DealExtreme - zakupy

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
greg
Posty: 3535
Rejestracja: środa 08 paź 2008, 00:16
Lokalizacja: Wrocław
Kontakt:

Post autor: greg »

lennin pisze:R2 wysłane 17ego,19ego wyleciało do Polski a 22ego w moich rękach. :)
Lennin, jesteś w stanie zrobić porównanie XR-E R2 z XR-E Q5?
Ciekawi mnie jaka i czy w ogóle zauważalna jest różnica w jasności diody...
Awatar użytkownika
lennin
Posty: 2104
Rejestracja: piątek 04 sty 2008, 19:31
Lokalizacja: Łódź

Post autor: lennin »

Na oko nie zobaczysz bo to w granicy błędu jest. Miernikowo też ciężko bo różnica w granicach kilku procent jest też ciężka do wychwycenia w warunkach moich domowych pomiarów :) Poza tym zimne te R2 jakieś. Spodziewałem sie troszkę cieplejszego światła.
Obrazek Obrazek
Czy to jakaś nowa niesprecyzowana choroba? .....światła, światła więcej ŚWIATŁAObrazek Obrazek
Premislaus
Posty: 70
Rejestracja: niedziela 23 lis 2008, 21:16
Lokalizacja: CK

Post autor: Premislaus »

witam wszystkich. A ja mam takie pytanie. Założyłem konto na Dealextreme, będę płacił przez Paypal. Kiedy podam swój adres? Czy może coś sknociłem i mam go gdzieś wpisać w ustawieniach konta?
Ostatnio zmieniony czwartek 18 gru 2008, 12:53 przez Premislaus, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
igi
Posty: 834
Rejestracja: środa 06 lut 2008, 08:01
Lokalizacja: Elbląg

Post autor: igi »

Adres dealextreme weźmie sobie z twojego konta paypal.
Awatar użytkownika
Pikom
Site Admin
Posty: 2912
Rejestracja: sobota 27 wrz 2008, 20:31
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: Pikom »

Igi ma rację - DX weźmie adres z Twojego konta PayPal.

A teraz dodatkowe info - w PayPal możesz zdefiniować sobie kilka adresów i płacąc (przed kliknięciem "zapłać") możesz wybrać na który adres ma być wysłany towar. To było w PayPalu...

A w DX, juz po złożeniu zamówienia, masz opcję zmiany adresu - Update Address. Tylko juz musisz miec złożone zamówienie., ale uwaga - musisz zrobic to od razu, jak zaczna pakować to juz go nie zmienisz...
Pozdr.
Pikom
kermitas
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 30 lis 2008, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

clo, a przesylka kurierska EMS/DHL

Post autor: kermitas »

Witam,

wszyscy pisza o swojej historii z clem i AirMailem.

A ja chcialem sie podpytac jak sie ma clo do przesylek kurierskich ?? Czy ktos z Was moglby sie podzielic swoimi doswiadczeniami ??

Tak w ogole to EMS nie obsluguje Polski, DX wtedy prosi o dodakowa oplate ... i juz zaczyna obslugiwac ?? Troche to dziwne. Czy dobre mam podejrzenie, ze przysla gdzies w poblize Polski EMSem, a potem uzyja DHLa ??

Dzieki i pozdrawiam:)
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Przesyłki EMS są obsługiwane przez Pocztex i są clone - tylko wszystko szybciej, niż w przypadku poczty zwykłej jak trafi na cło.
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
kermitas
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 30 lis 2008, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

kuponiki

Post autor: kermitas »

Czyli jak widze, czy poczta czy EMS to clo jest jedna wielka loteria.

A teraz drugie pytanie. Skoro juz wszystkie moje rzeczy sa od jakiegos czasu skompletowane (niebieskie napisy READY przy kazdym z produktow), bylo PACKAGING, a teraz byla propozycja doplacenia za EMS'a to czy nadal moze byc tak, iz jak otworze odebrana paczke to spotkam w niej "kuponiki" zastepujace jakies produkty ???

I (jak dobrze rozumiem) za jakis czas moge sie spodziewac, ze w miejsce ewentualnych kuponikow przyjda realne produkty, za free.
Awatar użytkownika
Dominik
Posty: 860
Rejestracja: środa 14 lis 2007, 21:22
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: Dominik »

Tak - ale jak produkty są oznaczone jako ready, to nie powinno być takiego numeru.
użytkownik zbanowany za niekoleżeńskie zachowanie (m.in. wykasowanie wartościowych treści ze swoich postów)
kermitas
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 30 lis 2008, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

DX i EMS

Post autor: kermitas »

Skoro na tym watku gromadzi sie wiedze o DXie to powiem, ze pomimo tego, iz wszystkie moje produkty byly juz skompletowane i oznaczone niebieskim READY, pomimo, ze sie naczekalem, a moje zaowienie przeszlo od PENDING az po PACKAGING to EMSem wyslali mi 4/5 produktow. Ten ostatni nadal oczywiscie jest READY.

Kiedy zadzwoinlem do nich aby sie zapytac czy to takze mi wysla EMSem (gdyz kiedy doplacalem za EMSa wszystko bylo gotowe i myslalem, ze to pojdzie jako jedna paczka) to odpowiedzieli, ze nie, ze bedzie to AirMail i musze jeszcze poczekac przynajmniej 7 dni, az wysla.

W taki sposob bardzo szybko ucza czlowieka, ze nie oplaca sie robic doplaty za EMSa bo i tak nie wiadomo co nim wysla.

Zas co do samego EMSa to moje zamowienie najpierw pierwsza dobe w ogole nie dawalo sie sledzic, a kiedy sie pojawilo juz w systemie i minela druga doba to ... pokonalo zaledwie 100km (obserwuje to poprzez Google Maps). Jesli nadal utrzymaja taka predkosc (100km/24h) to Chinczyk podbiegnie pod moj dom juz za 85 dni :) Ale oczywiscie mam nadzieje, ze w koncu sie zmeczy, wyjmie to z plecaczka i nada na samolot.
Awatar użytkownika
pawelsz
Posty: 1706
Rejestracja: wtorek 13 lis 2007, 11:36
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: pawelsz »

w sumie nie wiem po co EMS, skoro z trackingiem szybko idzie- od wysłania i pojawienia się paczki na stronie HK, 3dni i mamy
kermitas
Posty: 6
Rejestracja: niedziela 30 lis 2008, 10:09
Lokalizacja: Warszawa

no i jest DX na cle ;)

Post autor: kermitas »

Witam,

moja uwaga jest taka, AirMailem idzie znaaaacznieeee szybciej, doszly juz do mnie rzeczy zamowione pozniej niz te zamowione wczesniej transportowane EMSem.

No i po wielkim czekaniu sie doczekalem ... listu z urzedu celnego :).

Tylko na nim jest napisane, ze przesylka o wartosci $60.

Zadzwonilem do nich i powiedzieli, ze cla nie bedzie, tutaj chodzi tylko o VAT.

Mam dostarczyc tylko jeden z dokumentow : rachunek lub fakture lub wydruk z operacji zakupu lub z operacji bankowej. Wiec wybieram wydruk z emaila ktorego dostalem z PayPala.

I tam sobie liczy i licze i po odjeciu wszystkiego czego w tej paczce nie ma, odjeciu oplaty jakiejs tam za AirMail, jakiejs za "service" wcale mi nie wychodzi $60 tylko wiecej !

Czy myslicie jesli taki druk z PayPala wezme, zostawie w tylko to co znajda w mojej paczuszce i "przygotuje" odpowiednio ceny aby po zsumowaniu dawalo to $60 to bedzie OK ?

Pozdrawiam i dziekuje za pomoc :).
plomky
Posty: 5
Rejestracja: sobota 13 gru 2008, 09:47
Lokalizacja: Gdynia

Post autor: plomky »

Dzień Dobry!
To bedzie moj pierwszy list, ale temat ktory poruszyl "Kermitas" jest czescia mojej pracy :).

Clo i VATna produkty w imporcie pochodzace spoza Uni europejskiej jest obliczane wedlug nastepujacego wzoru(uproszczonego)

(Cena produktu z faktury handlowej + cena transportu do granicy Polski) *1,22 *Clo

1,22 - To jest Vat, w przypadku DX wchodza tylko i wylacznie rzeczy objete 22%
clo jest w wysokosci od 1,5 do 4%( to moze sie zmieniac z dnai na dzien!)

W przypadku kiedy brakuje faktury handlowej takowa sie produkuje w Polsce, np na podstawie korespondencji mailowej, mozna tez wyprodukowac oswiadczenie o kosztach, trzeba pamietac ze koszt transportu na takiej przesylce tez musi widniec( najlatwiej napisac 0,01$)

PS. pamietajcie ze Clo i Vat jest placone na podstawie faktur lub deklaracji, ktore Wy dostarczycie, jezeli beda one sie zbyt mocno roznily od rynkowych wartosci produktow, mozecie sie wpakowac w duze problemy! Jest to przestepstwo gospodarcze!

W przyszlosci sluze pomoca na temat transportu lotniczego,. morskiego i cla.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

Witaj Plomky ;-)
Fajnie, że pojawił się u nas ktoś z "tej branży", dzięki za wyjaśnienia.
My z kolei zadbamy żeby materiału do rozwoju światełkowej choroby Ci nie brakowało ;-)
:mrgreen:
Awatar użytkownika
Bulba
Posty: 331
Rejestracja: środa 06 sie 2008, 10:36
Lokalizacja: Łódź

Post autor: Bulba »

A kto zadba o wyleczenie kolego z flashoholizmu ?? :)
My definition is High Definition.
Bledy w pisowni sa celowe, zamierzone i chronione prawami autorskimi.
Uzywanie podobnych bledow jest zakazane i bezprawne ®
Zablokowany