CREE XML-T6 NOWY MODEL 2014 - warto?

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Mietko
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 10 lut 2014, 16:36
Lokalizacja: Szczecin

CREE XML-T6 NOWY MODEL 2014 - warto?

Post autor: Mietko »

Witam,

Rozglądam się za latarką która nie będzie ogromna a ładnie oświetli mi drogę.
Czytałem testy i recenzje ale nie wszystko jeszcze ogarniam gdy tu nagle dostałem info o aukcji:
http://allegro.pl/show_item.php?item=3952647967

Warto w to zainwestować czy lepiej trochę dołożyć i coś innego kupić?
Parametry mi odpowiadają wiem że zoom nie jest lubiany na tym forum ale dzięki niemu latarka wydaję się być bardziej uniwersalna.

Pzdr
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Bubel jakich pełno na allgero, nie warto się tym interesować.
Latarka nie najwyższych lotów oraz kłamliwy opis, 2 lata temu miałem taką w ręce, więc "nowy model" to to nie jest.
Ładowarka i akumulatorki najgorsze z możliwych.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
smokuxx1987
Posty: 2113
Rejestracja: środa 16 maja 2012, 19:04
Lokalizacja: Krosno

Post autor: smokuxx1987 »

Ta aukcja pasuje bardziej do tematu kity z allegro.
Dioda XR-E T6 - nie ma takiej, puźniej pisze XM-L T6
Ogniwa o pojemności 4200mAh - takich też jeszcze nie ma, najbardziej pojemne mają 3400 i kosztują połowe tego co ta latarka.
500 m zasięgu - ..............
Sprzedawca nie ma zielonego pojęcia o czym pisze ani co sprzedaje.
Latarka jest kupiona w chinach bez żadnych poprawek - typowy handlarz.

Sprawdzone i godne polecenia latarki to wszystkie modele Convoy.
Dostępne po poprawkach w forumowym sklepiku, bez poprawek w chinach taniej kupisz.
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Jak już w przywitaniu napisałem, mogę Ci w Szczecinie pokazać jak świeci Convoy S2, za kilka dni - jak dobrze pójdzie - złożę C8, a możliwe, że kolega pożyczy M1...

Z zoomem dobrze napisałeś "wydaje Ci się", ze będzie uniwersalny. ;) bez urazy, mi się często coś wydaje, a rzeczywistość jest nieubłagana ;)

Pozdrawiam i zapraszam wieczorem na Kormoranów ;)
Ostatnio zmieniony wtorek 11 lut 2014, 09:11 przez marmez, łącznie zmieniany 1 raz.
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
skaktus
Posty: 6166
Rejestracja: środa 04 cze 2008, 18:41
Lokalizacja: OP

Post autor: skaktus »

Ja tylko chciałbym zauważyć że na forum takie latarki zostały już wielokrotnie opisane.
ILPT
Mietko
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 10 lut 2014, 16:36
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Mietko »

Dziękuje za szybką odpowiedź.
Opis podobnego modelu widziałem ale nie z 2014. Zawszę mogli jakieś zmiany wprowadzić...

Wracając do tematu.
Jest jakiś model Convoy na dwa ogniwa? Rozumiem że dwa ogniwa mogą zwiększyć moc świecenia jak i długość pracy latarki.
Zgaduje że jak zakupy to raczej w Chinach?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

To że latarka jest na 2 ogniwa nie od razu oznacza że będzie mocniej świecić.
Dłuższy czas pracy owszem.

Convoy na 2 ogniwa to np. model L2 ale to jest wielka latarka, a Ty szukasz raczej czegoś małego.
Jeżeli na rower to są bardzo fajne modele S2, S3, M1, M2.

Zakup to już jak wolisz, mogą być chiny a mogą być w kraju gdzie dostaniesz latarki po odpowiednich oprawkach termicznych i elektrycznych.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Awatar użytkownika
mars27
Posty: 51
Rejestracja: niedziela 29 gru 2013, 16:50
Lokalizacja: Beskidy

Post autor: mars27 »

Nie kupuj, szkoda nerwów i pieniędzy. Ta latareczka długo nie poświeci. Dioda ma owszem 100 000 godzin żywotności ale przy dobrym odprowadzaniu ciepła którego ten wynalazek nie ma. Żadna latarka typu ...fire i inne chińskie bez odpowiedniej ingerencji w jej bebechy długo nie poświeci. Naprawdę nie warto :)
"SolarForce L2P extended" Grega
Choroba światełkowa się rozwija ;)
Mietko
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 10 lut 2014, 16:36
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Mietko »

maciex93 pisze:To że latarka jest na 2 ogniwa nie od razu oznacza że będzie mocniej świecić.
Dłuższy czas pracy owszem.

Convoy na 2 ogniwa to np. model L2 ale to jest wielka latarka, a Ty szukasz raczej czegoś małego.
Jeżeli na rower to są bardzo fajne modele S2, S3, M1, M2.
Myślałem o bardziej uniwersalnym zastosowaniu ale one też się do tego nadają.
Skłaniam się do Convoy M1 czy S3 (kierując się wyglądem) ale na stronie fasttech'a jest ich po kilka odmian... np: M1 jedna jest mocniejsza i ma 900LM.
Zgaduje ze różnią się dioda. Którą wybrać?
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Polecę tą: https://www.fasttech.com/products/0/100 ... e-led-flas
ze względu na neutralny odcień światła i sterownik 6*AMC przy którym to nie są wymagane poprawki.
A jeżeli S3 to: https://www.fasttech.com/products/0/100 ... e-edc-led- światło nieco cieplejsze, taki sam sterownik.

[ Dodano: 10 Luty 2014, 18:45 ]
Marmez zaproponował Ci spotkanie, moim zdaniem to bardzo dobra opcja zobaczyć na żywo jak świeci taka latarka.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Mietko
Posty: 5
Rejestracja: poniedziałek 10 lut 2014, 16:36
Lokalizacja: Szczecin

Post autor: Mietko »

Dziękuje wszystkim za pomoc jak i za zaproszenie :)
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

To ja polecę tego Convoya M1:

http://www.banggood.com/Convoy-M1-7135+ ... 08983.html

Też M1, też z 6xAMC dla dobrego czasu pracy przy sporej jasności, też neutralny odcień (milszy na łonie natury), ale dostępna jest dioda XM-L2 (konkretnie XM-L2 T6 4C) która ma większą wydajność i za friko robi więcej światła.
kubazkubowa
Posty: 13
Rejestracja: czwartek 09 sty 2014, 16:16
Lokalizacja: że znowu

Post autor: kubazkubowa »

phantom pisze:To ja polecę tego Convoya M1:

http://www.banggood.com/Convoy-M1-7135+ ... 08983.html

Też M1, też z 6xAMC dla dobrego czasu pracy przy sporej jasności, też neutralny odcień (milszy na łonie natury), ale dostępna jest dioda XM-L2 (konkretnie XM-L2 T6 4C) która ma większą wydajność i za friko robi więcej światła.
Kolega phantom dobrze Ci podpowiada. Jeśli nie dokonałeś jeszcze zakupu to dodam że posiadam Convoy M1 poprawione przez Dariusz70. Co prawda inwestycjA około 160 zł z ogniwem i ładowarką ale jestem bardzo zadowolony z tego M1. I zasięg i rozproszenie bardzo mi odpowiadają a światła pod dostatkiem.
ODPOWIEDZ