Podziel się swoją radością

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
Jacek318
Posty: 684
Rejestracja: środa 19 gru 2012, 21:39
Lokalizacja: Haga

Post autor: Jacek318 »

hackman, w jakim miejscu mierzysz prąd?
Przedchwilą sprawdzałem. Na dupce przy standardowych przewodach miernik wskazuje 2,3A. Na grubych silikonowych przewodach z zalutowanymi krokodylkami ponad 2,8A.
Awatar użytkownika
hackman
Posty: 159
Rejestracja: wtorek 30 lip 2013, 17:10
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: hackman »

Standardowo na dupce, zamiast przełącznika. Maksymalnie pokazało kiedyś chyba 2,4A.
Gdzie takowe kable można dostać w rozsądnej cenie? Na fasttech się znajdą?
Aktualnie mam takie same jak tu: http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... ables-pair
  • Convoy S2 / S2+ / M1 / C8 @ XML2
  • Olight i2 + Li-ion 14500
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

hackman pisze:Aktualnie mam takie same jak tu: http://www.fasttech.com/p...obe-cables-pair
Generalnie to jeden dobry wtyk bananowy kosztuje kilka razy więcej niż ten zestaw. Kable zrób sam, 2x przewód silikonowy 2,5mm2, 2 wtki bananowe, sondy ja akurat mam z pręta miedzianego zaostrzonego i zabielone cyną.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Kupić wtyki bananowe, i zrobić samemu jak radzi Zbyszek, takie max 30cm, linka 2,5mm2 i żaden lararkowy pomiar nie będzie im straszny, ( do czasu zakupu kinga i podkręceniu go do 10A :)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
dsk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dsk »

hackman, w temacie przewodów do mierzenia natężenia prądu w latarkach:
http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?p=131814#131814
(i inne wpisy w wątku). Zauważ, że dokupione przyzwoite silikonowe przewody Uni-T są za "cienkie" do mierzenia sporego natężenia. Nie mówiąc o dodawanych do multimetrów.
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

maciex93 pisze:Kupić wtyki bananowe, i zrobić samemu jak radzi Zbyszek, takie max 30cm, linka 2,5mm2 i żaden lararkowy pomiar nie będzie im straszny, ( do czasu zakupu kinga i podkręceniu go do 10A :)
30cm? Serio? ;) Przecież z takimi kablami, to mierzony obiekt by trzeba było na mierniku trzymać, bo inaczej przewody nie sięgną. Od niedawna też zastanawiam się nad zrobieniem kabelków z wtykami Hirschmanna i przewodami sylikonowymi 12 AWG o długości 75cm, to wydała mi się optymalna długość idąca na kompromis w temacie wygoda/dokładność.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

30cm jest wystarczające, mam takie, miernik leży na stole i nic go nie niepokoi, do spraw latarkowych w zupełności starcza. Dłuższe przewody też mam, oryginalne sanwy (18AWG dł. 1m) ale te to sobie na wieszaku więcej wiszą, a tak to używam takich krótkich 30-35cm, mam kilka z krokodylkami i bananami oraz jakieś z normalnymi sondami "miernikowymi" wszystko samoróbki ze zwykłego przewodu, linka 1,5mm2, chociaż od jakiegoś czasu myślę nad wymianą (zrobieniem nowych) na jakiś fajnych miękkich silikonowych przewodach ;)
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Borsuczy pisze:
maciex93 pisze:Kupić wtyki bananowe, i zrobić samemu jak radzi Zbyszek, takie max 30cm, linka 2,5mm2 i żaden lararkowy pomiar nie będzie im straszny, ( do czasu zakupu kinga i podkręceniu go do 10A :)
30cm? Serio? ;) Przecież z takimi kablami, to mierzony obiekt by trzeba było na mierniku trzymać, bo inaczej przewody nie sięgną. Od niedawna też zastanawiam się nad zrobieniem kabelków z wtykami Hirschmanna i przewodami sylikonowymi 12 AWG o długości 75cm, to wydała mi się optymalna długość idąca na kompromis w temacie wygoda/dokładność.
Żeby otrzymać taki sam mały opór na kablach 60cm, co na kablach 2,5mm^2 o długości 30cm, to te 60cm muszą mieć przekrój 5mm^2. Oczywiście można.

Ja do pomiarów prądów też mam przewody ok 30cm i spokojnie dają radę :)
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

marmez pisze:Żeby otrzymać taki sam mały opór na kablach 60cm, co na kablach 2,5mm^2 o długości 30cm, to te 60cm muszą mieć przekrój 5mm^2. Oczywiście można.

Ja do pomiarów prądów też mam przewody ok 30cm i spokojnie dają radę :)
Jaki wpływ na opór ma długość kabla przy różnych rozmiarach AWG? Jest na to jakaś wyliczanka/ tabela? Ile oporu dodaje każde pół metra?
Awatar użytkownika
pietros
Posty: 1612
Rejestracja: niedziela 09 cze 2013, 19:39
Lokalizacja: Grudziądz

Post autor: pietros »

W temperaturze 20°C rezystywność miedzi wynosi 0,017Ω*mm²/m.
dsk
Posty: 331
Rejestracja: niedziela 03 lis 2013, 15:42
Lokalizacja: Kraków

Post autor: dsk »

Borsuczy, jest tabelka AWG:
http://pl.wikipedia.org/wiki/American_wire_gauge
Omy na km możesz czytać jako miliomy na metr.
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Ok ok dzięki. :mrgreen:

A mógłby ktoś SSa zrobić tabelki i wstawić wrzucić gdzieś obrazek, żebym mógł go zapisać gdzieś sobie? U mnie na komputerze zrzuty ekranu wyglądają lekko mówiąc bardzo niewyraźnie.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Masz w załączniku .doc ;)

A i polecam aplikację electrodroid na fona czy tableta, jest tam kilka fajnych ficzerów ;)
Załączniki
AWG.doc
(51.5 KiB) Pobrany 11 razy
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

maciex93 pisze:Masz w załączniku .doc ;)

A i polecam aplikację electrodroid na fona czy tableta, jest tam kilka fajnych ficzerów ;)
Poszukam tych aplikacyjek na pewno, dzięki za info, ale póki co chciałbym mieć to w pliku obrazkowym, bo potem zapomnę, nie będzie mi się chciało i takie tam, a może mi się przydać niedługo..
A zrzuty ekranu z komputera wyglądają u mnie tak: http://www38.zippyshare.com/v/98909525/file.html
Ta tapeta jest dopełnieniem całej sprawności komputera, a nie dowodem na chorobę psychiczną... :mrgreen:
Ostatnio zmieniony środa 12 mar 2014, 01:19 przez Borsuczy, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Zablokowany