Romisen RC-G2 dobra baza do modyfikacji różnych.

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
maba
Posty: 547
Rejestracja: niedziela 28 gru 2008, 02:28
Lokalizacja: PDK

Post autor: maba »

szkoda.. może kto inny ma, albo będzie coś zamawiał do DXa i wrzuci do paczki? byłbym wdzięczny :wink:

@Dex, tak. na mp3s i na wielu innych także pod tym samym
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

maba pisze:szkoda.. może kto inny ma, albo będzie coś zamawiał do DXa i wrzuci do paczki? byłbym wdzięczny :wink:

@Dex, tak. na mp3s i na wielu innych także pod tym samym
No proszę, jaki ten internet mały ;).

Ja miałem zamawiać na dniach na DXie paczkę z pierdołami, ale okazało się, że jednak Chinole nie wznowili sprzedaży sku.7880 i póki co MODa nie będzie - nawet nie ma już daty podanej, kiedy orientacyjnie driverek znów będzie dostępny :evil: - akurat jak mi się MODa zachciało :neutral:.
Awatar użytkownika
bandit
Posty: 638
Rejestracja: środa 15 paź 2008, 10:47
Lokalizacja: Tychy

Post autor: bandit »

No wlasnie ja juz zamowilem jakis czas temu i ciagle zmieniali date z dostepnoscia driverka i wczoraj jeszcze byla data 1 03 09 ale dzisiaj juz nic, cisza :(
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

Ja mam jednego RC-G2 na 7880 i jednego na 7882 i jeśli chodzi o jasność to różnic gołym okiem nie widać natomiast ten 7882 IMHO jest o tyle fajniejszy ze ma jedną grupę bez strobów (tylko low-mid-hi) - nie tak jak piszą na DX. Te sterowniki zamawiałem jakies pół roku temu, może krócej - opisu nie zmieniali, wcześniej była inna wersja. Ta nowa ma właśnie jedną grupę bez strobów. 7880 ma tylko 2 zalety w stosunkku do 7882: ultra low (może z 3-5 lm, 7882 ma w low ze 3 razy więcej) on i cewka jest bliżej środka więc nie trzeba aż tyle piłować. 7882 ponoć ma najlepszą wydajność z tanich sterowników na 1xAA a działa też na 1x liion - tylko wtedy sprawność dużo spada.
K.


//edit - poprawione numerki... jak to pisalem kawa chyba jeszcze nie działała :???:
Ostatnio zmieniony sobota 10 sty 2009, 00:33 przez allonitium, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Moim zdaniem 7880 daje w max dużo więcej prądu od 7882, mowa o jedym akkusku AA. Wazne, by był to naprawde dobry akkus, najlepiej Eneloop Sanyo lub podobny. Ja na mierniku na warsztacie widziałem nawet prad 1A w leda z 7880.
Wada 7882-jest dłuższy, spręzynka powoduje że trzeba coś kombinowac żeby się wszystko ładnie w całośc zgrało...jakies podkładki dodawać...tulejki...gdzies te kilka mm więcej musi być widać.
Awatar użytkownika
Steff.k
Posty: 401
Rejestracja: niedziela 06 sty 2008, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Steff.k »

Dzisiaj zamówiłem dla kumpla RC-G2 i 7882, chciał żeby można było zasilać z lijona i palucha. 7880 chyba nie da rady z lijonem?
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Steff.k pisze:7880 chyba nie da rady z lijonem
Ano nie da.... :-(
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

7880 jest dużo lepszy, ale pazur pokazuje na dobrym akku.
U mnie na świeżutkim eneloopie było ponad 1A w diodę a ssał prawie 4A z palucha.
Na zwykłym akku ciągnie jakieś 2,5 A więc w diodę daje około 500 mA - tyle ile mniej więcej jest w stanie z 1AA dać 7882
lizard
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 20 lis 2008, 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lizard »

Calineczka pisze:Wada 7882-jest dłuższy, spręzynka powoduje że trzeba coś kombinowac żeby się wszystko ładnie w całośc zgrało...jakies podkładki dodawać...tulejki...gdzies te kilka mm więcej musi być widać.
Wystarczy przyciąć sprężynkę drivera (aby został właściwie sam pojedynczy drut), dla bezpieczeństwa można też przyciąć sprężynkę włącznika. Wtedy wszystko pasuje :)

Ja jak pisałem w innym poście dotyczącym tej latareczki przy zamówieniu na DX 2x7880 i 2x7882 dostałem 4x7882 (czekałem łącznie miesiąc), więc chyba mają problem z dostępnością 7880.

EDIT:
Torchę pospieszyłem się z tym, że wszystko pasuje. Jednak Akumulatorek TrustFire Li-ion nie pasuje gdy się aż tak utnie sprężynkę.
Awatar użytkownika
Dex-ter
Posty: 716
Rejestracja: piątek 11 sty 2008, 18:17
Lokalizacja: wracają Litwini?

Post autor: Dex-ter »

lizard pisze:...więc chyba mają problem z dostępnością 7880.
Od połowy Listopada.
Awatar użytkownika
Steff.k
Posty: 401
Rejestracja: niedziela 06 sty 2008, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Steff.k »

EDIT:
Torchę pospieszyłem się z tym, że wszystko pasuje. Jednak Akumulatorek TrustFire Li-ion nie pasuje gdy się aż tak utnie sprężynkę.
To pasuje, czy nie pasuje :mrgreen: ?
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

trustfire może nie za bardzo pasować, mam od AW a one nie maja cycka i jest na styk
allonitium
Posty: 330
Rejestracja: środa 14 maja 2008, 14:21
Lokalizacja: W-wa

Post autor: allonitium »

Calineczka pisze:Moim zdaniem 7880 daje w max dużo więcej prądu od 7882, mowa o jedym akkusku AA. Wazne, by był to naprawde dobry akkus, najlepiej Eneloop Sanyo lub podobny. Ja na mierniku na warsztacie widziałem nawet prad 1A w leda z 7880.
Wada 7882-jest dłuższy, spręzynka powoduje że trzeba coś kombinowac żeby się wszystko ładnie w całośc zgrało...jakies podkładki dodawać...tulejki...gdzies te kilka mm więcej musi być widać.
Fakt - na Eneloopach nie sprawdzalem. Miernika nie mam póki co a wiadomo, że czym więcej światła tym gorsza "rozdzielczość" oka :wink: Sprężynki nie obcinałem - modul bardziej spiłowałem, tak że driver wszedł głębiej (bliżej diody).
lizard
Posty: 23
Rejestracja: czwartek 20 lis 2008, 20:30
Lokalizacja: Warszawa

Post autor: lizard »

Steff.k pisze:
EDIT:
Torchę pospieszyłem się z tym, że wszystko pasuje. Jednak Akumulatorek TrustFire Li-ion nie pasuje gdy się aż tak utnie sprężynkę.
To pasuje, czy nie pasuje :mrgreen: ?
Ja zmodowałem latarkę tak: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p ... ght=#14618

Dla akumulatorka eneloop czy baterii alkalicznej wszystko da się dobrze skręcić. Jednak TrustFire Protected ma za duży "cycek" (czego nie przewidziałem) i nie opiera się na uciętej sprężynce, ale na tym wystającym układzie. Ogniwo protected ma jeszcze ten układ, więc jest dłuższa... żeby pasowało ładnie do obu typów baterii to trzeba zostawić sprężynkę w spokoju i trochę pobawić się tulejami/pierścieniami. Chyba, że po spiłowaniu drivera jest ok(?)

Kilka zdjęć.

Przycięta sprężynka:
Obrazek

Widok z boku:
Obrazek

Sprawa oczywista - baterie:
Obrazek

Różne cycki:
Obrazek
Awatar użytkownika
Steff.k
Posty: 401
Rejestracja: niedziela 06 sty 2008, 13:51
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Steff.k »

Dzięki wielkie za zwrócenie uwagi, na tak ważna sprawę, jak wielkość cycka :lol: . Jak dolecą części to delikatnie przytnę sprężynkę i będę piłował.

Pozdrawiam
ODPOWIEDZ