UltraFire WF 502B stare i nowe

czyli nasze opinie, odczucia i wnioski o światełkach
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

UltraFire WF 502B stare i nowe

Post autor: Pyra »

Witam
"Wybrańcy" (w liczbie 4-ch, całe szczęście nie ja) w mojej firmie dostali nowe latarki WF 502B. W zasadzie to całe zestawy. Opisu nie przytoczę a sprzedawcy nie znam (spróbuję się dowiedzieć), ale daję głowę, że tysiące lumenów, dziesiątki godzin pracy itd.
Obrazek

Jako że posiadam taki sam egzemplarz zakupiony "wieki temu" na DX, postanowiłem porównać obie. Ta nowa, jest po prawej lub na dole, w zależności od fotki.
Porównanie obu, stara u góry, nowa na dole.
Obrazek

Poniżej kolejne fotki:
Obrazek
Po odkręceniu dupek, widać już pierwsze różnice. Gwintu na nowej jest dosłownie dwa zwoje, do tego o chropowatych krawędziach. Na tej fotce widać też inne zamocowanie klipsa. Gwint śrubki mocującej wchodzi na gwint korpusu. Oring uszczelniający co prawda jest, ale tak cienki, że nie spełnia swojego zadania.

Obrazek
Tutaj mamy same dupki z wyłącznikami, nowa ma delikatniejszą sprężynkę i widać już gorzej obrobione powierzchnie. Gwinty ogólnie mają spore luzy.

Obrazek
Po odkręceniu głowicy, mamy kolejny cienki oring. Wewnątrz moduł, na pierwszy rzut oka wszystko OK, piguła żółta itd.

Obrazek
Odkręcamy drugą część głowicy i tu niespodzianka, oringa brak, i tym razem 3 zwoje gwintu.

Obrazek
Przednia część głowicy (koronka?), jak widać na fotkach, w starej mamy wewnątrz gwintowany pierścień z nacięciami ułatwiającymi dokręcenie, w nowej mamy gładka powierzchnię. W starej jest oring pod szybką w nowej... luz i brak uszczelki.

Obrazek
Tu już wyraźnie widać różnice.

Obrazek
Wyłączniki też się wyraźnie różnią. Nowy ma delikatniejszą sprężynkę a pierścień dociskający pozbawiony jest dystansu, zapobiegającemu zwarciu sprężynki do obudowy z pominięciem włącznika.

Obrazek
Teraz zaczną się dziać rzeczy najciekawsze. Moduły się "trochę" różnią, nieistotne różnice to reflektor OP vs SMO oraz dioda MC-E vs XML ponoć U2.

Obrazek
A tu się zaczyna robić ciekawie. Driverek starego modelu, jest ładnie przylutowany do mosiężnej piguły, co zapewnia dobry kontakt. W nowym module, driver jest tylko wciśnięty przyciskając krawędzią minusowy kabelek od diody.

Obrazek
Tu mamy widok z drugiej strony i już widać, że w nowym, MCPCB sobie dynda na kabelkach.

Obrazek
Mamy lepszy widok na umocowanie diod, a cóż to, w starej mamy diodę przyklejoną do dna piguły, a w nowym....

Obrazek
No i wszystko się wyjaśniło. Piguła w nowej jest wykonana z rurki, UWAGA!!! aluminiowej anodowanej na żółto, w celu upodobnienia do mosiądzu. :o Powierzchnie do których przylega sprężynka minusowa i minus driverka są po prostu pozbawione anodyzacji, stąd ten biały pasek po środku. LED przylutowany do MCPCB grubości 1mm. (masakra)
Sam driver, to klasyczny DD, a to już norma.
Charakterystyczny jest też pobór prądu, a do tego bardzo ciekawy, tak tak, to nie błąd:
Aku niebieskie UF, pojemność deklarowana 3000mAh, zmierzona 458mAh.
1,64A 0,88A 0,23A
Samsung ICR18650 22F (z odzysku)
2,54A 0,71A 0,21A :roll:
Latarkę bałem się włączyć na dłużej niż kilka sekund. Obawiam się, że włączenie trybu max na kilka minut zakończy się zgonem diody, ale pod warunkiem posiadania innego akumulatorka niż dołączony, bo ten... szybciej ograniczy prąd samoczynnie.

Jednym słowem, jest to WF 502B tylko z wyglądu. To jest cena postępu i pogoni za obniżeniem kosztów :roll:

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

...masakra....brak mi słów... :evil:
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Re: UltraFire WF 502B stare i nowe

Post autor: Kyle »

Pyra pisze: zmierzona 458mAh.
To mniej zmagazynowanej energii od zwykłego AA Ni-Mh Eneloop 2000 mAh x-P
Gluter
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek 23 gru 2013, 15:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gluter »

Czy ktoś sprawdzał temperature diody przy styku krawędziowym, albo wyliczał że to nie starczy do chłodzenia bo dziwi mnie to, że na aliexpress takich latarek sprzedają się grube tysiące i 98% pozytywnych komenatrzy, a tutaj czytam że 10 minut i spłonie. To przeczy sobie.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Pyra pisze:Piguła w nowej jest wykonana z rurki, UWAGA!!! aluminiowej anodowanej na żółto, w celu upodobnienia do mosiądzu.
Zatkało mnie :roll:

Edit po chwili refleksji:
Chyba trzeba będzie zaopatrzyć się w kilka body Convoyów na zapas, póki są jeszcze robione zgodnie z pierwotnymi założeniami.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Gluter pisze:Czy ktoś sprawdzał temperature diody przy styku krawędziowym, albo wyliczał że to nie starczy do chłodzenia bo dziwi mnie to, że na aliexpress takich latarek sprzedają się grube tysiące i 98% pozytywnych komenatrzy, a tutaj czytam że 10 minut i spłonie. To przeczy sobie.
Nie ma potrzeby, zauważ co napisałem o ogniwach... Pojemność 458mAh, drugie zmierzone ma 456mAh, coś mi się wydaje, że wewnątrz cylinderka 18650, jest jakieś 10440, albo coś w tym stylu... Na tym chyba sprzedawcy opierają sprzedaż.
Przy takich parametrach ogniwa, prąd jaki zmierzyłem płynął przez dosłownie kilka sekund, spadając dość szybko. Dopóki użytkownik nie ma porównania z innym sprzętem i korzysta z dołączonych ogniw, dioda jakoś wytrzymuje.
Z drugiej strony, te komentarze są wypisywane kiedy? A no zaraz po kupnie, nikt nie pisze komentarza po miesiącu używania. Zresztą poczytaj komentarze na allegro, gdzie podobnych sprzętów na pęczki.
Koledze podobny model, świecił może łącznie z 15 minut...
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Jako lampka rowerowa... zimą :mrgreen: może się nadać.
Ta ładowarka groźnie wygląda. Jak ona ładuje?
Gluter
Posty: 154
Rejestracja: poniedziałek 23 gru 2013, 15:48
Lokalizacja: Polska

Post autor: Gluter »

Czy ta latarka ma jakieś zabezpieczenie czy poprostu zepsuje nam ogniwo bez niego?
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

Nie zepsuje ogniwa, po prostu szybciej się zużyje pracując na pełnych obrotach. Raczej prędzej dioda się sfajczy bo odprowadzania ciepła nie ma w ogóle.
Pyra pisze: Nie ma potrzeby, zauważ co napisałem o ogniwach... Pojemność 458mAh, drugie zmierzone ma 456mAh, coś mi się wydaje, że wewnątrz cylinderka 18650, jest jakieś 10440, albo coś w tym stylu... Na tym chyba sprzedawcy opierają sprzedaż.
Coś w tym stylu:
http://budgetlightforum.com/node/27603#node-27603

Co do aluminiowej piguły - problemem jest to, że dioda wisi w powietrzu, a nie materiał, z którego jest wykonana. Alu samo w sobie jest nawet lepsze niż mosiądz bo lepiej odprowadza ciepło.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Borsuczy pisze:Jako lampka rowerowa... zimą :mrgreen: może się nadać.
Raczej nie.
Postanowiłem jeszcze wczoraj zaryzykować. Próby robione na samym module zasilanym z zasilacza labo, prąd 2A. Pomiar temperatury MCPCB, od tyłu, po wyjęciu driverka.
Moduł D26 od grega, pomiar termoparą (trochę duża bezwładność cieplna...)
Po 5 sekundach temperatura 40°
UF WF502B
Po 5 sekundach 160°
Wrażenia organoleptyczne:
Po 10s, moduł grega wyraźnie ciepły, UF: hmmm wydaje mi się, że żadnej różnicy temperatury nie odczułem w palcach.
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
Awatar użytkownika
Bocian
Site Admin
Posty: 3152
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 21:21
Lokalizacja: Wiskitki

Post autor: Bocian »

Brak mi słów :| Jak można produkować i sprzedawać takie łajno?? :(
Sometimes darkness can show you the light
Kyle
Posty: 432
Rejestracja: poniedziałek 11 lis 2013, 10:39
Lokalizacja: Jaworzno

Post autor: Kyle »

Bocian pisze:Brak mi słów :| Jak można produkować i sprzedawać takie łajno?? :(
Sprzedawać łajno, jak sprzedawać łajno, ale dla czego pod tym samym oznaczeniem modelowym sprzedaje się inny (gorszy w tym przypadku) produkt? I tutaj dochodzimy do pewnego ... hmm ... "wytłumaczenia"(?) - kiepskie firmy robią takie rzeczy. Przyciągają klientów wzgl. dobrym produktem, na początku sprzedaży, a następnie, "po cichu", w możliwie najpodobniejszym opakowaniu (tym samym), sprzedają przysłowiowy gniot. (coś takiego spotykałem wcześniej w przypadku produktów spożywczych ... na początku bardzo dobre, a później, oczywiście "ten sam produkt", delikatnie mówiąc, nie był już taki sam)

... no tak mi to przynajmniej wygląda.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Sytuacja jest podobna jak Ultrafire C8, wersji jest od groma, a rozpiętość cenowa również. Sam miałem styczność przynajmniej z 5-6 -cioma różnymi wykonaniami, większość kupowana przez ludzi na allegro. Niektóre modele tylko weźmiesz do ręki i czujesz, że to szajs, po prostu lekkie jak papier. Piguły dziurawe, włącznik wciśnięty białym korkiem, gwinty z takimi zadziorami, że palce można sobie pokaleczyć, dioda XP-C z uszkodzoną soczewką, piguła wykręcona prawie do połowy, żeby dioda do refa sięgła itp. Naprawdę w chińskim sklepie, czasem zooma za 10 zł kupisz lepiej wykonanego niż te C8. Moim zdaniem sprawa wygląda mniej więcej jak Kely napisał. Był model kilka lat temu, który się sprawdził i dobrze się sprzedawał, dla czego więc tego nie wykorzystać. program na CNC, pewnie został sprzedany, ktoś go "usprawnił" aby zyskać kilka sekund na sztuce i trzaskają badziewie. Wiadomo, że piguła wykonana z pręta jest sporo droższa niż z rurki, bo mało że niższy koszt materiału to, jeszcze niższy i krótszy czas obróbki. Nawet w niektórych modułach D26 można spotkać otwory na kabelki wybijane, a nie wiercone. Co do napisu, to już najmniejszy problem, jak zamówisz większą partię, to Ci zrobią logo gratis lub możesz też sobie kupić np.
http://www.cnqualitygoods.com/goods.php?id=1668

" ZbychurFire, XM-L C8 Q5 100000lm turbo hi flame " :mrgreen: i wtedy klient uwierzy i kupi.
max4max
Posty: 1398
Rejestracja: wtorek 14 sie 2012, 07:56
Lokalizacja: że znowu

Post autor: max4max »

Pyra pisze:Pojemność 458mAh, drugie zmierzone ma 456mAh
Ja też kiedyś mierzyłem pojemność bailonga i wyszła mi z tego co pamiętam również w okolicy 420-450 mAh.
Awatar użytkownika
Borsuczy
Posty: 547
Rejestracja: wtorek 29 paź 2013, 09:24
Lokalizacja: Białystok

Post autor: Borsuczy »

Pozwólcie, że się wproszę... Jak wy właściwie te pojemności mierzycie? Podpinacie ogniwo do jakiejś diody, silniczka? Czy może do jakiejś rozładowywarki?
ODPOWIEDZ