Bocian vs Greg

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.

Wybrałbym ...

Bocialarka XM-L2 800lm 2.1A
8
14%
EDC X1 900lm 2.8A
50
86%
 
Liczba głosów: 58
Kielek
Posty: 261
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 00:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielek »

Ja kupiłem S3 z kolimatorem i sterownikiem extended od Dariusza (z dodatkami), dzisiaj dotarł do mnie Convoy M1 prosto z Chin... i na rower mogę taki zestaw z czystym sumieniem polecić. Bardzo polecić.
Tylko zaznaczę, że X1 w ręku nie miałem i nie wiem jak ta latarka ma się do moich.
Awatar użytkownika
Psychopata
Posty: 11
Rejestracja: sobota 27 wrz 2014, 10:13
Lokalizacja: Radom

Post autor: Psychopata »

Kiełek pisze:Ja kupiłem S3 z kolimatorem i sterownikiem extended od Dariusza (z dodatkami), dzisiaj dotarł do mnie Convoy M1 prosto z Chin... i na rower mogę taki zestaw z czystym sumieniem polecić. Bardzo polecić.
Tylko zaznaczę, że X1 w ręku nie miałem i nie wiem jak ta latarka ma się do moich.
Ten S3 z jakim dokładnie kolimatorem? Solo daje radę bez M1 ? :)
"Życie nie ma nazwiska, więc jak TVN,
Co dzień beztrosko ciska, nam w oczy kałem"
Kielek
Posty: 261
Rejestracja: czwartek 21 sie 2014, 00:52
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: Kielek »

Kolimator mam 20x60, lepszy byłby 15x60 ale chyba takich nie robią. Czy solo daje radę? Trudne pytanie,
odpowiedź mocno zależy od stylu jazdy, osobistych preferencji i warunków. Jak jest prawie ciemno ale jeszcze coś widać - S3 lepsza, jak jest zupełnie ciemno: do 20km/h też polecam, ale przy szybszej jeździe zdecydowanie brakuje zasięgu. Inna rzecz, że M1 z reflektorem OP nie ustawisz tak, żeby nie oślepiał innych więc jest użyteczna tylko tam gdzie nie ma ludzi (ewentualnie po dorobieniu daszka). Gorąco Ci polecam żebyś przed zakupem zobaczył u kogoś na żywo jak to świeci.
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Nie, to inny host, choć wygląda podobnie, bo klonów jest wiele. W porównaniu z X1 toto ma cieńsze ścianki, mniejszą i cieńszą pigułę pod LED, inne gwinty, gorszą powłokę, inną konstrukcja zakrętki z włącznikiem, innego typu włącznik.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
witos
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 13:43
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: witos »

greg pisze:
Nie, to inny host, choć wygląda podobnie, bo klonów jest wiele. W porównaniu z X1 toto ma cieńsze ścianki, mniejszą i cieńszą pigułę pod LED, inne gwinty, gorszą powłokę, inną konstrukcja zakrętki z włącznikiem, innego typu włącznik.
Skoro tak twierdzisz to Twoja sprawa. Ja jednak pozostanę przy własnym zdaniu ;)
dsk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dsk »

witos, Twoje zdanie nie jest jednak niczym poparte. Wiadomo, że greg broni swojego produktu. Ale znanym faktem jest również, że podobnie wyglądające latarki wzięte z różnych źródeł sporo się różnią co do jakości. Liczne przykłady można zobaczyć na forum. Nie wiem, czy tak jest w przypadku latarki grega, bo nie miałem jej w rękach, ale wydaje się to dość prawdopodobne.
witos
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 13:43
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: witos »

Broń Boże nie mam nic do Grega czy jakichkolwiek zastrzeżeń co do jego produktów.Sam kupiłem od Niego L2P i jestem z niej więcej niż zadowolony,naprawdę. Odnośnie jednak latarki X1 mam swoje zdanie i NIKOGO nie mam zamiaru przekonywać,że jest tak czy siak.
Z mojej strony temat uważam za zamknięty,pozdrawiam. ;)
Dzikun
Posty: 3
Rejestracja: poniedziałek 25 sie 2014, 22:13
Lokalizacja: BYD

Post autor: Dzikun »

Psychopata pisze: Latarka + Bateria/e + Ładowarka + Uchwyt rowerowy + ew. pokrowiec, poza tym Dariusz ma aż za duży wachlarz konfiguracyjny dla laika i bałbym się że coś kiepsko skomponuję ;)
Tego akurat nie musisz się obawiać... Zapewniam Cię, że Dariusz naprawdę ma dużo cierpliwości nawet dla wyjątkowych lajkoników i z pewnością bardzo dobrze Ci doradzi.
Przekonałem się o tym na własnej skórze i myślę że Ty już pewnie też. Jestem pewny, że jak sfinalizujesz transakcję z Dariuszem, będziesz miał podobne odczucia a co najważniejsze tak jak ja będziesz zadowolony z wyboru tak jak i ja jestem (dziękuję Darku).

Mam również takie odczucie, że jak ktoś już zarejestrował się na tym forum to bez względu na to co i od kogo wybierze (Grega, Darka czy Bociana) zawsze stwierdzi, że jest za mało mocy, za mało zasięgu, itp. itd co oczywiście nie znaczy, że te lampki dają faktycznie mało światła bo to przecież takie małe potwory :twisted:.
To co dla nas prędzej czy później (raczej prędzej) staje się za małe, przeciętnego "Kowalskiego" powala na kolana.
I to jest właśnie w nas wszystkich piękne.... :mrgreen:.


Pozdrawiam serdecznie wszystkich forumowiczów,
Dzikun
Awatar użytkownika
lord_craven
Posty: 415
Rejestracja: środa 27 lut 2013, 12:32
Lokalizacja: Leżajsk

Post autor: lord_craven »

Dzikun pisze:Zapewniam Cię, że Dariusz naprawdę ma dużo cierpliwości nawet dla wyjątkowych lajkoników i z pewnością bardzo dobrze Ci doradzi.
Potwierdzam :)
Dzikun pisze:Mam również takie odczucie, że jak ktoś już zarejestrował się na tym forum to bez względu na to co i od kogo wybierze (Grega, Darka czy Bociana) zawsze stwierdzi, że jest za mało mocy, za mało zasięgu, itp. itd
Widać to po moim sigu ;) Teraz dojrzewam do jakiegoś throwera.
Mactroniki: HLS-K1 mod by ElSor, EPIC HLS-NL3, BPM-2SL Walle.
SF L2P mod by Greg i FandyFire UV-S5 mod by Dariusz70
Awatar użytkownika
Psychopata
Posty: 11
Rejestracja: sobota 27 wrz 2014, 10:13
Lokalizacja: Radom

Post autor: Psychopata »

Aby nie było że mi się "odwidziało" to wciąż czekam aż u pana Darka zwolni się wolne miejsce w kolejce do swojej latareczki ;) Ew jeśli w tym tygodniu nie uda mi się wcisnąć na listę szczęśliwców zamówię u greg'a zestawik (dłużej czekać nie dam rady :razz: ) tak czy siak wychodzi na to że latarki niemalże identyczne z tym że finalnie będzie trochę drożej .


Edycja :

Finalnie zamówiłem zestaw u Greg'a, co jak co ale zależy mi na tym abym towar miał na weekend :)
"Życie nie ma nazwiska, więc jak TVN,
Co dzień beztrosko ciska, nam w oczy kałem"
ww296
Posty: 688
Rejestracja: niedziela 27 sty 2013, 11:03
Lokalizacja: Kraków

Post autor: ww296 »

X1 jest dokładnie wielkości S2+ - co do ułamków milimetra :) co innego mówią dane techniczne ale mam obie jednocześnie więc wiem co mówię. W X1 jest głębszy (znacznie) reflektor i mam wrażenie że ciutkę szerszy (średnice latarek identyczne) (oba reflektory teksturowane OP). Oczywiście światła w X1 jest dużo więcej mimo tych samych diod ale to zasługa zasilania trochę ponad 3A VS 2,8 A. Oczywiście X1 profesjonalnie zmodyfikowana z max rozbudowanym sterownikiem - klasa sama w sobie i można nie mieć obaw o kwestie temperaturowe, czy straty prądu na włącznikach sprężynkach itp - Dzięki GREG.
Latarki używam bardzo często, prawie zawsze ją nosze ze sobą - zwykle w kieszeni razem ze scyzorykiem Victorinoxa - bez pokrowców wiec testy powłoki można powiedzieć ekstremalne. Tego sprzętu używam zawodowo wiec kwestie wyglądu nie maja dla mnie znaczenia - powłoka na X1 jest słaba - porównuję do solarforce L2P użytkowanej w ten sam sposób - L2P tez się porysowała ale generalnie aby zauważyć gołe aluminium w którymkolwiek miejscu trzeba było się przyjrzeć z bliska X1 nawet z daleka juz nie jest jednolicie czarna - nie mam porównania do Convoya bo tego praktycznie nie używam i leży sobie na co dzień na półce.

Reasumując - za najlepsza Latarkę na 1 ogniwo 18650 Uważam Solarforce L2P ze sterownikiem i modowana przez GREGA
Na drugim miejscu X1 od Grega
A potem cała reszta.
Nie miałem kontaktu z Bocianiarką ale to latarka do innych zastosowań i skupiona przede wszystkim na czasie pracy a konstrukcje GREEGA to przede wszystkim wydajność.
Dariusz konstruuje Latarki opierając się na rozwiązaniach GREGA -jesli chodzi o sterownik (chyba z nim współpracuje) - mam wrażenie że to opcja - podobna wydajność za mniejsza kasę czyli taka "podróbka" ;)

Sam potrafię zmodyfikować latarkę - czyli poprawić ją termicznie i wymienić elementy typu sterownik, sprężynki, itp. Nie potrafię zrobić i zaprogramować sterownika ale jego można kupić na gotowo.
Pomimo to nie żałuje zakupu u GREGA i kupiłbym jeszcze raz - jednak praktyka i doświadczenia robią swoje jak również doświadczenie w doborze elementów.

To moje subiektywne opinie.

pozdrawiam i gratuluję zakupu - będziesz zadowolony
Awatar użytkownika
Psychopata
Posty: 11
Rejestracja: sobota 27 wrz 2014, 10:13
Lokalizacja: Radom

Post autor: Psychopata »

Latarka właśnie do mnie dotarła, expresowa wysyłka od strony Grega, po pierwszych oględzinach jestem mega zadowolony, po pierwszym pół kliku załączył się dosyć jasny tryb ale gdy wykonałem kolejny ujawniła się pełna moc latarki .. Zadziwiające że tak małych wielkości dioda daje tak dużo światła :mrgreen: Teraz wieczory/noce nie są mi straszne na rowerze :cool:

Do dziś używałem takiego zestawu : KLIK

I właśnie ta oto latareczka (X1) świetnie wzbogaci ten zestaw poza terenem zabudowanym i innych bezdrożach :)
Co ciekawe falcon eye w totalnych ciemnościach umożliwiał jazdę lecz nie było to specjalnie komfortowe i nie przekraczałem raczej 10 ew max 15 km/h (widziałem po czym mniej więcej jadę i to chyba na tyle) teraz winno to wyglądać zupełnie inaczej :)

Edycja :

Jak trochę po obcuję ze światełkiem napiszę coś więcej i może zrobię jakąś tam mikro recenzję , dzięki Greg za tak szybką wysyłkę :)
"Życie nie ma nazwiska, więc jak TVN,
Co dzień beztrosko ciska, nam w oczy kałem"
ODPOWIEDZ