uchwyt na kask - pod lampkę na 18650

Oświetlenie przednie i tylne w rowerze, zasobniki na baterie. Komfort i bezpieczeństwo nocnej jazdy.
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

uchwyt na kask - pod lampkę na 18650

Post autor: arekm »

Witam.

Szukam dobrego uchwytu do zamontowania latarki (jakiejś typowej na 18650) na kasku rowerowym. Idealnie gdyby dawał jakieś możliwości regulacji i był stosunkowo niewielki. Montaż wskazany na taśmę velcro.

Możecie coś sensownego polecić?

Z wyborem latarki będzie mniejszy problem jak sądzę - spora oferta chińczyków. Nie będzie to główne światło na rowerze.

(póki co używałem jedynie mactronica noise 500 w takiej roli i tam używany uchwyt był całkiem niezły - montaż na velctro, regulacja w pionie i poziomie)
jarabl
Posty: 2
Rejestracja: piątek 10 sty 2014, 12:59
Lokalizacja: sierpc

Post autor: jarabl »

Podłączę się pod temat , poszukuje jakiegoś uchwytu lub opaski do montażu Convoy S2 do kasku rowerowego
MaSz
Posty: 39
Rejestracja: czwartek 08 gru 2011, 20:45
Lokalizacja: Irlandia

Post autor: MaSz »

arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Z chińskich uchwytów na kierownicę zakupiłem parę sztuk i może się z nich coś uda stworzyć ale wątpię (o ile ma spełniać założenia z pierwszego postu).

@MaSz: właśnie próbuję uniknąć tego typu potworka (gabaryty, montaż na "stałe").
Awatar użytkownika
Falanis
Posty: 83
Rejestracja: środa 14 sie 2013, 14:28
Lokalizacja: Panki

Post autor: Falanis »

Witam,

Moja propozycja:
Obrazek

Jest to połowa uchwytu tego typu:
Obrazek
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Jak/czym przymocowany do kasku?
Awatar użytkownika
Falanis
Posty: 83
Rejestracja: środa 14 sie 2013, 14:28
Lokalizacja: Panki

Post autor: Falanis »

Na wylot, tzn. śrubka + nakrętka, która jest z dala od głowy.

Minusem tego rozwiązania może być brak regulacji pionowej, lecz ja nie narzekam.
bzx
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 02 paź 2014, 21:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bzx »

Falanis pisze: Jest to połowa uchwytu tego typu:
Obrazek
Gdyby ktoś szukał "tego typu" ;)
http://www.banggood.com/Torch-Clip-Mount-p-947522.html
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

Ja to rozwiązałem przy użyciu innego uchwytu http://www.banggood.com/360-Degree-Bike ... 90488.html
Zapinam go odwrotnie tzn. gumką mocuję uchwyt do kasku, a zaciskowa opaska łapie latarkę.
Jeździłem tak chwilę z S2, teraz z kątową latarką mam pełną regulację również góra - dół.

Obrazek
bzx
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 02 paź 2014, 21:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bzx »

Mój kask nie ma tylu płaskich powierzchni, sporo wlotów i przetłoczeń.. będę to jakoś musiał wykombinować z jakimś tanim uchwytem, może właśnie takim jak powyżej.

darol, widzę że ten uchwyt jest obrotowy - czy blokada obrotu jest w miarę mocna i nie puszcza podczas jazdy?
Ostatnio zmieniony czwartek 16 paź 2014, 13:14 przez bzx, łącznie zmieniany 1 raz.
arekm
Posty: 736
Rejestracja: niedziela 22 sty 2012, 15:25
Lokalizacja: Polska

Post autor: arekm »

Mnie z kolei interesuje jaka jest najsensowniejsza i najmocniejsza z tego typu kątowych latarek? (coś święcącego podobnie do convoya s3 2.8A).
Awatar użytkownika
darol
Posty: 283
Rejestracja: wtorek 03 gru 2013, 20:16
Lokalizacja: Zawiercie

Post autor: darol »

bzx, blokada obrotu jest solidna i nie puszcza podczas jazdy, należy dla pewności zablokować "szynę", która pozwala na rozłączanie uchwytu oddziela się nim górną część od dolnej. Ja to zrobiłem skręcając całość cienkim drucikiem teraz mam 100% pewności i używam uchwytu bez obaw. Wiem, że odpisałem to samo na pw, ale może to być pomocne dlatego powielam.
arekm, polecam gorąco Skilhunt h02 http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=14568
bzx
Posty: 10
Rejestracja: czwartek 02 paź 2014, 21:11
Lokalizacja: Kraków

Post autor: bzx »

darol, spoko dzięki jeszcze raz! uchwyt już do mnie leci ;)

[ Dodano: 18 Listopad 2014, 11:05 ]
uchwyt w końcu dotarł, niestety na moim kasku nijak nie mogę go zamocować na tyle pewnie że bez obaw mógłbym tak jeździć.. też mocuję go "odwrotnie" czyli gumowa opaska do kasku, ale właśnie ta opaska jest słabym punktem. próbowałem zamiast niej użyć grubszego gumowego o-ringa ale poddałem się bo był trochę za krótki. po za tym mocowanie na pasek z ząbkami przeskakuje w pewnym momencie, a do tego dochodzi jeszcze bardzo słaby mechanizm łączący dwie części tego uchwytu który trzeba jakoś zabezpieczyć. no a jakby tego było mało - czuć wagę latarki na kasku i raczej wolę mieć lekką głowę ;)

pokrótce - odpuszczam zabawę, zainwestuję w drugiego convoy'a 15x90 który będzie świecił mocno w dół.
ODPOWIEDZ