Convoy - S2 czy S3? Modowana czy nie?

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
dsk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dsk »

zlyzka pisze:Możesz stosować słabsze ogniwa, nie ma to związku ze sterownikiem. Ogniwo 2800mAh i sterownik 2.8A będzie działać krócej niż godzina, bo układ nie ma sprawności 100%.
W praktyce będzie świecić dłużej niż godzinę, przy czym z czasem coraz słabiej.
Lukasz_85
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 22 lip 2014, 18:47
Lokalizacja: Mazowieckie

Post autor: Lukasz_85 »

Stoję przed podobnym wyborem latarki tak jak @kedziorro, więc nie chcę zaśmiecać forum a podepnę się.

Wybór padł na S2 z forum, ale którą :D bo to kolejna zagwozdka. W dziale sprzedaży na forum jest kilku użytkowników ze swoimi modami. Każdy coś innego oferuje i mają różną cenę. Gubię się w tym.

Szukam lampki rowerowej mocniejszej od dwóch już zamontowanych Cateye (czyli każda? :)), jazda większość po ruchliwej drodze (długie trasy) czasem wypad w las. Często brak gniazdka do ładowania ogniw (albo kupię więcej ogniw).
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Lukasz_85, poczytaj najpierw troszkę forum, zoriętujesz się co i jak.
Potem zastanowisz się się nad sterownikiem, ilością A w diodę, nad jej podłożem i już będziesz mógł zamawiać.
Mam S2 z Xml t6 4c 2,8A na SinkPadzie, sterownik jakiś programowalny, kolega ma S2 2,1A z taką sama diodą na standardowym podłożu i ze standardowym sterownikiem. Jak Ci się nie śpieszy to po wakacjach można się gdzieś w stolicy spotkać.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Warto by było zrobić zdjęcia z takiego porównania :)
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

PawelG. pisze:Warto by było zrobić zdjęcia z takiego porównania :)
Ale o grilla chodzi ??
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Nie o to jak świecą te latarki, niby takie same, ale na innych prądach i sterownikach :P
dr_Fell
Posty: 8
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 09:13
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: dr_Fell »

Witajcie !

Ponieważ moje pytanie pokrywa się w znacznym stopniu z tym wątkiem, postanowiłem nie tworzyć nowego i zapytać tutaj. Trafiłem na forum szukając przyzwoitego światła na rower w znośnej cenie. Po lekturze wielu wątków skłaniam się ku tej wersji:

http://www.fasttech.com/products/1601/10002364/1826601 (która póki co rywalizuje jeszcze z FandyFire X2 z tego samego sklepu).

Wiem, że będę potrzebował akumulatorów i ładowarki.
Czy ładowarka wspomniana w jednym z wcześniejszych postów przez ElSor ( https://www.fasttech.com/products/1421/10001919/1137904 ) wymaga któregoś z urządzeń z tej strony: https://www.fasttech.com/category/1304/ ... s/NTM9QUM/ , czy może wystarczy ładowarka USB od smartfona (Motorola - 850 mA)? Ewentualnie, czy lepsza będzie ładowarka: https://www.fasttech.com/products/1421/10000969/1331700 ?

Pozdrawiam, Michał.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Pierwsza ładowarka na USB będzie lepsza i powinien starczyć do niej zasilacz do telefonu, jeśli posiada złącze microUSB w innym przypadku potrzebny będzie zasilacz 5V >1A + przewód z wtyczką microUSB. Niestety ale i te 1 kanałowe sieciowe ostatnimi czasy się trochę zepsuły i wymagają przetestowania przed pierwszym użyciem (zazwyczaj przeładowują ogniwa).
S2+ będzie dobra ale lepsza wg mnie będzie dioda XM-L2 3B ew 4C nawet.

Edit: poprawiony typ złącza USB
Ostatnio zmieniony środa 20 sie 2014, 14:38 przez ElSor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1612
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

Na fasttechu obecnie dostępna jest 7 wersja ML-102, więc posiada złącze microUSB, a nie miniUSB. Ładowarka od motoroli wystarczy, sam z powodzeniem używam właśnie takiego zestawienia.
dr_Fell
Posty: 8
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 09:13
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: dr_Fell »

Dzięki :)

Czyli ładowarka starczy, mimo, że ma mniej niż 1A? Zaufam :). A jeśli chodzi o barwę - czemu 3B / 4C są lepsze? Wybrałem U2 1A ze względu na największą wydajność świetlną, nie udało mi się znaleźć informacji o tym, jak odczytywać kody kolorów świecenia.

Pozdrawiam
fotorondo
Posty: 1338
Rejestracja: niedziela 01 gru 2013, 18:44
Lokalizacja: warszawa

Post autor: fotorondo »

Wybrałeś zimne niebieskie światło, odczucia takie są ze wydaje się iż świeci mocniej. Ale wg mnie mniej w takim świetle widać.
Obrazek
dr_Fell
Posty: 8
Rejestracja: środa 20 sie 2014, 09:13
Lokalizacja: Sosnowiec

Post autor: dr_Fell »

Dzięki wielkie! Teraz wszystko jasne.
tre33
Posty: 247
Rejestracja: wtorek 24 cze 2014, 14:23
Lokalizacja: Polska

Post autor: tre33 »

Mógłby ktoś poratować informacją o szerokości beamshota w S2 i S3/S2+?
Szukam już dość długo i wszędzie tylko inf, że w S2 jest węższy, ale żadnych konkretniejszych danych.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

dr_Fell pisze:A jeśli chodzi o barwę - czemu 3B / 4C są lepsze?
Ze względu na przyjemniejszą dla oka barwę (bliższą światłu słonecznemu w południe). I ze względu na lepsze odwzorowanie barw.

Zimniejsze diody są wydajniejsze, bo więcej światła niebieskiego przechodzi przez luminofor bez zamiany go na inne barwy. Temu też, kolory są w nim gorzej widoczne.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
ODPOWIEDZ