Latarka do 100zł nie tylko na rower Convoy M2 zakup w China

gdzie i jak kupować oraz nasze o tym opinie
Awatar użytkownika
phantom
Posty: 690
Rejestracja: piątek 06 mar 2009, 14:46
Lokalizacja: biegun

Post autor: phantom »

@Borsuczy
Czerwone Ultrafire wybuchły w latarce Solarforce L1200, to żarnikowy potwór ciągnący nawet ponad 4A na starcie, a te aku opadają z sił już przy 2A, nie dziwo, że się grzały. Miałem L1200 i większość moich aku nie była wstanie jej nawet odpalić... Markowe aku (nie tylko Panasonic) dobrze znoszą duże prądy dlatego nie ma z nimi problemów, ale do 3A to i chińćzyki z reguły nie mają problemów. Czerwone Ultrafire są negatywnym wyjątkiem (a przy niższych prądach są nawet w porządku).
Gonza
Posty: 85
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 19:45
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Gonza »

maciex93 pisze:Kasa w błoto, nie warto tego brać, anuluj zamówienie, weź tylko ładowarkę. Na fasttech są samsung 2600 mAh za 8$ para. Albo na forum dobre ogniwa z demontażu.

[ Dodano: 20 Luty 2014, 19:59 ]
Masz napięty budżet a będziesz 2 razy kupował to samo.

[ Dodano: 20 Luty 2014, 20:03 ]
http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... charger-eu
http://www.fasttech.com/products/0/1000 ... 7v-2600mah
Dobra ta ładowarka za 4$? Szukam znajomemu latarki, to będzie jego pierwsza, myślę że ten Convoy M1 będzie ok, ale właśnie trzeba mi jeszcze aku i jakiejś niedrogiej ładowarki, a te podane przez Ciebie wydają się być ok, również cenowo. Nie chcę by kumpel wydawał więcej niż te 100 zł na pierwszy raz, niech zobaczy pierw co i jak, później może go ogarnie większa latarkowa mania :mrgreen:
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Ładowarki są w miarę ok, kilka przeszło przez moje ręce, zdarzyły się niedziałające, albo ładujące do 4,26V. I tak trzeba, albo wypada każdą ładowarkę zmierzyć czy napięcie jest ok, co osobiście robię, jak i również obejrzeć płytkę wewnątrz. Zdarzają się też różne partie, przerobiłem chyba ze 3 różne wnętrza, więc nie można generalizować tak do końca że jest dobra albo zła, bo zmieni się dostawca dla sklepu i może być różnie.

[ Dodano: 22 Luty 2014, 20:20 ]
Najlepsza jest http://www.fasttech.com/product/1137904 większość ma w domu walającą się ładowarkę usb i może jej użyć do tej ładowarki. Ale uwaga, nie mieści ogniw protected a przy odstającym plusie też jest już ciasno.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
Gonza
Posty: 85
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 19:45
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Gonza »

Zmierzenie napięcia to byłaby podstawa, więc zaryzykować można. Chyba że jesteś w stanie polecić coś do 10$. Sam się nie orientuję w ładowarkach, bo mam zmontowane na samplach z Maxima i Microchipa.
Awatar użytkownika
maciex93
Posty: 2886
Rejestracja: sobota 14 sty 2012, 18:59
Lokalizacja: Śląsk

Post autor: maciex93 »

Miller ML-102, podałem powyżej, jest na układzie TP4056 który dba o napięcie i odpowiednie ładowanie.
Nie wyrażam zgody na wykorzystywanie moich zdjęć w jakiejkolwiek formie bez mojej wiedzy, szczególnie nie życzę sobie czerpania za ich pomocą korzyści finansowych przez osoby trzecie.
ODPOWIEDZ