Podziel się swoją radością

....nie pasujące gdzie indziej...
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

... oraz jaka jest wydajność - czy się sprawdza przy takiej wydajności. Jakiś czas temu jak googlowałem o ozonatorach to wychodziło na to, że wszystkie w niewielkich pieniądzach mają tragiczną wydajność i trzeba by z tydzień ozonować samochód (dobra, przesadziłem nieco ale idea zrozumiała).
magus
Posty: 97
Rejestracja: wtorek 07 sty 2014, 23:02
Lokalizacja: Dobranowice

Post autor: magus »

dzisiaj przyszła paczuszka z moją pierwszą stacją lutowniczą :) 937D+ z grzałką Hakko 75W :)
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Po wymianie ślizgającego się sprzęgła spalanie spadło średnio o 0,5-0,6l/100km ;)
Awatar użytkownika
Joachim
Posty: 281
Rejestracja: środa 30 mar 2011, 09:18
Lokalizacja: Opoczno

Post autor: Joachim »

U mnie po wymianie parownika na nowy po 8-miu latach spalanie spadło o 1.5l gazu/100km, więc jestem zadowolony :)
Poza tym robiąc porządki w mojej pierwszej supergraciarni-kotłowni znalazłem praktycznie nową suwmiarkę firmy VIS :) Teraz leży razem z tą elektroniczną z Lidla :)

Convoy S2 i C8 ster. ElSor
Convoy S2+ XP-E2 RED mod smokuxx1987
XinTD X3 mod Maciex93, ster. ElSor v.2 3,55A
UltraFire C8,mod Dariusz70
TrustFire X6, 9A
Trajka Dekers 1kW, 2x20Ah

Awatar użytkownika
rafalzaq
Posty: 588
Rejestracja: piątek 28 lut 2014, 19:33
Lokalizacja: Gliwice

Post autor: rafalzaq »

A ja ostatnio wymieniłem wycieraczki i spalanie mi nie spadło. :P
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

W prezencie od Della dostałem aktualizację Androida do 4.4.2 KitKat na mój tablet. Po aktualizacji prawie całkowicie zniknął problem z trzeszczeniem głośnika przy cichych dźwiękach. Takie wsparcie producenta mi się podoba. :wink:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

No i mając chwilę wolnego udało mi się zmajstrować driverek programowalny (oczywiście przeróbka NANJG 105c). Jak dobrze pokombinuję to nawet zmieści się ochrona termiczna (bez wymiany procka na "większy"). :mrgreen:
Ostatnio zmieniony piątek 16 maja 2014, 22:47 przez ElSor, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Po długim męczenie się z VagTacho przy czytaniu eepromu z licznika w VW, dziś udało mi się nareszcie uaktywnić RKM i to przy pomocy kabla KKL.
Everybody lies...
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

ElSor pisze:/.../udało mi się zmajstrować diverek /.../
znaczy małego nureczka zmajstrowałeś? :)
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Wzmacniacz już w obudowie. Z brzmienia lampa to to nie jest ale z "piaskowych" układów zdecydowanie spisuje się najlepiej.

Obrazek
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

ptja pisze:
ElSor pisze:/.../udało mi się zmajstrować diverek /.../
znaczy małego nureczka zmajstrowałeś? :)
Poprawiłem literówkę. Nurkowe mnie niestety nie kręcą. Raz modowałem latarkę nurkową i dziękuję bardzo. Latarka po rozebraniu, wg mnie nie miała szans utrzymać szczelności i poprawiłem, co uznałem za słuszne, żeby nie było ew niespodzianek. Ponoć była wcześniej testowana na ~30m i było OK. Gorzej, jeśli miałem rację i mimo moich starań zassie wodę ...
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

megabit, co to za wynalazek z tym pakietem? Pytam ponieważ pierwszy raz widzę taką konstrukcję i nie wiem do czego miałby to służyć ;>
Ładna obudowa. Sam robiłeś czy można ją gdzieś nabyć? W szufladzie kurzą się dwie kostki LM3875, tylko obudowy i transformatora toroidalnego do kompletu brakuje ;)
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Jacek318, a kombinuję ;) Zasilanie wzmacniacza (słuchawkowego) z akumulatora ma niezaprzeczalne zalety - stabilność, brak przydźwięków z zasilania i innych śmieci obecnych w gniazdkowym 230. Żadnych audiofilskich zapędów nie mam, czysta ciekawość, a dwie garście ogniw od woytazo i tak wyszły taniej niż toroid dedykowany do audio ;).
Co do obudowy to kupna i zza oceanu, niestety w naszym kraju takich rzeczy nie robią. Sklepu już niestety nie znajdę, ale cena zaporowa, duża obudowa do gainclone+mała z powyższego zdjęcia to 170$+120zł vat+cło :|
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

No tak, do wzmacniacza słuchawkowego taki pakiet wystarczy. O ile się nie mylę kostka wygląda na TDA.
Fakt dobra obudowa często przewyższa koszt całego wzmacniacza. Chyba się pokuszę o obudowę DIY + anodowanie powierzchni.
Potencjometr drabinkowy + LM3875 polutowane w pająku (nie dla cięcia kosztów).
Kiedyś dość dużo czytałem na temat GainClone, ale wiedza już odparowała ;)



Pozdrawiam
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Tu akurat 4556 (NJM4556, JRC4556)
Zablokowany