Szukam nietypowej miniaturki na brelok.

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Szukam nietypowej miniaturki na brelok.

Post autor: piciex »

Witam kolegów. Dojrzałem ostatnio do zakupu miniaturki- jako breloczek do klucza od samochodu. Pytanie tylko ile tak naprawdę da się z takiej miniaturki wycisnąć? Może któryś z kolegów ma doświadczenie z takim sprzętem, albo modował jakąś? Ma mieć ona konkretne przeznaczenie związane z moją pracą. O tej porze roku coraz częściej zdarza mi się szukać samochodem adresów u klientów po ciemku. Czasem odczytanie numeru na budynku jest nie lada wyczynem na nieoświetlonej ulicy. Do tego właśnie przyda mi się taka miniaturka. Domy czasem są oddalone od drogi o 3m, a czasem o 10-15m- w taki właśnie zasięg celuję. Zależy mi również na jak największym skupieniu światła- za duży spill będzie powodował tylko niepotrzebne świecenie ludziom w okna. Oświećcie mnie jeśli się mylę, czy takie osiągi da się wycisnąć z tych miniaturek? Rodzaj zasilania jest mi obojętny- latarka i tak będzie świeciła po kilkadziesiąt sekund dziennie wiec pojemność ogniwa nie ma znaczenia. Oczywiście odpada też 18650 bo skoro to ma być breloczek do klucza to niechcę sobie wyrwać stacyjki. :mrgreen:
PS. Tylko normalny włącznik- rzadnych wkręcanych wynalazków.
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

15mmx90mm będzie ok? - zasilanie AAA/10440
jezeli tak to np taka:
z kodem BLF będzie niecałe 40zł
http://www.banggood.com/Trustfire-F23-C ... 91745.html
mini recenzja:
http://www.youtube.com/watch?v=dzwtBFKCfCs
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Wygląda nieźle, ale pytanie czy ktoś się tym bawił? Na filmie wygląda jakby dosyć "rozrzucała" światło. Wiem, że takie latarki słóżą do świecenia pod nogi a nie w punkt na 10-15m, dlatego pytam o doświadczenia z podobnymi modelami. Może jakś na 14500 się nada, tylko nie miałem doświadczenia z ich wagą.
Awatar użytkownika
przemek1602
Posty: 286
Rejestracja: poniedziałek 21 lip 2014, 22:36
Lokalizacja: Świdnica

Post autor: przemek1602 »

Polecam olight i3. Takie małe a daje tyle światła.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

i3 odpada- ma kręcony włącznik.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

@Zbychur testowałeś to może? Czemu służy to przedłużenie? Próbuję się dopatrzeć dziurki do paska na obudowie, ale jakoś nie widzę.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

piciex, z małego reflektorka szperacza nie uzyskasz. Chyba, że jakiś mini zoom może? Tylko z zasilaniem AAA nie widziałem, ale ja mało latarek oglądam ostatnio... :sad:
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

10m zasięgu to jeszcze nie szperacz chyba :roll: Myślę, że na tyle te maleństwa dadzą radę, o ten spill tylko się martwię. O zoomach dobrego słowa na tym forum nie czytałem.
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

piciex - przesadzasz ze swoimi wymaganiami.
Każda z tych latarek da radę spokojnie na 10m - pogoogluj sobie filmiki na youtube.
przykład (włącznik twist, ale konstrukcja i rozmiary podobne)
http://youtu.be/e2-DcwBilOc?t=11m5s
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Mieciu jeśli mówisz, że spokojnie dają radę na 10m to jak najbardziej spełnia moje oczekiwania. Poprostu nigdy nie miałem doświadczenia z 1xAAA na LEDzie i wolę się upewnić zanim wydam pieniądze. Jedyne co mam w tym rozmiarze to coś takiego:
1xAAA
Problem tego światełka polega na tym, że świeci max na 2m, a po tych dwóch metrach oświetla koło o przekątnej 3m. Ale wiem, że to już zabytek. :mrgreen:
Pytanie tylko na co zwrócić uwagę przy poszukiwaniu nowej miniaturki, bo jedni podają np. 80lm , a inni 200lm . Gdzie kończy się granica rozsądku, a zaczyna fantastyka naukowa?
PS. Ten Tank co podrzuciłeś świeci dokładnie tak jakbym chciał. :lol:
Mieciu
Posty: 455
Rejestracja: czwartek 29 sie 2013, 19:34
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Mieciu »

piciex pisze:Ten Tank co podrzuciłeś świeci dokładnie tak jakbym chciał. :lol:
to bierz Tanka - najlepsza z tych wszystkich małych latareczek.
Najlepsza bo ma wymiary 15x70mm - jest mniejsza bo zrezygnowano z włącznika na rzecz prostego wkręcania głowicy (takiej wlasnie nie chciales, ale moze sie przekonasz)

Koszt tank'a to tez ok 40zł u skośnookich braci... filmów na jutubie znajdziesz mnóstwo.
Wpisz sobie TANK007 E09
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Zbudowałem jakiś czas temu latarkę na bazie tego hosta http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... -host-with
Włożyłem tam nanjg 105c 3*7135 i xm-l2 t6 4c efekt był naprawdę bardzo dobry, ilość światła i rozkład odpowiadał convoy s3 oczywiście w momencie gdy świecił na 1A. Ten host jest bardzo dobrze wykonany nie ma dziury w pigule od strony sterownika wciśnięty jest mosiężny insert czyli płytkę można lutować. Pasuje tam led na typowym 16mm. podłożu - odprowadzanie ciepła bardzo dobre i wystarczające przy 1A. Zmuszony byłem ją sprzedać, bo bardzo spodobała się mojemu koledze i do dziś jest mega zadowolony :)
Nie wiem tylko czy wymiary są odpowiednie zasilana jest z 16340.
Miałem też http://www.banggood.com/Solarstorm-S1-C ... 74846.html co prawda znowu włącznik typu twist ale da się dokręcić tak "dupkę" żeby załączała się przez docisk. Tu skupienie jest dość duże zasięg myślę 15 metrów bez trudu. Jedna z najmocniejszych jakie widziałem na AAA.
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Mieciu pisze:Jest mniejsza bo zrezygnowano z włącznika na rzecz prostego wkręcania głowicy (takiej wlasnie nie chciales, ale moze sie przekonasz)

A czy ten włącznik ma wyraźny "klik", czy to po prostu dokręcenie styku?
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ja używam TrustFire mini 002 i po latarkach z aluminium, ta ze stali nierdzewnej wygląda najlepiej. Z tym że to twist więc może ci jednak nie odpowiadać.
ILPT
ODPOWIEDZ