Podziel się swoją radością

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Dziś wstępnie uruchomiłem oś X i Z, mojej wiertarki (może frezarki) CNC :mrgreen:

Obrazek

Teraz tylko pozostaje zrobić oś Y...

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Po tygodniu wyszło słońce <okularnik> , mam tu piękne przedpołudnie :)
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

Przyszła do mnie przesyłka z chin w rekordowo szybkim czasie :D
Wysłana 14 Maja,
Doszła 23 Maja.
Wysłana przez China Post z numerem śledzącym
Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

Mam spis wszystkich rzeczy kupionych na ebayu. Najszybciej paczka z Chin doszła w 8 dni. Najpóźniej po 109 dniach (i to w okresie świąteczny). Ogólnie najszybciej przyszła paczka z Japonii. Kupiłem płytę BD-RE 50 GB bo tu nie można było nigdzie dostać (a jak już to była w absurdalnie wysokiej cenie). Paczka przyszła w tydzień. Większość tych paczek z ebaya przyszła w mniej niż 3 tygodnie. Wszystkie wspomniane paczki to były przesyłki nierejestrowane.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Dziś miałem otrzymać 2 przesyłki z FT a otrzymałem 1. Dobra wiadomość jest taka, że paczka zaginęła i dzięki mojej Pani naczelnik z Urzędu Pocztowego znalazła się ... ale w Prudniku. Ma do mnie dotrzeć jutro ;)
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

W środę skuszony medialnymi informacjami o dużej ilości elektroniki wybrałem się na MTP na China Homelife Show :)

Spodziewałem się zobaczyć coś ciekawe głównie z branży światełkowej co miało potwierdzenie na liście wystawców z dziedziny oświetlenia i powiem że rozczarowałem się trochę

Na większości stoisk z tej branży oświetleniowej królowały żarówki gu10 ,mr16 ,e27 oparte o diody COB i ogrom świetlówek kompatkowych.

Czyli w zasadzie cały ten OEM który można zakupić w marketach pod milionem różnych nazw :mrgreen:

Z latarek był tylko jeden wystawca ... jak się pewnie domyślacie w ofercie ma wszystko z plastiku z setkami 5mm ledów czyli również wszystko to co mamy w koszach marketowych.

Po szumnych zapowiedziach o selekcji wystawców spodziewałem się zobaczyć trochę lepsze produkty u wystawców .

Na pozostałą część wystawy zgodnie z nazwą składało się głównie wyposażenie domu i odzież co mnie nie specjalnie interesowało choć może wśród nich były towary lepszej jakości ;)
elektroda.pl
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

103km/h i tylko 300 zł z rostowskiego ;-) myślałem że 500 jak nic.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Wczoraj uruchomiłem moje małe CNC, musiałem tylko kupić większe silniki.
Obrazek

Dziś brat wyciągnął mnie na zawody tractor pulling, gdzie spotkałem krzycha_ :mrgreen:
Obrazek
Nie wiem tylko kiedy zaczną normalnie słyszeć, bo jak 2 x 12 cylindrów rolsa poszło na full mocy, albo 4 x V8 hemi, to ryk był słuszny ;)

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

To takie rzeczy w Polsce też są? ;-)
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Zdecydowanie , kilka fotek na zachętę poniżej :)

Dodam tylko że ostatni sprzęt ma 4 turbiny gazowe o mocy 1900KM każda .
Razem 7600KM na tylnych kołach :twisted:

..... a traktorek z foty Pyry ma ich skromne 10400 :razz:

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek

Obrazek
elektroda.pl
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Naprawiłem mikrofalówkę :) Miała objaw jakby cały czas był wciśnięty przycisk "rozmrażanie" i przez to już na nic nie reagowała i piszczała, to odciąłem przyciski od rozmrażania (i tak tego baaardzo rzadko używaliśmy). A to jakaś z 20-letnia mikrofalówka o mocy 1250W :) Tak, że zgrzewarki z niej jeszcze nie zrobię - ale na to i tak nie miał bym czasu co najmniej do zimy :wink: Nawet ta naprawa czekała z 1,5 miesiąca od popsucia (jak nie więcej).
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

Ja naprawiłam żonce rower. Z 8-miu biegów w piaście, po zimowym postoju wchodziły już tylko od 1 do 4. Jako że nic nie było jeżdżone pomiędzy rowerem sprawnym a niesprawnym, zdjąłem tylko plastik przy piaście i okazało się że skorodował trzpień wpychany do środka piasty przy zmianie biegów. Trochę szmatki, rozcieńczalnika, szczotki drucianej i oleju maszynowego na koniec. Działa wszystkie 8 biegów. Żona zadowolona :)
Ostatnio zmieniony poniedziałek 09 cze 2014, 17:27 przez Joachim, łącznie zmieniany 1 raz.

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Dziś zakleiłem sobie okno kocem ratunkowym (srebrno-złotym) i udało mi się tym sposobem zejść poniżej 30°C w pokoju. :wink: Szkoda, że wcześniej o tym nie pomyślałem.
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Tomeqp pisze:Dziś zakleiłem sobie okno kocem ratunkowym (srebrno-złotym) i udało mi się tym sposobem zejść poniżej 30°C w pokoju. :wink: Szkoda, że wcześniej o tym nie pomyślałem.
:mrgreen: Koc masz na zewnątrz okna, czy wewnątrz? Odbijanie słońca na zewnątrz okna daje o wiele lepsze rezultaty, niż jakiekolwiek odbijanie wewnątrz pomieszczenia - kto nie wierzy, nich ręką sprawdzi temperaturę szyby w jednej i drugiej wersji ;)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Koc mam od środka przyklejony do ramy. Może jutro spróbuję przykleić od zewnątrz, skoro mówisz że lepiej. :wink:
Pozdrawiam
Zablokowany