Bocian vs Greg

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.

Wybrałbym ...

Bocialarka XM-L2 800lm 2.1A
8
14%
EDC X1 900lm 2.8A
50
86%
 
Liczba głosów: 58
witos
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 13:43
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: witos »

No tak. Na diodzie i przy temp. 25st. ale nie na wyjściu z latareczki ;-)
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Też mnie właśnie zdziwiła taka wartość.
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

Witam.
Wybrałbym... coś od ElSor-a, bo:
- już w trzech latarkach mam jego programowalny sterownik (a Bocian, Greg i Dariusz70 robią równie dobre)
- gdybym miał robić czwartą latarkę z trybami programowalnymi, to chciałbym klikać w znanym rytmie (choć mam też i taki zamysł, by posiadać S2-ki ze wszystkimi dostępnymi na forum programowalnymi sterownikami, tj. ElSora, Bociana, Dariusza i Grega)

Poza tym taka luźna myśl: każdy z modujących tu, na tym forum, wkłada swój czas i umiejętności w to, co robi i stara się jak najlepiej. Porównywanie, czy chciałbym od tego, czy innego twórcy to raczej kwestia gustu, przyzwyczajenia (jak u mnie) i własnego poczucia estetyki (skoro mowa o obudowach). Ja, jako totalne beztalencie elektryczno-elektroniczne jestem pod wielkim wrażeniem powstających tu światełkowych dzieł.

Jeśli nie pomogłem, to przepraszam ;)
Pozdrawiam.

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

Awatar użytkownika
Psychopata
Posty: 11
Rejestracja: sobota 27 wrz 2014, 10:13
Lokalizacja: Radom

Post autor: Psychopata »

Joachim de Vett pisze:Witam.
Wybrałbym... coś od ElSor-a, bo:
- już w trzech latarkach mam jego programowalny sterownik (a Bocian, Greg i Dariusz70 robią równie dobre)
- gdybym miał robić czwartą latarkę z trybami programowalnymi, to chciałbym klikać w znanym rytmie (choć mam też i taki zamysł, by posiadać S2-ki ze wszystkimi dostępnymi na forum programowalnymi sterownikami, tj. ElSora, Bociana, Dariusza i Grega)

Poza tym taka luźna myśl: każdy z modujących tu, na tym forum, wkłada swój czas i umiejętności w to, co robi i stara się jak najlepiej. Porównywanie, czy chciałbym od tego, czy innego twórcy to raczej kwestia gustu, przyzwyczajenia (jak u mnie) i własnego poczucia estetyki (skoro mowa o obudowach). Ja, jako totalne beztalencie elektryczno-elektroniczne jestem pod wielkim wrażeniem powstających tu światełkowych dzieł.

Jeśli nie pomogłem, to przepraszam ;)
Pozdrawiam.
Każda sugestia/informacja jest dla mnie cenna abym mógł później podjąć właściwą (a przynajmniej nie pochopną) decyzje, dzięki za zainteresowanie moim tematem :)
"Życie nie ma nazwiska, więc jak TVN,
Co dzień beztrosko ciska, nam w oczy kałem"
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 976
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Oj tylko uważaj, to wciąga jak mało co;D mimo iż staram się hamować, to i tak mam więcej latarek niż potrzebuję lecz ciągle mi mało i ciągle są za słabe;) ale chyba większość czynnych użytkowników tego forum ma ten sam dylemat. Więc zanim zamówisz swoją pierwszą "prawdziwą" latarkę, zastanów się czy warto;)
Awatar użytkownika
Psychopata
Posty: 11
Rejestracja: sobota 27 wrz 2014, 10:13
Lokalizacja: Radom

Post autor: Psychopata »

Ebola pisze:Oj tylko uważaj, to wciąga jak mało co;D mimo iż staram się hamować, to i tak mam więcej latarek niż potrzebuję lecz ciągle mi mało i ciągle są za słabe;) ale chyba większość czynnych użytkowników tego forum ma ten sam dylemat. Więc zanim zamówisz swoją pierwszą "prawdziwą" latarkę, zastanów się czy warto;)
Hehe dzięki za ostrzeżenie, ale jednak zaryzykuje (może nie skończę na detoxie) :razz:

Trochę już poszperałem po forum jak i innych kompendiach wiedzy w tej dziedzinie i pomału zaczynam się jako tako orientować jakie mniej więcej pierwsze "prawdziwe" światełko wybrać pod moje potrzeby, co jak co ale temat jest obszerniejszy niż myślałem :)
"Życie nie ma nazwiska, więc jak TVN,
Co dzień beztrosko ciska, nam w oczy kałem"
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Ebola pisze:Oj tylko uważaj, to wciąga jak mało co;D
Mogę potwierdzić.
Miałem do tej pory tylko służbowego Mactronica, jakieś reklamówki i spokojnie mi to wystarczało.
Na dzień dzisiejszy mam dwa Convoye (M1 i S2), Solarforce i Tanka007, a wciąż nie mam dobrej czołówki :mrgreen:
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Ankieta, przypomina trochę dylemat z zakupem samochodu, wybrać kombi czy kabrio... Jak wiadomo, każde ma swoje wady i zalety, które są skrzętnie analizowane, potem i tak wybiera się "ten",... bo miał czerwony lakier.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Psychopata
Posty: 11
Rejestracja: sobota 27 wrz 2014, 10:13
Lokalizacja: Radom

Post autor: Psychopata »

Napisałem do kolegi Dariusza o poradę, co jak co ale wychodzi na to że jego Convoy'e to to samo co ta X1 z tym że wyjdzie taniej i mamy lepszy wachlarz konfiguracji :)

Jak tylko finalnie się zdecyduje co i jak - dam znać w tym wątku, wszystkim dziękuje za wszelkie odpowiedzi jak i rady :)

Edycja :[/b]

Oczywiście jak ktoś ma jeszcze jakieś sugestie może śmiało pisać, od siebie dodam że po przejrzeniu asortymentu kolegi Dariusza najbardziej pasowałaby mi Convoy S3 + kolimator 15 stopni + XM-L2 T6 4C + Driver LED 2,8-4,5V 2,8A 3way z zabezp. termicznym + akcesoria

Lecz poczekam jeszcze na odpowiedź ów kontrahenta :grin:
Ostatnio zmieniony wtorek 30 wrz 2014, 21:22 przez Psychopata, łącznie zmieniany 1 raz.
"Życie nie ma nazwiska, więc jak TVN,
Co dzień beztrosko ciska, nam w oczy kałem"
Awatar użytkownika
Ebola
Posty: 976
Rejestracja: czwartek 17 maja 2012, 22:39

Post autor: Ebola »

Psychopata, podejrzewam że będziesz zadowolony:)
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Nie jestem pewien, ale EDC X1 ma chyba hosta Convoy S6.
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

X1 to nie Convoy. Inny producent i inna konstrukcja wewnętrzna.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Ok dzięki :)
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Awatar użytkownika
Psychopata
Posty: 11
Rejestracja: sobota 27 wrz 2014, 10:13
Lokalizacja: Radom

Post autor: Psychopata »

Znając życie to jak już się w coś wciągnę to zakupie Convoy bocialarkę oraz X1 :grin: A zapewne po jakimś czasie stwierdzę że brakuje mi zasięgu i zdobędę jakiś "szperacz" ;)

Na ale wszystko w swoim czasie, tak czy siak pierwsze światełko i tak będę mógł zamówić dopiero za ~ 5-7 dni, jak tylko do mnie dojdzie na pewno zrobię jakąś mini recke z fotkami pod tytułem "pierwsze odczucia z prawdziwą latarką laika" Hehe :)

Dla ciekawych wstawiam link do mojej pierwszej amatorskiej recenzji czegokolwiek :

Pierwsza recenzja w sieci Vertex3D HD 7770 X-edition - Tak btw. widzę że uzbierało się ponad 50 000 wyświetleń hehe :)

Chyba dopiero po zalogowaniu oraz wyłączeniu ADblock'a będą widoczne niektóre obrazki/wykresy tak więc bez zastosowania ów zabiegów recka może wydawać się trochę pusta .
"Życie nie ma nazwiska, więc jak TVN,
Co dzień beztrosko ciska, nam w oczy kałem"
witos
Posty: 150
Rejestracja: czwartek 15 sie 2013, 13:43
Lokalizacja: Podkarpacie

Post autor: witos »

PawelG. pisze:Nie jestem pewien, ale EDC X1 ma chyba hosta Convoy S6.
Tutaj masz X-a ;)

http://www.fasttech.com/products/1601/1 ... 5-mode-640
ODPOWIEDZ