DealExtreme - zakupy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

to jest nieuleczalne Bulba ;-)
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

Mozna sobie troszku pomoc, kupujac nowe swiatelko:)
Pozdrawiam
DNF
kermitas
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 30 lis 2008, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

DX - clo + vat

Post autor: kermitas »

plomky pisze:Dzień Dobry!
To bedzie moj pierwszy list, ale temat ktory poruszyl "Kermitas" jest czescia mojej pracy :).

Clo i VATna produkty w imporcie pochodzace spoza Uni europejskiej jest obliczane wedlug nastepujacego wzoru(uproszczonego)

(Cena produktu z faktury handlowej + cena transportu do granicy Polski) *1,22 *Clo

1,22 - To jest Vat, w przypadku DX wchodza tylko i wylacznie rzeczy objete 22%
clo jest w wysokosci od 1,5 do 4%( to moze sie zmieniac z dnai na dzien!)

W przypadku kiedy brakuje faktury handlowej takowa sie produkuje w Polsce, np na podstawie korespondencji mailowej, mozna tez wyprodukowac oswiadczenie o kosztach, trzeba pamietac ze koszt transportu na takiej przesylce tez musi widniec( najlatwiej napisac 0,01$)

PS. pamietajcie ze Clo i Vat jest placone na podstawie faktur lub deklaracji, ktore Wy dostarczycie, jezeli beda one sie zbyt mocno roznily od rynkowych wartosci produktow, mozecie sie wpakowac w duze problemy! Jest to przestepstwo gospodarcze!

W przyszlosci sluze pomoca na temat transportu lotniczego,. morskiego i cla.
Plomky, ja rozumiem, ze DX pewnie z lekka zanizyl wartosc mojej paczki ot tak na moja korzysc. Pytanie czy teraz przyznac sie do realnych (wiekszych) cen czy raczej do tej opisanej na paczce ?

(No chyba, ze w tej paczce z jakis przedziwnych powodow nie ma czegos, ale odejmowalem poszczegolne rzeczy nie mozna w ten sposob uzyskac rownych $60.)

Druga rzecz to koszt dolara z dnia kiedy robilem tranzakcje. Ogolnie jak wiemy jest bardzo wiele kursow dolara, np NBP albo mBankowy albo Visa albo PayPalowy. Ja placilem przez PayPal wiec nie wiem, czy wziac kurs PayPalowy czy na cle biora kurs NBPowy z jakiegos ustalonego dnia ?

Jak dzownilem do nich to powiedzili, ze cla nie bedzie. Czytalem, ze od 1wszego grudnia jak poszerzyl sie limit cenowy towarow bez cla. Jak mi powiedzieli - chodzi tylko o VAT.

I teraz jak moblys mi poradzic jakie dokumenty wziac ze soba ? Ja mysle aby wziac PayPalowy, bo sa tam rzeczy, ich ceny i cena ogolna jaka zaplacilem, w dolarach, oraz kurs dolara. Z tego dokumentu powywalam rzeczy ktorych nie ma w tej paczce. Na druku jest napisane, ze wystarczy tylko JEDEN dokument, ale moze polecasz wziac cos jeszcze ?

Tylko za bardzo nie wiem co jeszcze wziac, bo cokolwiek nie wezme (np. wydruk z mBanku) to tam mam duzo wieksza cene. Chodzi oczywiscie o to, ze zaplacilem za wszystkie kupowane przedmioty, a DX w tym transporcie wyslal mi tylko kilka z nich.

Dziekuje i pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
swietlik
Posty: 489
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: swietlik »

hmm, czytając ten wątek wnioskuję, że sekwencja zmiany stanu mojego zamówienia z 'packaging' na 'Processing - Contact us for the latest update' nie wróży niczego dobrego :(
A chciałem sobie świątecznie sprezentować EDC na AA.

Niech mnie ktoś pocieszy :cry:
kermitas
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 30 lis 2008, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: kermitas »

swietlik pisze:hmm, czytając ten wątek wnioskuję, że sekwencja zmiany stanu mojego zamówienia z 'packaging' na 'Processing - Contact us for the latest update' nie wróży niczego dobrego :(
A chciałem sobie świątecznie sprezentować EDC na AA.

Niech mnie ktoś pocieszy :cry:
Znam dobrze ten stan. Generalnie jesli nie chcesz EMSa to wcale nie musisz sie z nimi kontaktowac (przeciwnie do tego co jest napisane w opisie). Po prostu jak minie kolejny pracujacy dzien to przy niektorych produktach napisze sie zielone Shiped, pojawi sie numer trakcyjny. Jesli to bedzie AirMail to numer ten zacznie Ci dzialac dopier po kolejnej dobie.

Po tym jak nadadza Ci paczke dopiero sie dowiesz, co w niej nie poszlo. Niektore produkty wroca do stanu Pending pomimo, iz byly juz na niebiesko Ready. Oni jakos jak juz cos maja. Robia wszystko ready, a potem zupelnie jak z innej firmy lub z innego miejsca dowiaduja sie co realnie zostalo zapakowane i cofaja stany niektorych rzeczy znow na oczekiwanie.

HK Post bedzie w sobie znanym czasie zmienial Ci jednozdaniowe opisy, az napisze date planowego wylotu, a potem napisze, ze paczka wyleciala. W przypadku Warszawy potem musisz odczekac znow cala dobe i po niej juz mozesz sie spodziewac ze listonosz przyniesie Ci paczuszke.
Awatar użytkownika
Tomek210
Posty: 317
Rejestracja: piątek 15 sie 2008, 02:54
Lokalizacja: Gdynia
Kontakt:

Post autor: Tomek210 »

U mnie processing było od września do zeszłego tygodnia :) mimo że wszystkie elementy zamówienia były ready :) No ale wreszcie wysłali jak im napisałem, że przed latem 2009 chciałbym dostać towar...
Obrazek
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

hmm.. mieliscie taki status " Expedited Order Received - in stock" ? co on dokladnie oznacza bo mam w 4 zamowieniach to samo. To jest pierwsze zamowienie na dx wiec troche sie stresuje.. :/

[ Dodano: Nie Gru 14, 2008 5:15 am ]
Czy to oznacza nic innego jak to ze sa w trakcie kompletowania, pakowania ? Jesli nie to prosze o poprawienie :-)
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Że dostawa była (jest) - towar dostępny od ręki :| Ciężko mi sie tłumaczy niektóre powiedzenia specyficzne a ang.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
plomky
Posty: 5
Rejestracja: sobota 13 gru 2008, 09:47
Lokalizacja: Gdynia

Re: DX - clo + vat

Post autor: plomky »

kermitas pisze: Jak dzownilem do nich to powiedzili, ze cla nie bedzie. Czytalem, ze od 1wszego grudnia jak poszerzyl sie limit cenowy towarow bez cla. Jak mi powiedzieli - chodzi tylko o VAT.

I teraz jak moblys mi poradzic jakie dokumenty wziac ze soba ? Ja mysle aby wziac PayPalowy, bo sa tam rzeczy, ich ceny i cena ogolna jaka zaplacilem, w dolarach, oraz kurs dolara. Z tego dokumentu powywalam rzeczy ktorych nie ma w tej paczce. Na druku jest napisane, ze wystarczy tylko JEDEN dokument, ale moze polecasz wziac cos jeszcze ?

Tylko za bardzo nie wiem co jeszcze wziac, bo cokolwiek nie wezme (np. wydruk z mBanku) to tam mam duzo wieksza cene. Chodzi oczywiscie o to, ze zaplacilem za wszystkie kupowane przedmioty, a DX w tym transporcie wyslal mi tylko kilka z nich.

Dziekuje i pozdrawiam:)
Kursy walut: "Momentem właściwym dla dokonania przeliczenia jest zawsze moment ustalania wartości celnej przywożonego towaru. Nie ma więc znaczenia termin zapłaty za towar lub za pozostałe elementy składające się na wartość celną. Również w przypadku zapłaty zaliczki, kwotę już wydatkowaną należy przeliczyć po kursie właściwym w momencie obliczania wartości celnej towaru."

Co wziaść: powtarzam: clo zostanie obliczone na podstawie tego co kupujący zadeklaruje!! Nie moge tobie radzic co masz zrobić, musisz mnie zrozumiec, to tak jakbym mowil ze ostrze 20cm trudniej wbic niz 15 cm. Sprawy zwiazane z VAT-em i Clem to sa przestepstwa ;). Radze bys wziol ze soba kartke na ktorej napisane bedzie: INVOICE, bedzie podana wartosc towaru(w USD) i przesylki oraz sposob sprzedania towaru (EXW CHR lub FOB HongKong - tj od ktrego miejsca przesylka jest oplacona przez strne sprzedajaca). Faktura musi opiewac na wartosc towaru, ktory jest wsrodku, jezeli w srodku oprcz tego co napisales bedzie sztabka zloa, musisz dopisac ze jest to probka towaru o wartosci 1 centa. Pozwolcie ze wiecej o tym co zadeklarowac nie bede pisal. Wszystko co napisalem powyzej powinno wam wystarczyc ;)
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

lennin pisze:Że dostawa była (jest) - towar dostępny od ręki :| Ciężko mi sie tłumaczy niektóre powiedzenia specyficzne a ang.
Dziekuje :) mi wlasnie tez :/ dlatego wolalem sie upewnic. To pozostaje mi czekac. :-)

Wlasnie stausy paczek zostaly zmienione na wyslane :))

Zapewne przez swieta przyjdzie po nowym roku ale jest dobrze. Mi tez podzieli zamowienia na dx i z 4 przyjdzie 8 paczek heh to bedzie mikolaj po swietach ;p
Ostatnio zmieniony poniedziałek 22 gru 2008, 00:08 przez bandit, łącznie zmieniany 1 raz.
freebike
Posty: 263
Rejestracja: czwartek 18 wrz 2008, 11:58
Lokalizacja: Wałbrzych

Post autor: freebike »

Witam, pierwszy raz zamawiałem coś na dxie. Towar zamówiłem 12 a dzisiaj przyszła paczka !! Jestem w pozytywnym szoku. Podzielili mi przesyłke na dwie. na dniach powinna przyjść reszta. Zamawiałem soczewki i szkiełka. Wydawało mi się ze za tak małą kasę dostane 1szt a tu 50 asferycznych i szkiełek też wiecej niż sie spodziewałem. Pozytywnie. Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Fluxor
Posty: 2549
Rejestracja: wtorek 16 gru 2008, 12:17
Lokalizacja: Opole

Post autor: Fluxor »

Zamowielm cos pierwszy raz jak narazie status zamowienia jest taki:

Expedited Order Received - in stock

o co chodzi z tym?
http://specjalistycznyspecjalista.blogspot.com/
POST MOŻE ZAWIERAĆ LOKOWANIE PRODUKTU
Awatar użytkownika
swietlik
Posty: 489
Rejestracja: sobota 22 lis 2008, 22:39
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: swietlik »

Fluxor pisze: Expedited Order Received - in stock

o co chodzi z tym?
Dostawca dostarczył towar do DX. Trafił na magazyn (a więc niedługo popchną zamówienie).
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Fluxor - teraz, w okresie poświątecznym i tuz po Nowym Roku, a wiec po wiekszej ilości wolnych dni, troche wiecej czasu zajmuje im przejscie od stanu "in stock" do "packaging" a potem "shipped" - poprostu nagromadzilo im sie sporo zamowien :) Sam ostatnio mialem przez 4 dni "Expedited Order Received - in stock" wiec grzecznie wysłałem ticket z zapytaniem jak długo mam czekac - tego samego dnia zmienili na "packaging". Ale jak długo beda pakowac przed wysyłką... kto wie :) Poprostu trzeba troche cierpliwosci ;)
Pozdr.
Pikom
Miodosław
Posty: 601
Rejestracja: piątek 16 lis 2007, 14:22
Lokalizacja: Świnoujście

Post autor: Miodosław »

Po raz pierwszy po zapłaceniu (paypal) za zamówienie nie pojawiło się ono na moim koncie!!! :-( Okazało się, że na liście możliwych do zgłoszenia problemów jest: "Order not shown in DX account" znaczy, że nie jestem pierwszy! Wpisałem tam wszystkie dane, które chcieli i czekam.
Miał już ktoś z Was podobny problem?
Dubito ergo sum!
Zablokowany