Przywitanie nowych użytkowników..

...sprawy techniczne i organizacyjne dotyczące forum...propozycje, uwagi, wnioski, pochwały ;-)...etc
SST-90
Posty: 141
Rejestracja: niedziela 24 lis 2013, 21:17
Lokalizacja: Alesund

Przywitanie nowych użytkowników..

Post autor: SST-90 »

Witam:)

Trochę nie podoba mi się to przywitanie

"...UWAGA...NOWI UŻYTKOWNICY!!! ... brak słowa powitania w waszym pierwszym poście będzie równoznaczny z usunięciem posta i ostrzeżeniem. NA TYM FORUM CENIMY SOBIE KULTURĘ OSOBISTĄ!!! Lektura obowiązkowa: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=2036"

Pierwszy kontakt z światełka.pl a tu:
-Duże litery
-wykrzykniki
-groźby
-ostrzeżenia.

Cenicie sobie kulturę a tutaj taki jej brak na powitaniu..

Moim zdaniem to na pewno zniechęciło wielu nowych potencjalnych użytkowników światełka.pl

Przepraszam, że pierwsza uwaga i od razu negatywna, ale szczera i uważam- słuszna.

Co do reszty to wszystko na PLUS jeśli chodzi o to forum:)

Pozdrawiam
Piotrek
WF-501B MC-E, KF-T60 XM-L, LL V6 Coast Stainless Steel, S1661501 3 x CREE XM-L U2, Olight S10 Baton XM-L2
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

SST-90 pisze:Cenicie sobie kulturę a tutaj taki jej brak na powitaniu..


No fakt, może ostro i stanowczo, ale gdzie znajdujesz coś nie kulturalnego w tym sformułowaniu?
Awatar użytkownika
krzycho_
Posty: 2187
Rejestracja: piątek 08 maja 2009, 18:40
Lokalizacja: Poznań

Post autor: krzycho_ »

Witaj,
no widzisz , duże litery są poto aby rzucały się w oczy ale jak widać po forum nie wszyscy nawet i to zauważają .

Potem jest płacz że jeden z drugim dostaje ostrzeżenie i się tłumaczy itd itd .

Ważne że Ciebie to nie zraziło i obyś czuł się u nas dobrze :)

Pozdrawiam
elektroda.pl
SST-90
Posty: 141
Rejestracja: niedziela 24 lis 2013, 21:17
Lokalizacja: Alesund

Post autor: SST-90 »

Zbychur pisze:
SST-90 pisze:Cenicie sobie kulturę a tutaj taki jej brak na powitaniu..


No fakt, może ostro i stanowczo, ale gdzie znajdujesz coś nie kulturalnego w tym sformułowaniu?
Powitanie zawierające : duże litery, wykrzykniki, groźby i ostrzeżenia do kulturalnych na pewno nie należy:) chyba się ze mną zgodzisz. Jakbym tak się z wszystkimi witał to nie miałbym kolegów ;/

Nie chciałbym wdawać się w żadne dyskusje. Po prostu wyraziłem swoją opinię:)

[ Dodano: 3 Grudzień 2013, 22:12 ]
krzycho_ pisze:
Ważne że Ciebie to nie zraziło i obyś czuł się u nas dobrze :)

Tak jak już pisałem:
"Co do reszty to wszystko na PLUS :) "
WF-501B MC-E, KF-T60 XM-L, LL V6 Coast Stainless Steel, S1661501 3 x CREE XM-L U2, Olight S10 Baton XM-L2
Awatar użytkownika
Wojto
Posty: 718
Rejestracja: sobota 19 sty 2013, 23:04
Lokalizacja: Mcz

Post autor: Wojto »

Kultura musi być :mrgreen: .
Chyba na żadnym forum nie widziałem takiego wymogu ale najwidoczniej się sprawdza ponieważ moim zdaniem jest tutaj bardzo miła atmosfera i kultura.
Jeśli kogoś irytuje ta belka to może ją schować po kliknięciu w nią.
Awatar użytkownika
Rysiu.
Posty: 1461
Rejestracja: poniedziałek 12 paź 2009, 22:30
Lokalizacja: południe

Post autor: Rysiu. »

W sumie jak by zmienić szyk ogłoszenia na
"...UWAGA...NOWI UŻYTKOWNICY, NA TYM FORUM CENIMY SOBIE KULTURĘ OSOBISTĄ!!! Brak słowa powitania w waszym pierwszym poście będzie równoznaczny z usunięciem posta i ostrzeżeniem. Lektura obowiązkowa: http://www.swiatelka.pl/viewtopic.php?t=2036"
Wyglądało by to lepiej bo najpierw jest ważna informacja a następnie konsekwencje w przypadku niezastosowania do niej.

Jednak takie info powinno być, można to nazwać takim pierwszym sitem na ociężałych językowo co mają na klawiaturze tylko małe literki i często w złej kolejności, a jak się delikwenta przyłapie to nie ma tłumaczeń bo informacja jest widoczna na każdej stronie.
UF C2: XM-L2 T6 3C @8AMC; XM-L U2 1C @10AMC; XM-L2 T6 3C@10AMC; XM-L2 U3 7A@10AMC
Awatar użytkownika
marmez
Posty: 2878
Rejestracja: sobota 08 sty 2011, 19:19
Lokalizacja: Szczecin
Kontakt:

Post autor: marmez »

Forma tego komunikatu faktynie może pozostawiać trochę do życzenia. Zauważ jednak, że mimo tych bufonów i wykrzyników czesto zdarzają się osoby, które w ogóle się do tego nie stosują i na dzień dobry wrzucają tutaj reklamy, czy po prostu w inny sposób próbują zakłócać to forum.

Pozdrawiam
Tekst podpisu:
Podpis - dozwolona ilość znaków: 255
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

SST-90 witaj i dzięki za uwagę :-).
Przykro mi, że tak tą informację odbierasz. Uważam ją jednak za niezbędną i to w takiej właśnie formie. Jest to pewnego rodzaju zapowiedź, której i tak wielu nie zauważa....widać literki za małe. Oznacza to, w jednym z tłumaczeń, będziesz niemiły to wylecisz z hukiem.
I taka zasada tu panuje :)
I wiesz co, jest fajnie, buraków (nawet moderatorzy się nam takowi zdarzyli!) pozbywamy się szybko. Trudno, jeśli ktoś jest noblistą od światła ale ma charakter pieniacza to z nami nie pogada :)
wojtekdrugi
Posty: 4
Rejestracja: wtorek 05 lis 2013, 01:05
Lokalizacja: Wrocław

Post autor: wojtekdrugi »

Zgodnie z wymogami waszego forum "mówię" wszystkim dobry wieczór.W zasadzie jestem wędkarzem,ale tak się składa że jeżeli potrzebuję jakieś oprzyrządowanie w tej dziedzinie staram się je wykonać samodzielnie.Tak powstała łódka do wywozu zanęty a właściwie ponad 6 modeli w pogoni za doskonałością a teraz światła do mego roweru.Zawsze staram przed wykonaniem czegokolwiek poszukać wiedzy na odpowiednich forach.Tak między innymi powstał rower elektryczny kiedy poprzednik nie dawał rady w pewnych okolicznościach.Teraz powstały światła do jego oświetlenia.Pierwsze na XM-L teraz na MT-G2
Pozdrawiam Wojtek
SST-90
Posty: 141
Rejestracja: niedziela 24 lis 2013, 21:17
Lokalizacja: Alesund

Post autor: SST-90 »

Calineczka pisze:SST-90 witaj i dzięki za uwagę :-).
Przykro mi, że tak tą informację odbierasz. Uważam ją jednak za niezbędną i to w takiej właśnie formie. Jest to pewnego rodzaju zapowiedź, której i tak wielu nie zauważa....widać literki za małe. Oznacza to, w jednym z tłumaczeń, będziesz niemiły to wylecisz z hukiem.
I taka zasada tu panuje :)
I wiesz co, jest fajnie, buraków (nawet moderatorzy się nam takowi zdarzyli!) pozbywamy się szybko. Trudno, jeśli ktoś jest noblistą od światła ale ma charakter pieniacza to z nami nie pogada :)
Zabrzmiało jak ostrzeżenie:)
Mam nadzieję, że za jedną konstruktywną opinię nie trafie do worka z (jak to nazwałeś) "burakami" i nie wylecę z hukiem:)

Pozdrawiam:)
WF-501B MC-E, KF-T60 XM-L, LL V6 Coast Stainless Steel, S1661501 3 x CREE XM-L U2, Olight S10 Baton XM-L2
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

SST-90, absolutnie nie mam po co Cię ostrzegać :)

wojtekdrugi, witaj :-)
mista_red

Post autor: mista_red »

Nie ma chyba lepszego miejsca na tym forum, żeby się przywitać, więc niniejszym witam serdecznie zacne grono forumowiczów.

Drobne słowo do SST-90: jako uczestnik innych forów mogę powiedzieć, że "higiena" wypowiedzi na forum jest niezbędna i na tym forum nie odbiega wcale od innych miejsc temu podobnych.
Oceń sam optykę postu pisanego dużymi literami - na mój gust to nieco kłuje w oczy.

Dla wszystkich użytkowników życzenia wszystkiego najlepszego w Nowym Roku.

Pozdrawiam
Awatar użytkownika
Calineczka
Posty: 7578
Rejestracja: niedziela 11 lis 2007, 20:19
Lokalizacja: Wejherowo
Kontakt:

Post autor: Calineczka »

mista_red, witaj.
Jest lepsze miejsce, wystarczy chwilkę poszukać :-)
marcingoluch
Posty: 3
Rejestracja: niedziela 30 lis 2008, 15:36

Post autor: marcingoluch »

Ahoy,

Na forum jestem zarejestrowany od 2008r i daje sobie rękę odciąć, że już się witałem, aż tu nagle "warn", że przywitania brak jednak.

Sory Wszystkich i witam serdelecznie.

Pozdrawiam
Marcin
Awatar użytkownika
dr.w
Posty: 130
Rejestracja: piątek 18 lut 2011, 23:20
Lokalizacja: Olsztyn

Post autor: dr.w »

Jak ulał pasuje mój ulubiony cytat z Misia:

" – Trzeba dać napis, żeby wpuszczać tylko w krawatach. Klient w krawacie jest mniej awanturujący się." :mrgreen:
Pozdrawiam
Wojtek
ODPOWIEDZ