Podziel się swoją radością

....nie pasujące gdzie indziej...
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

pier, burżuj z Ciebie :razz:
Kiedy ja zrealizuję swoje pomysły (też BT, TFT itp bajerki) :wink:
ptja
Posty: 2413
Rejestracja: poniedziałek 31 gru 2012, 12:44
Lokalizacja: Łódź

Post autor: ptja »

Właśnie odzyskałem 37 z 46 ogniw 18650 (9 sztuk miało 0-0,25-1,-2,25V).
Testy pojemności w trakcie.
--
pozdrawiam,
Jarek Andrzejewski
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

Convoy M1 podczas wymiany baterii wpadł mi do kałuży... sytuacja była na tyle kryzysowa że musiałem go skręcić i oświetlać sobie drogę dalej ;/ świeciła dużo szerzej przez zaparowany reflektor i szybkę.
Po powrocie do domu nie wierzyłem jakim cudem on jeszcze działa, woda w pod szkiełkiem, piguła z diodą mokra aż cieknie - ogniwo tak samo, a włącznik suszy się na kaloryferze bo go rozkręcić nie mogłem.
Nie wiedziałem że aż tyle wody w niej pływało :P Dziwne że do zwarcia nie doszło
Latarka sprawna.
Co najlepsze reflektor czyściutki (tylko zaparował) woda na szkle chyba dopiero przy rozkręcaniu naciekła :mrgreen:
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Woda zwarcia nie zrobi na tyle dużego, żeby coś miało się zepsuć od razu. Gorzej z korozją, która może przez wodę powstać i psocić w przyszłości.
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

Uff to całe szczęście. Wszystko jest już w stanie jak sprzed incydentu - poza włącznikiem. O ile pigułę wykręca się bez problemu to włącznik już nie. Za każdym razem jak klikam to wypływa z niego woda, za ... :evil: ...nie mogę go odkręcić - aż wygiąłem gwóźdź którym go próbowałem odkręcić :-| Nic innego nie mam co by pasowało w te dwie dziurki.
Ostatnio zmieniony sobota 07 gru 2013, 10:14 przez Wojto, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

2 "gwoździe" włożone w oba otwory i skrzyżowane powinny dać radę
Tomeqp
Posty: 954
Rejestracja: niedziela 22 lis 2009, 20:06
Lokalizacja: Gdańsk

Post autor: Tomeqp »

Dostałem nowego Korada 3005P w ramach gwarancji. Sprawny, mierniki dość dokładne. W dodatku dotarłem szczęśliwie do domu pociągiem. :grin:
Pozdrawiam
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Udało się wygrać płytkę XMOS :)
" Wyposażona została w należący do grupy układów xCORE-Analog mikrokontroler XS1-A8-64-DEV. Dysponuje on ośmioma 32-bitowymi jednostkami obliczeniowymi oferując wydajność na poziomie 500 MIPS. Ponadto na płytce znajdują się diody LED, przycisk, dwa suwaki pojemnościowe oraz złącze rozszerzeniowe sliceCARD kompatybilne z wieloma oferowanymi przez XMOS płytkami rozszerzeniowymi. Dodatkowe złącze rozszerzeniowe pozwala połączyć płytkę StartKIT bezpośrednio z komputerem Raspberry Pi.
Obrazek
elektroda.pl
Awatar użytkownika
megabit
Posty: 989
Rejestracja: poniedziałek 20 gru 2010, 11:26
Lokalizacja: Sady

Post autor: megabit »

Udało się rozwiązać problem uciekającego płynu do spryskiwaczy w samochodzie, okazało się że pompka się rozszczeniła :roll:
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Od wakacji miałem problem w aucie z odpalaniem ciepłego silnika (wyskakiwał błąd zaworka w pompie wtryskowej i auto miało wtedy ~50% mocy). Kombinowałem, cudowałem i jedynym teoretycznie rozwiązaniem na szybko i bez wydawania $ było odpięcie czujnika temperatury ew zrobienie symulatora czujnika temperatury na jakimś attiny13 z latarki. Jednak ostatnio zupełnie przypadkowo znalazłem błędy w sterowniku zamka centralnego i po ich wyczyszczeniu auto odpala jak nowe z fabryki (przy okazji zmieniłem też akumulator). Nie wiem co ma piernik do wiatraka (centralny do silnika) ale się udało :mrgreen:
joon
Posty: 621
Rejestracja: niedziela 04 mar 2012, 15:31
Lokalizacja: Przemyśl

Post autor: joon »

14 litr zaliczony
0RH+
Obrazek
Awatar użytkownika
pier
Posty: 1467
Rejestracja: poniedziałek 21 lut 2011, 09:02
Lokalizacja: Biłgoraj-Sól

Post autor: pier »

Elsor to nie zamek był powodem niepalenia a akumulator. Jakie to auto?
Awatar użytkownika
ElSor
Site Admin
Posty: 5041
Rejestracja: niedziela 13 wrz 2009, 12:52
Lokalizacja: Ozimek

Post autor: ElSor »

Aku zmieniłem z 3 dni przed wyczyszczeniem błędów a przez wakacje też sprawdzałem odpalanie na innym aku, bo o powiązaniu aku ze złym odpalaniem też czytałem wcześniej.
DNF
Posty: 4606
Rejestracja: piątek 23 lis 2007, 19:07
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DNF »

joon, gratulacje :) ja mam tylko nieco ponad literek :(
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

ElSor, a jakie to auto, jeśli można wiedzieć?
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Zablokowany