobrze wytłumaczyć więc wrzucam kilka odnośników do zdjęć:
Obrazek
Obrazek


Czy to że to światło jest takie a nie inne powoduje specjalna budowa lampy/odbłyśników czy może jakieś specjalne LEDy?

Pozdrawiam i dziękuję za odpowiedź
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Światło pochodzi ze "światłowodu", a diody najczęściej są na jego obu końcach.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
osiema
Posty: 23
Rejestracja: poniedziałek 30 gru 2013, 19:50
Lokalizacja: Kraków

Post autor: osiema »

a czy takie "elastyczne" światłowody można kupić gdzieś na naszym rodzimym rynku?
Może ktoś coś poleca
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Takie paski są dostępne ale ich jasność nijak ma się do tych w ori lampach i zawsze widać ze jest to przeróbka.Jak by tego było malo,w PL sprzedają takie cuda pp 100-200 zł a w Chinas można je kupić za 10 dolarów.

Same paski bardzo się grzeja wiec ich czas działania jest niewiadomych.
ILPT
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

skaktus pisze:Chinas można je kupić za 10 dolarów.
A możesz podrzucić linka? Jest to wodoszczelne, jak taśmy z silikonem? Na skuter bym sobie wrzucił. :twisted: Jak by czerwone jeszcze były.
Matixs
Posty: 113
Rejestracja: poniedziałek 15 wrz 2014, 14:54
Lokalizacja: Lublin

Post autor: Matixs »

Cześć. Pod tym linkiem możesz zakupić taki pasek led. Cena odstrasza, ale widziałem jak to świeci i moim zdaniem kwota jest adekwatna do efektu.

Kod: Zaznacz cały

http://hidretrofit.pl/sklep/swiatla-do-jazdy-dziennej-audi-style/
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Pamiętaj jednak, że taka samodzielna przeróbka świateł jest nielegalna.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Przeróbka jest legalna.

Nielegalne jest używanie takich świateł na drogach publicznych. DRLe muszą mieć homologację (oznaczenie RL).
Bucz
Posty: 10
Rejestracja: poniedziałek 06 gru 2010, 11:44
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Bucz »

Matixs pisze:Cześć. Pod tym linkiem możesz zakupić taki pasek led. Cena odstrasza, ale widziałem jak to świeci i moim zdaniem kwota jest adekwatna do efektu.

Kod: Zaznacz cały

http://hidretrofit.pl/sklep/swiatla-do-jazdy-dziennej-audi-style/
Jeśli powyższa cena jest adekwatna, to co powiesz o poniższej?

http://www.aliexpress.com/item/2x-60cm- ... 74880.html
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

PawelG. pisze:Pamiętaj jednak, że taka samodzielna przeróbka świateł jest nielegalna.
Od półtora roku jeżdżę z 60cm paskiem taśmy led w na dolnym pasie "maski" skutera. Podłączyłem tą taśmę w miejsce gdzie była podpięta piżdżąca niebieska dioda. Tak, niebieska dioda z przodu, do tego po czerwonej na każdym lusterku, nie wiem jak to dostało homologację. Na każdym przeglądzie facet mi mówi, że tego nie widzi, ale uważa, że to bardzo mądre rozwiązanie. Dwie kontrole trzeźwości i przy okazji papierów i ogólnego stanu technicznego skutera. Za każdym razem pytanie o taśmę czy to oryginalne, czy samowola. Za każdym razem zostałem poinformowany, że to nie zgodne z przepisami, ale mądre, bo zwraca uwagę, zwłaszcza że główne światło, to legalne, jest bardzo poniżej przeciętności i tak też jestem traktowany na drodze. I moja odpowiedź, że wkalkulowałem ewentualny mandat, ale wolę to, niż mieć zgodny z przepisami nekrolog, wystarczyła. Zostałem też poinformowany, że nie zawsze może być tak miło, bo jak się trafi jakiś nawiedzony, ambitny młody to może się czepiać, ale powinno wystarczyć trwałe usunięcie nielegalnego oświetlenia na miejscu, co w moim przypadku nie jest trudne (sekunda roboty) :)
KaszeL
Posty: 186
Rejestracja: piątek 04 lip 2008, 16:23

Post autor: KaszeL »

Możesz pokazać fotkę, jak to wygląda?
Z poważaniem
Tomasz Stiller
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

2 ostatnie słabo świecą bo taśma jest tam przetarta.
Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Komentarz z HID Retrofit o tych paskach:
Witam. Jestem posiadaczem i użytkownikiem modernizowanych reflektorów bixenowych z Renault Laguna II projektu z 25 marca 2014.
Tak jak w opisie projektu modernizowane były same lampy jak i dokładane światła do jazdy dziennej Audi Style 60cm.
Wszytko wygląda fajnie ale niestety te paski nie spełniają wymagań DRL (Daytime Running Lights) świateł do jazdy dziennej.
Za dnia w warunkach normalnej pogody są świecenie widoczne jest z bliskiej odległości ok 3-5m. A porównując z posiadanymi wcześniej SJ-287 praktycznie są niewidoczne..
Wymagane w DRL natężenie światła od 400 do 1200 kandeli chyba nie jest zachowane…
Paski pięknie świecą przy zachmurzonym niebie lub zapadającym zmroku lecz nie taki jest cel używania DRL.
Komentarz z linka powyżej:

http://hidretrofit.pl/sklep/swiatla-do- ... mment-1404

Czyli konkluzja - nie warto tego tykać kijem. Z tego może być kiczowata postojówka ale nie dzienne.
ILPT
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Ten skuter wygląda jak szczerzący się cyklop :rotfl:
ODPOWIEDZ