BT-C3100 vs Nitecore D4

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Przygotuj się nawet na 3 tygodnie czekania.
ILPT
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

:)
w końcu dojdzie, zwykle dochodzą :mrgreen:
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Jeszcze jedno pytanie - da się w tej ładowarce, jednocześnie rozładowywać 4 ogniwa 18650 prądem 1A ?
ILPT
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Odpowiadam powołując się na test HKJ z budgetlightforum: da się, ale tylko w teorii. Ustawiasz sobie wszystkie cztery sloty na 1000mA i ładowarka twierdzi, że tak jest, ale w praktyce testy pokazały 800-900mA. Mimo tego baterie będą naładowane poprawnie- na full. Ponaddo przy 4x18650 ładowarka trochę bardziej się nagrzewa.

[ Dodano: 17 Październik 2014, 11:11 ]
Manekinen pisze:
piciex pisze:Chciałem się upewnić jaką mają wersję na Banggood, ale nie odpowiadają. HKJ jednak pisał w swoim teście, że v2.1 jest zdecydowanie najlepsza.
Na stronie z banggood którą podałeś, na dole zarówno w komentarzach jak i w dyskusjach piszą że to wersja 2.0. Wystarczy czasem tam zajrzeć, ludzie piszą co faktycznie dostali, a sprzedawca niekoniecznie się interesuje takimi drobnostkami.

Customer service Banggood odpisało, że wersja BT-C3100, którą aktualnie posiadają w sprzedaży to v2.1. Na 100% potwierdzę to za około 2 tygodnie. Jak dobrze pójdzie :mrgreen:
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

piciex - chyba się nie zrozumieliśmy :)

Chodziło mi o to, czy da się ROZŁADOWYWAĆ 4 akumulatory jednocześnie prądem 1A ?
ILPT
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Sorry. Mój błąd- problem z czytaniem ze zrozumieniem chyba :mrgreen:
Tak więc powołując się na pierwszy test- da się rosładować jednocześnie 4x18650 prądem 1A, ale... :!:
Ładowarka nagrzewa się do tego stopnia, że wentylator musi chodzić cały czas na full, a mimo to ładowarka postanowiła sobie sama zrobić przerwę w trakcie testu :mrgreen: Rezystory odpowiedzialne za funkcję rozładowywania znajdują sie pod 3 bateriami (licząc od prawej strony ładowarki) i wydzielają tyle ciepła, że nagrzewały również baterie.
W wersji ładowarki 2.1 wentylator dał radę.
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Dzięki.

Patrząc na kilka filmów na YT, można dojść do wniosku, że z niewiadomych przyczyn, producent zakleja środkowe żeberka taśmą :

https://www.youtube.com/watch?v=JJxrDgEFxMU&html5=1

A to zapewne nie polepsza wentylacji. Ja zatem zrobił bym tak:

Obrazek

Z tym że, wyciął bym otwór na wentylator w dole ładowarki.
ILPT
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Ale jeśli w v2.1 wentylator daje radę to po dłubać?
Osobną sprawą jest ta taśma i jeśli do czasu otrzymania ładowarki nikt mi logiczne nie uzasadni sensu posiadania jej tam- to będzie to pirwsza rzecz, którą zmodyfikuję.
Przełącznik na 4,35V :o O tym nie doczytałem. Fajna sprawa, tylko pytanie, czy on dotyczy wszystkich czerech slotów, czy tylko tego, przy którym się znajduje?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Taśma nie ma racji bytu. Ja bym po prostu zasłonił boczne otwory i dał tylko nawiew z dołu (usuwając taśmę) co zapewne lepiej schłodziło by rezystory.

4,35V dotyczy wszystkich kanałów.

Wentylator fabryczny daje radę, ale brzęczy. W zamian za to, wystarczyło by dać wentylator 7 cm, wersja slim (1 cm wysokości) i po sprawie. Zapewne nie rozpędzał by się za bardzo. Być może taki zabieg nieco by polepszył prądy ładowania itd. Choć nie wiem (nie doczytałem) czy ładowarka w miarę wzrostu temperatury obniża prądy. To że robi przerwy jak się przegrzeje to wiem, ale czy przed przerwaniem ładowania zmniejsza prąd tego nie doczytałem.
ILPT
rafalklis
Posty: 888
Rejestracja: niedziela 15 lut 2009, 23:53
Lokalizacja: Busko Zdrój
Kontakt:

Post autor: rafalklis »

skaktus pisze: Choć nie wiem (nie doczytałem) czy ładowarka w miarę wzrostu temperatury obniża prądy. To że robi przerwy jak się przegrzeje to wiem, ale czy przed przerwaniem ładowania zmniejsza prąd tego nie doczytałem.
Tak, jest taki filmik:
https://www.youtube.com/watch?v=A6wqY4dFMTE
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Czyli jednak. Zatem duży wentylator = niższa temperatura, mniej hałasu i stabilniejszy prąd ładowania / rozładowania.
ILPT
Awatar użytkownika
Volo
Posty: 455
Rejestracja: sobota 03 wrz 2011, 14:00
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Volo »

He he, widziałem ten wentylator, dobre, tylko czy aby nie za duży helikopter się z tego robi :mrgreen:
Poza tym, ciekawe jak z transportem, wentylator jest delikatny.
Awatar użytkownika
Veldrinn
Posty: 183
Rejestracja: czwartek 19 sie 2010, 15:04
Lokalizacja: z pokoju

Post autor: Veldrinn »

rafalklis pisze:W takim razie gdzie można tanio i pewnie kupić nowa wersję C3100 ?

Kod: Zaznacz cały

http://www.gearbest.com/chargers-batteries/pp_71595.html
Wersja 2.1 z kuponem OP3100 wychodzi 42$ :)
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Czy ktoś planuje w najbliższym czasie kupno ładowarki Opus BT-C3100 V2.1
Chętnie podłączę się do zakupów, może tak zorganizować zakup grupowy :?:
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
cob
Posty: 144
Rejestracja: wtorek 25 gru 2012, 22:17
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: cob »

Ja niestety zamówiłem już w piątek. Czy zamówienie grupowe wpływa jakoś istotnie na cenę?
ODPOWIEDZ