Oświetlenie bagażnika auta - lampa z "odpadów" za

co i jak zrobiłem...
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Kup taśmę na ledach 5050, bez sylikonu.

Taśmę tniesz co segment, masz to zaznaczone na samej taśmie. Zasilanie dowolne - 1 segment lub więcej z tego samego napięcie.

Im taśma dłuższa tym koniec może świecić słabiej
ILPT
misioCG
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 07:10
Lokalizacja: Ireland

Post autor: misioCG »

@skaktus

No to teraz wyjaśniłeś mi wszystko :)
Tz. nie ma znaczenia jak tniemy byle w wyznaczonych miejscach tz. tniemy na moduły.
Zasilanie jakie powinno płynąć to ok 12V prądu stałego (rozumiem że + i - jest oznaczony na taśmie?) tak aby świeciły w około 50% max mocy. Oczywiście tak jak pisałeś istnieje efekt słabszego światła czym dalej od źródła zasilania co można zredukować podłączając zasilanie w więcej niż jednym punkcie.
Najlepiej jest lutować kabelki do listwy

I to wszystko?

Kurczę ale się cieszę że to jest takie proste :)

Teraz zostaje tylko sprawa doboru listew/taśmy led, na allegro znalazłem tylko jedne które mają podwójne PCB
Czy znacie jakieś zaufane sklepy w których można kupić dobrej jakości taśmy?

ps
to mój ostatni podwójny post :)
Awatar użytkownika
Flora
Posty: 221
Rejestracja: wtorek 25 wrz 2012, 13:38
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: Flora »

Gdyby ktoś szukał pomysłu na oświetlenie bagażnika przy pomocy taśmy to tu znajduje się opis jak wygląda to u mnie - taśma montowana na obudowie ruchomej rolety. :mrgreen:

Obrazek
misioCG
Posty: 52
Rejestracja: niedziela 04 maja 2014, 07:10
Lokalizacja: Ireland

Post autor: misioCG »

Flora pisze:Gdyby ktoś szukał pomysłu na oświetlenie bagażnika przy pomocy taśmy to tu znajduje się opis jak wygląda to u mnie - taśma montowana na obudowie ruchomej rolety. :mrgreen:

[url=http://s26.postimg.org/sulokoev9/IMG_2084.jpg]Obrazek[/url]
ciekawe ciekawe, nie powiem podoba mi się :)

tylko nie mam rolety ale mam półkę i chyba tam i po bokach podtrzymującego półkę plastiku zamontuję, a konkretnie pod tymi plastikami coś takiego:
Obrazek

Pod półką na zagięciach półki tak aby po otwarciu klapy świeciło w dół.
po bokach pod plastikiem tak aby świeciło pod kontem 45 stopni w stosunku do pionu, do środka bagażnika

ciekawe czy taka taśma:
http://allegro.pl/tasma-60-led-smd-2835 ... 39286.html
będzie się mocno grzała?
Jak długo aby się nie spaliła będzie mogła świecić (chodzi mi o jednorazowe otwarcie klapy bagażnika)
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

misiek, czytaj co się do ciebie pisze...Kup taśmę na ledach 5050, wytrzyma dłużej niż auto.

A te wszystkie kwadraty w bagażniku które symbolizują taśmy to przerost formy nad treścią. Za dużo tego. Wystarczą dwa paski po bokach bagażnika, każdy o 30 cm max.
ILPT
zrazik
Posty: 94
Rejestracja: środa 26 wrz 2012, 23:29
Lokalizacja: Śląsk opolski

Post autor: zrazik »

dokładnie - 2 paski po bokach są wystarczające

a jak masz kombi to jeszcze możesz we wnękach na uchwyty klapy walnąć - wtedy wiesz gdzie sięgać i coś tam na podłoże świeci

Kup na czarnym pcb i się nie będzie w oczy rzucać
Ostatnio zmieniony środa 04 cze 2014, 16:14 przez zrazik, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Doctore
Posty: 627
Rejestracja: sobota 18 sty 2014, 17:17
Lokalizacja: Malbork

Post autor: Doctore »

Ja w aucie robiłem takie same oświetlenie jak Flora, oraz także fabryczny klej z taśmy nie trzymał, ostatecznie miejscowo pokropiłem CA, a miało być bezinwazyjnie...
No ale cel osiągnięty, wreszcie jest b.jasno w bagażniku :razz:
NIE BOJĘ SIĘ GDY ŚWIATŁO ZNIKA, BO MAM LATARKĘ NA OGNIWACH PANASONIC' A
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

U siebie zrobiłem podobnie jak @skaktus Z tą różnicą, że radiator przykleiłem na chama do starej lampki a za dyfuzor robi kapsel...przymocowany na trytytki :mrgreen: ale działa, jasno jak w dzień
ODPOWIEDZ