Podziel się swoją radością

....nie pasujące gdzie indziej...
Pawelxqx
Posty: 100
Rejestracja: czwartek 31 gru 2009, 23:32
Lokalizacja: Podkarpacie/Warszawa

Post autor: Pawelxqx »

Wreszcie mam swoją Nitecore SRT7 (wysłałem do Chin po awarii, w latarce odkręcił się zaklejony gwint urywając kilka kabelków). Trochę to trwało, bo do Chin latarkę wysłałem 1 marca. Za koszt przesyłki w dwie strony dostałem nową latarkę :smile:
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Tak z czystej ciekawości, ile kosztowała latarka i przesyłka w obie strony?
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Pawelxqx
Posty: 100
Rejestracja: czwartek 31 gru 2009, 23:32
Lokalizacja: Podkarpacie/Warszawa

Post autor: Pawelxqx »

Sama latarka(wysyłka była gratis) kosztowała koło 240zł, wysyłka do Chin 18zł(na naprawę), z Chin ok 27 ( 9$) czyli w sumie kosztowała mnie ok 285zł.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Czyli i tak połowę ceny w Polsce :super:
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Za dwie godziny wybywam na wakacje :)
Pawelxqx
Posty: 100
Rejestracja: czwartek 31 gru 2009, 23:32
Lokalizacja: Podkarpacie/Warszawa

Post autor: Pawelxqx »

PawelG., no tak, chciałem wtedy kupić Olight M22 w Polsce, ale postanowiłem poszukać ciekawszej alternatywy w tej cenie i udało mi się zmieścić w tej kwocie :wink: . Ale w sumie średnio polecam takie zakupy, bo wydaje mi się, że dają jakby towar drugiej kategorii.
PawelG.
Posty: 1529
Rejestracja: czwartek 10 lip 2014, 20:08
Lokalizacja: Konin

Post autor: PawelG. »

Czyli coś jakby drugi sort na rynek wewnętrzny?
Ciemności rozświetlają mi:
Convoy S2 XM-L2 T6 4C 2,1A, Convoy M1 XM-L2 U2 1A 2,8A, Convoy C8 XM-L2 U2 1A 2,8A,
UltraFire S5 XP-L V4 3D 2,1A, SolarStorm SC01 XM-L2, Tank007 E09 XP-E, Tank007 TK-701 SSC, Mactronic NIGHT HUNTER II, i inne :)
Pawelxqx
Posty: 100
Rejestracja: czwartek 31 gru 2009, 23:32
Lokalizacja: Podkarpacie/Warszawa

Post autor: Pawelxqx »

Coś tego typu, pierwsza latarka nie miała dobrze wycentrowanej diody, były ze dwie rysy na powłoce i inne delikatne braki w wykończeniu. No i moim zdaniem głowica była źle zaklejona.
Za to druga latarka, którą dostałem nową od serwisu, jest w 100% idealna, nie ma się absolutnie do czego przyczepić, jest wykonana i wykończona tak jak latarka za tę cenę być powinna.
Wygląda jakby to był może jakiś odrzut. W sumie to pojawiały się wtedy z chin za koło 70-80, potem przerwa i 100-110$, może to były jakby dwa rodzaje, trudno powiedzieć, nie mam za bardzo dowodów na to tylko moje domysły.
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

Convoy S2 od ElSora wreszcie przetestowany w warunkach wilgotnych - 20 km rowerem w deszczu :) Działa bez zarzutu.
A i samochodów jakoś mniej, gdy pada.

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Ja ze względu na urlop wykupiłem sobie wczasy..... Liroy Merlin......, konkretnie to RODOS, każdy pewnie potrafi rozszyfrować ten skrót :mrgreen: . Dokładnie to kupiłem 20m kw. kamienia dekoracyjnego, kilka worków kleju i odpoczywam. Mierzę, przycinam i kleję od rana do wieczora i wypoczywam. W porównaniu do mojej pracy to naprawdę rekreacja, żeby nie powiedzieć sanatorium :mrgreen:
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Udało mi się kupić i zamontować szynę z półkami nad biurkiem warsztatowym. :wink: Już straciłem nadzieję, że uda mi się znaleźć coś odpowiedniego, bo w tym miejscu przez ścianę idzie przewód... po przekątnej. :evil:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Witam.
Miałem wczoraj niemiłe zdarzenie które skończyło się pozytywnie.
A mianowicie kolega kupił auto, audi a4 b8 (auto drogie jak na nasze realia) no i przyjechał się pochwalić.
Od razu dał mi kluczyki abym pojeździł. Pojechaliśmy.
Po wzorowej jeździe wjechałem na podwórko parkuję tyłem i bach nagłe auto zgasło. No nic zdarza się i palę a tu nic kręci tylko i żadnych oznak życia.
Kumpel zbladł ja też.
Zostawiliśmy auto i poszliśmy na kawę. Pewnie mu przejdzie pomyślałem. Niby nic nie zrobiłem ale głupio mi było bo ja ostatni nim jechałem.
Po kawie do auta i co nadal nie pali.
Nosz ...piiii... i telefon do dobrego kumpla mechanika.
Za godzinę przyjechał. Podłączył się do auta i co nic zero błędów pompa działa ciśnienie paliwa jest to musi zapalić ale nie pali.
Już widziałem lawete w myślach.
Po dwóch nerwowych godzinach kręcenia się wokół auta kumpla mechanika coś tchnęło, spojrzał na wskaźnik paliwa, pokazuje full i pyta kiedy tankował, no dzisiaj. Acha odkręć korek wlewu, klucz w stacyjkę i kręci po kilkunastu sekundach auto zaczyna dychać aż trach odpaliło.
Uf kamień z serca mi spadł.
Zdarzenie skończyło się dobrze ale nikomu nie życzę takich nerwów.

A jaka była przyczyna ktoś zgodnie?

Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
tomeksz68
Posty: 787
Rejestracja: sobota 17 mar 2012, 20:48
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: tomeksz68 »

Witam
Zatkane odpowietrzenie zbiornika w korku. :mrgreen:
pozdrawiam Tomek

"Gdy jest bardzo smutno to kocha się zachody słońca."
Antoine de Saint-Exupery
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
pier pisze:A mianowicie kolega kupił auto, audi a4 b8 (auto drogie jak na nasze realia
Jeśli to tylko korek, to oboje macie szczęście.
Kolega miał kiedyś problem z A3, auto samo gasło, po kilku próbach uruchomienia, zapalało, czasem szybciej, czasem po kilku godzinach. Diagnostyka - zero błędów!
Po kilkunastu takich zdarzeniach, wsiedliśmy do auta i robię podgląd parametrów live. Po około godzinie jazdy, auto zgasło, odczytuję wykresy a tam nagły wzrost ilości zasysanego powietrza i oczywiście wzrost dawki paliwa.
Okazało się, że uszkodzeniu uległ przepływomierz, który sporadycznie podawał błędną informację o ilości zasysanego powietrza, jednostka centralna próbowała to wyrównać wzrostem ilości podawanego paliwa, co kończyło się "zalaniem" silnika. Kolega dał chyba coś około 800 za wymianę przepływomierza.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Pyra w przypadku tego silnika (2.0 CR) naprawa za 800zł to żadne pieniądze.
A winowajcą wczorajszym był sam właściciel który zatankował do pełna i jeszcze trochę dolał.
Zablokowany