Latarka uniwersalna EDC X1 | LED XM-L2 1050lm 3x XP-L 1800lm

czyli zakupy u grega...

Moderator: greg

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Tak, niebawem pojawi się wersja 3x XP-L, 1800lm. Czas pracy na pełnej mocy do 45 minut. Jedna latarka X1 na 3x XP-L świeci porównywalnie do dwóch sztuk X1 z XM-L2.

Sprzęt głównie do downhillu i innych ekstremalnych sportów.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
bulwa11
Posty: 305
Rejestracja: niedziela 04 wrz 2011, 00:43
Lokalizacja: Brzesko

Post autor: bulwa11 »

O proszę, czekamy więc z niecierpliwością ;)
Obrazek

Solarforce L2 XM-L T5 4B mod Grega || X1 XM-L2 T6 3C mod Grega || 3x MH 150W @CDM-T 942 || MH HQI-BT 400W/D
Artz
Posty: 41
Rejestracja: czwartek 01 lis 2012, 14:40
Lokalizacja: Skawina

Post autor: Artz »

Cieszę się że zapytałem.

Chciałbym już zamówić pre-order :)
Vi

Post autor: Vi »

Jak przystało na newguy'a - witam wszystkich.
Od dłuższego czasu "polowałem" na latarkę od Grega, aż wreszcie przy okazji urlopowego wyjazdu na Mazury szarpnąłem się na zestaw: X1 v2.1, ładowarka, aku 3400mAh, pokrowiec. Latareczka jak na swoje gabaryty wywołuje duży efekt "WOW" - ogromna ilość światła. Kapitalna jako EDC - dzięki temu że nosiłem ją podczas wyjazdu przy pasku to przydawała się np. podczas zwiedzania Twierdzy Boyen, polowej kwatery Himmlera w Pozezdrzu. Na co dzień jeździ ze mną w plecaku.
Dla potomnych, którzy zakupią wersję programowalną - przeczytajcie dokładnie CAŁĄ instrukcję. Ja tego nie zrobiłem i po ~30 min "klikania" w środku nocy już chciałem pisać do Grega (klakson... :wink: ).
Ze swojej strony mogę X1 v2.1 szczerze polecić.

PS. Mała ciekawostka - kurier, po krótkiej rozmowie telefonicznej, przywiózł mi przesyłkę bezpośrednio na plażę :grin:
Crocodil
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 11:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Crocodil »

Z czystym sercem mogę polecić zakupy u grega. Świetny kontakt i błyskawiczna wysyłka. Na tyle szybka że nie zdążyłem się jeszcze zaopatrzyć w ogniwa do X1 (zamówienie w forumowym sklepiku czeka na relizację) :mrgreen: Mogę więc tylko ocenić latarkę wizualnie i prezentuje się świetnie, widać wysoką jakość wykonania.

Przy wyborze latarki był dla mnie istotny zakup na fakturę (do firmy) i tutaj kolejne miłe zaskoczenie ze strony grega. Opis na dokumencie zawiera tylko informację "Zestaw oświetleniowy LED", bez wyszczególnienia poszczególnych zakupionych elementów, więc żaden US nie powinien się przyczepić :) W sumie to szkoda że nie wiedziałem o tym wcześniej bo zamówiłbym więcej akcesoriów do X1, a tak to jak miałbym wytłumaczyć zakup np. kabury kiedy lampka kupiona została z przeznaczeniem na rower?

Jeszcze raz - polecam! :)
Estel

Post autor: Estel »

Crocodil pisze:Przy wyborze latarki był dla mnie istotny zakup na fakturę (do firmy) i tutaj kolejne miłe zaskoczenie ze strony grega. Opis na dokumencie zawiera tylko informację "Zestaw oświetleniowy LED", bez wyszczególnienia poszczególnych zakupionych elementów, więc żaden US nie powinien się przyczepić :) W sumie to szkoda że nie wiedziałem o tym wcześniej bo zamówiłbym więcej akcesoriów do X1, a tak to jak miałbym wytłumaczyć zakup np. kabury kiedy lampka kupiona została z przeznaczeniem na rower?
Z tym to ostrożnie, bo trafi się jeszcze jakiś miłośnik światełek z urzędu S. i wizytą na forum upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu ;)

/Estel

Info dla moderatorów - wbrew "numerologii", to NIE jest mój pierwszy post - dwa poprzednie były w działach nie zliczanych, w obu się witałem, a witanie się po raz trzeci uważałbym za nieco "przygłupie"...
Crocodil
Posty: 57
Rejestracja: wtorek 07 paź 2014, 11:34
Lokalizacja: Poznań

Post autor: Crocodil »

Estel pisze:Z tym to ostrożnie, bo trafi się jeszcze jakiś miłośnik światełek z urzędu S. i wizytą na forum upiecze dwie pieczenie na jednym ogniu ;)

/Estel

Info dla moderatorów - wbrew "numerologii", to NIE jest mój pierwszy post - dwa poprzednie były w działach nie zliczanych, w obu się witałem, a witanie się po raz trzeci uważałbym za nieco "przygłupie"...
Cóż, to było pisane teoretycznie - faktycznie kupiłem tylko rzeczy potrzebne by móc wykorzystać latarkę na rowerze (latarka, uchwyt, ładowarka, pojemnik na zapasowe ogniwa). A rower wykorzystuję do dojazdów na miejsce wykonywania umowy z klientem.

Mam nadzieję, że urzędnicy skarbówki jednak bardziej zainteresowani są ściganiem przekrętów za grube miliony, niż czytaniem "światełek" ;)
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Witam mam 2 pytania:
1) ile wynosi koszt wysyłki 1szt?
2) chciałbym, żeby świeciła jak najmocniej, jak najdalej, w miarę możliwości wąsko i przede wszystkim nie "trupio". Jak to skonfigurować? Z tego co przeczytałem to musi być:
- ref. OP, żeby było wąsko
- XM-L2 T6 4C, żeby barwa była naturalna
- wersja extended 2.1, żeby było jeszcze mocniej i dalej.
Strobo nie potrzebuję. To nie ma być na rower tylko w miarę możliwości "wąskie" EDC. Oświećcie mnie czy moja konfiguracja jest zgodna z założeniami?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Piciex, na życzenie montuję LED XP-L V4 3D, to daje neutralną barwę światła i maksymalny zasięg jaki jest możliwy z tego sprzętu, cena bez zmian. Dodatkowo jest opcja dodania układów AMC dla zwiększenia mocy, maks +2 szt. czyli +2x350mA, koszt 5zł/szt. Wysyłka paczka priorytet 13 zł.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

Fajnie :twisted:
Ale to jest + 2x5zl do wersji standard, czy extend 2.1? I jak się ma kwestja dodania dwóch układów AMC do temperatury latarki, czasu pracy i gwaranji?
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

Do wersji dowolnej. Temperaturę kontroluje procesor i ilość AMC nie ma żadnego znaczenia. Czas pracy w trybie maks. będzie krótszy o 25%, skoro driver pobiera o 25% większy prąd, to oczywiste. Gwarancji udzielam na każdy sprzęt spod mojej ręki.
Sterownik extended v3.5 HE <klik>
Instrukcje sterowników w PDF <klik>

kontakt: info(at)krypton(dot)pl
(podstawić @ i . w stosowne miejsca)
Awatar użytkownika
piciex
Posty: 2232
Rejestracja: wtorek 16 wrz 2014, 15:41
Lokalizacja: Poznan

Post autor: piciex »

O.K. Rozumiem. Reszta mailem.
nightrunner
Posty: 28
Rejestracja: poniedziałek 09 maja 2011, 11:27
Lokalizacja: Koszalin

Post autor: nightrunner »

Czy ktoś miał okazję używać X1 jako czołówkę ?
Oczywiście jestem świadomy że X1 nie będzie tak wygodna jak typowa czołówka.
Chciałbym wiedzieć czy jej masa nie jest za duża (nie ciągnie głowy i nie dokucza za bardzo) oraz czy nie świeci w oczy ...
X1 będzie służyć jako światełko na rower, ale moja czołówka też już powoli kończy żywot, dlatego pomyślałem o takim combo ;)
Meme
Posty: 5
Rejestracja: piątek 06 wrz 2013, 10:10
Lokalizacja: Słupsk

Post autor: Meme »

Ja kupiłem właśnie jako pomoc przy naprawie pojazdów samochodowych.
Masa nie jest za duża i nie ciągnie głowy ale gwałtowne ruchy głową - mam tu na myśli skakanie czy bieganie to już czuć, ale wiadomo bo latarka ma jakąś wagę.
W oczy nie świeci jak mam okulary założone to świeciła mi w szkło, więc wysunąłem ją trochę na mocowaniu paska do przodu lub przesuwając z położenia znad ucha w okolice skroni.
Tylko dziwnie to wygląda dla postronnych osób które cię widzą bo wyglądasz jak uniwersalny żołnierz :):)
cbanan
Posty: 44
Rejestracja: poniedziałek 17 maja 2010, 13:02
Lokalizacja: Warszawa/Łowicz

Post autor: cbanan »

X1 w pakiecie z opaską od Nitecore, daje radę, ale tylko przy w miarę statycznych czynnościach, wydaje mi się, że jako czołówka na rower raczej nie będzie zbyt stabilna. Wybraliśmy się ostatnio na nocny spływ kajakowy i przy mocowaniu latarki na górnym pasku potrafiła z zaskoczki się przesunąć.
ODPOWIEDZ