Żarówki LED dla domu.

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Jak na ceną w Polsce i gwarancję to ok, jednak paragon schowaj :) nie dożyje dwóch lat, a i wydajność kiepska.
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

fxxx pisze:Jak na ceną w Polsce i gwarancję to ok, jednak paragon schowaj :) nie dożyje dwóch lat, a i wydajność kiepska.
Paragon schowany, gwarancję wyegzekwuję jakby co ;)
Co ciekawe Pila się nie chwali swoją żarówką, w katalogu jej nie ma (do ściągnięcia pdf)
http://www.pila.at/index-polski.html
pozdrav
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

http://www.hurt.com.pl/zarowka-24-led-s ... p9299.html
Mam w domu od grudnia 2011r 2 sztuki. 1 świeci w łazience, 2ga u mnie w pokoju. W łazience wiadomo - odpalana jest często ale na krótko, w moim pokoju natomiast rzadziej ale na znacznie dłużej. Szkiełko po chwili parzy ale mimo tego wszystkie diody świecą a jakiegoś szczególnego spadku jasności nie zauważyłem po tym okresie użytkowania. Światła jest nieco więcej niż z żarówki 40W ale mniej niż z 60W.
Awatar użytkownika
Browar
Posty: 651
Rejestracja: czwartek 15 lis 2012, 18:33
Lokalizacja: Kraków

Post autor: Browar »

ElSor, a jakie światło i czy nie miga 100Hz? Kupiłem okazyjnie podobny konstrukt ale z trzonkiem GU10, w sklepie sprawdzałem i wydawało się ok, w domu się okazało że CRI nędza no i szatkuje 100Hz
pozdrav
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Światło ciepłe, bez szału ale i bez tragedii. 100Hz oczywiście widać.
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

http://www.fasttech.com/products/2201/10003536/1295203

miał ktoś doświadczenia z czymś podobnym? Potrzebuję żarówki do okapu kuchennego, dużo miejsca i oczywiście przepływ powietrza ;) choć i tak obok 10W to pewnie nie stało :D
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

W jednego leda 5630 może iść max ok. 0,5W więc te 10W to całkiem mozliwe, ALE ledy w piekarniku.
ILPT
Awatar użytkownika
pegasus_sis
Posty: 963
Rejestracja: środa 25 sie 2010, 13:03
Lokalizacja: Łódź

Post autor: pegasus_sis »

Tam jest przepływ powietrza, jak będzie za mało to mam jeszcze wentylatorek z demontażu ;) kupię z ciekawości i wrzucę zdjęcia z sekcji :roll: a jak się spali to będę miał bazę pod własną konstrukcję (słabszą)
DarekKo
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 17:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DarekKo »

Widziałem wczoraj w Castoramie żarówki Osram 9W 650lm 2700K za ok. 25 zł. Macie z nimi jakieś doświadczenia?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

9W w takiej obudowie http://img.bazarek.pl/97849/8393/455820 ... ef12f5.jpg moim zdaniem nie wróży nic trwałego. No chyba że 9W jest tylko na naklejce.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
TomaszMad
Posty: 1
Rejestracja: wtorek 29 kwie 2014, 09:57
Lokalizacja: Rzeszów

Post autor: TomaszMad »

Witam, na tą chwilę moim zdaniem nadal na rynku jeśli chodzi o żarówki ledowe to firmą wiodącą jest Philips. Sam bardzo sobie je cenie, ponieważ długo szukałem odpowiednich żarówek, które sprawdzą się w hotelu. Na szczęście udało mi się trafić właśnie na takie i koniec z problemem szybko palących się żarówek.

[ElSor] usunąłem reklamę sklepu z treści postu. Następna próba będzie odpowiednio nagrodzona.
Ostatnio zmieniony wtorek 29 kwie 2014, 15:06 przez TomaszMad, łącznie zmieniany 1 raz.
tnt_gt
Posty: 576
Rejestracja: sobota 06 mar 2010, 13:50
Lokalizacja: Piła

Post autor: tnt_gt »

TomaszMad pisze:Witam, na tą chwilę moim zdaniem nadal na rynku jeśli chodzi o żarówki ledowe to firmą wiodącą jest Philips. Sam bardzo sobie je cenie, ponieważ długo szukałem odpowiednich żarówek, które sprawdzą się w hotelu. Na szczęście udało mi się trafić właśnie na takie i koniec z problemem szybko palących się żarówek.
To lepiej dać odnośnik do strony Philipsa, a nie uprawiać kryptoreklamę...
GT Rulez ale teraz czas na CUBE
DarekKo
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 17:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DarekKo »

maciex93 pisze:9W w takiej obudowie http://img.bazarek.pl/97849/8393/455820 ... ef12f5.jpg moim zdaniem nie wróży nic trwałego. No chyba że 9W jest tylko na naklejce.
Zastanawiające jest, że dają na to 3 lata gwarancji, czyli ktoś to pewnie sprawdził.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Tak, sprawdził...zysk. Może 10% żarówek będzie używanych długo, reszta np w łazience przeżyje dwa lata. Jeszcze zgub paragon jak 99% ludzi i jest interes:-)
DarekKo
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 17:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DarekKo »

fxxx pisze:Tak, sprawdził...zysk. Może 10% żarówek będzie używanych długo, reszta np w łazience przeżyje dwa lata. Jeszcze zgub paragon jak 99% ludzi i jest interes:-)
Ja jestem wredny, bo kopiuję paragony i egzekwuję gwarancję :mrgreen:
ODPOWIEDZ