greg pisze:Jesteś w błędzie. Robiłem osobiście obie fotografie IR.
Mając do porównania obie zalinkowane przeze mnie foto można było dojść do tego, jak widać, błędnego wniosku, bo kilka detali na zwykłym podłożu było inne, tzn wyglądało jakby nieco nieudolnie były wymazywane obszary z napisami a do tego doszła gorsza kompresja JPG (o lewym podłożu nie wspominając). Teraz jestem pewien przynajmniej, że sklep jest honorowy (nie wnikam w warunki na jakich doszło do przekazania zdjęcia) i że nie kantuje celowo klientów ani nie kradnie własności intelektualnych a to duży nawet bardzo duży plus w podejściu do klienta w dzisiejszych czasach.
Czy robił ktoś z Was test i oceniał sinkpady które rozsyłali jako sample (aluminiowe z niezbyt równym padem termalnym) w stosunku do wersji komercyjnych z miedzi ? Duża różnica w jakości odprowadzania ciepła / jasności ?
Temat wprawdzie o XM-L, ale że i tu była poruszana sprawa XP-g2 to nie będe zakładał nowego tematu. Właśnie składam latarkę na XP-G2 ze sterownikiem 2.8A. Dioda na podłożu Noctigon. Z racji, że mam problem z dociskiem diody do piguły bo reflektor jest plastikowy, chcę ją przykleić na jakimś chińskim kleju termo-przewodzącym. Czy przy takim prądzie nie zaszkodzi to diodzie?
Jak chcesz używać trybu maksymalnego dłużej niż kilka minut to możesz mieć problem. XP-G2 S2 przy 1,9A w minuty solidnie nagrzewa latarkę, a 2,8A oznacza przynajmniej połowę większą produkcję ciepła.
W wypadku takiego prądu, najlepsze rozwiązanie (o ile to możliwe) to przylutowanie MCPCB do piguły, a jak nie jest to mozliwe, to przykręcenie MCPCB do piguły z zastosowaniem dobrej pasty termo. Do tego trzeba pamiętać że przy takim prądzie, jeśli pod MCPCB jest 1 mm materiału to stanowczo za mało.
Właśnie boję się, że plastikowy reflektor nie wytrzyma i pęknie. Przylutowanie niestety jest nie za bardzo możliwe bo piguła jest aluminiowa. Latarka to Jacob A60. Z tego co czytałem to ludzie tam ładują po 3A i wytrzymuje, więc mam nadzieję, że wytrzyma. Chyba najlepiej będzie tak jak mówi skaktus, nagwintować dwa otwory i przykręcić podłoże, bo miejsca jest sporo.
Wczoraj w końcu przelutowałem XM-L2 na sinkpada w XINTD X3, dodałem też 2xAMC (czyli około 3,4A). Aż nie mogłem uwierzyć jaką to dało poprawę! Tak na oko to 25% większy zasięg (spokojnie przy dobrej przejrzystości powietrza widać 400-500m). Teraz trzeba 26650 i jeszcze kilka AMC
A wiadomo może jak wygląda trwałość LED XM-L2 przy zasilaniu prądem większym niż katalogowy ? Na pewno żywotność spadnie, pytanie jak bardzo. Sam "ubiłem" ostatnio XM-L2 w latarce Solarforce S1100 przy prądzie 4,9A
LED wyświecił w sumie może 30-40 min. Tam jak się okazało sterownik generuje niepożądane szpilki prądowe, to na pewno też przyśpieszyło uszkodzenie LED.
Jak tak przyglądam się budowie XM-L2 to widzę że najsłabszym elementem są tam dwa niemal nie widoczne gołym okiem druciki zasilające świecącą strukturę. I przez te druciki płynie nieraz 6A i więcej . Dziwne to trochę bo starsza dioda XM-L ma takich drucików trzy przez co wydaje się odporniejsza na duże prądy : http://voidhawkflashlights.com/wp-conte ... xml2-1.png
Tak, prawda XM-L ma 3 druciki zasilające strukturę, przez co może łyknąć więcej prądu, oraz ma niższe napięcie przewodzenia.
Jak wygląda żywotność chyba amatorsko nikt nie badał, a Cree tylko dla katalogowych prądów.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.