Oświetlenie domu żarówkami LED GU10 i E14

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
mati_speed
Posty: 41
Rejestracja: wtorek 14 sty 2014, 17:33
Lokalizacja: Toruń

Post autor: mati_speed »

Kupiłem na próbę coś takiego http://allegro.pl/zarowka-gu10-12-led-s ... 62780.html, świeci od godziny w zabudowie, da się ją objąć ręką i nie poparzy barwa też bardzo przyjemna, wziąłem 2W bo myślałem, że ładnie zrobi półmrok a ona jest za mocna, z kolei mam jeszcze philipsa 4W 2700K z jedną diodą, ale ten philips świeci punktowo, a to tego ma bardziej żółtą barwę, może ktoś polecić coś naprawdę słabego nie zależy mi na mocy :D
Andrewko
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2014, 11:32
Lokalizacja: Dormagen

Post autor: Andrewko »

Ja kupiłem na próbę do lampek nocnych takie cudo.

http://www.aliexpress.com/item/Free-Shi ... 43390.html

Zobaczymy kiedy przyjdzie i jak będzie działać.
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Andrewko pisze:i jak będzie działać.
przez chwilę będzie :lol:
Andrewko
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2014, 11:32
Lokalizacja: Dormagen

Post autor: Andrewko »

pegasus_sis pisze:
Andrewko pisze:i jak będzie działać.
przez chwilę będzie :lol:
Powiedz kolego czym się kierować przy zakupie z ali lampek LED ?. Jestem zielony w tym temacie. Zakupiłem bo miałem refund na karcie.
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

Andrewko, ledy mocy wymagają chłodzenia. W żarówce z linku ledy nie mają lekko. Przy mocy 1-2W być może by trochę popracowały (przy tej konstrukcji), ale 8W to zdecydowanie za dużo. Szukaj żarówki z możliwie największym radiatorem.
Ostatnio zmieniony piątek 05 wrz 2014, 22:19 przez Jacek318, łącznie zmieniany 1 raz.
Andrewko
Posty: 11
Rejestracja: niedziela 27 kwie 2014, 11:32
Lokalizacja: Dormagen

Post autor: Andrewko »

Jacek318 pisze:Andrewko, ledy mocy wymagają chłodzenia. W żarówce z linku ledy nie mają lekko. Szukaj żarówki z możliwie największym radiatorem.
Możesz dać przykład ? Nie za bardzo wiem jak wygląda z radiatorem. Najlepiej z ali :) Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

Radiator to ten srebrny użebrowany element. Powierzchnia radiatora powinna być dostosowana do mocy żarówki, a często tak nie jest. Więcej informacji znajdziesz we wcześniejszych stronach wątku.

www.aliexpress.com/item/2014-new-5pcs-l ... 28994.html
kubazkubowa
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 16:16
Lokalizacja: że znowu

Post autor: kubazkubowa »

Dołączę się do tematu. Szukam okrągłych oprawek do sufitów koloru srebrnego na ledy GU10 oraz żarówki ledowe do tego.
1. Łazienka sufit podwieszony - ok 5,25 m2 - wys. 2,43. Płytki podłoga kolor piaskowy jasny (mat), 6 punktów świetlnych + kinkiet nadlustrowy ( jeszcze nie wiem jaki kształt i co tam będzie świeciło ale jak coś możecie polecić to chętnie się zapoznam z lekturą)
2. Łazienka sufit podwieszony - ok 4,75 m2 - wys. 2,43. Płytki podłoga również dość jasne ale nie białe. 7 punktów świetlnych + kinkiet nadlustrowy ( jak wyżej - ale podobają mi się takie podłużne szerokie...)
3. Kuchnia otwarta na salon (ok 35 - 37 m2) - oświetlenie na blaty 7 lampek + 2 halogeny okap, między kuchnią a salonem nad stołem 3 punkty na długości 1,5 m + listwa led wkoło, salon ściana 5m 6 lampek 10 cm od ściany + 2 kinkiety umiejscowione przeciwlegle + 2,5 m listwa led nad tv.

Macie jakieś sensowne propozycje?? Chciałbym aby oprawki były ruchome - zmiana kierunków, a żarówki - żeby mi nie padły po 2 latach jeśli to możliwe. Czy w cenie do 30 zł dostanę towar z którego mogę być zadowolony??
Jak to wygląda jeśli ściąga się to ze wschodu? Ile czasu idzie i czy jakieś cło trzeba płacić?? Czy muszę konto walutowe posiadać??
Kledi
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 04 wrz 2014, 11:52
Lokalizacja: Wałbrzych
Kontakt:

Post autor: Kledi »

Witam serdecznie wszystkich światłofili ,mam na imię Krzysztof i równolegle z innym zawodem zajmuję się oświetleniem (dom ,auto itp.).
Mam dużo różnych zdjęć ,które będę sukcesywnie zamieszczał...
Odnośnie opraw,to posiadam ze złączem GU10 (różne kolory) w komplecie po 4,99zł ,żarówki led niestety nawet firmowe nie są trwałe,trzeba coś "rzeźbić" samemu na dobrym radiatorze...
Warto jednak kupować ledy u sprzedawcy,który nie robi problemu z gwarancją (musi to być 24m)!
Pozdrawiam
http://www.swiatelka.pl/upload_img/obra ... 7b4621.jpg
Światłofil :)
ODPOWIEDZ