Pierwsza lampa MH

Domowe, energooszczędne instalacje LED, HID, halogenowe etc. Światło w stacjonarnych aplikacjach codziennego użytku.
rzadki
Posty: 29
Rejestracja: środa 01 wrz 2010, 18:55
Lokalizacja: Gdańsk / Biskupiec

Post autor: rzadki »

Mam pytanie, jaka jest różnica pomiędzy statecznikami elektromagnetycznymi, a elektronicznymi, ot choćby takimi jakie sprzedaje fxxx? Kolega zala666 sprzedaje elektromagnetyczne i się zastanawiam, czy wybrać tańsze, czy droższe, ale elektroniczne. Pozdrawiam.
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Stateczniki elektroniczne są mniejsze, cichsze i nie powodują migotania lampy w takt sieci.
freex
Posty: 20
Rejestracja: sobota 05 paź 2013, 21:36
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: freex »

Ostatnio kupiłem po 10zł/szt fajne MH 35W o barwie 930. W sumie jako spot są wg mnie średnio przydatne w mieszkaniu, ale po wyciągnięciu palnika z obudowy są bardzo ciekawe.

Ich rozmiar pozytywnie mnie zaskoczył. Trzonek GX10 pasuje do zwykłego gniazda GU10 które są po 3zł w brico marche. Świecą identycznie jak philips master colour elite 35w/930 a są o połowę mniejsze!! Spokojnie można je schować w niewielkich kuleczkach ze szkła matowego i zamocować jako zwykłe żarówki w żyrandolu!! Podstawa z trzonkiem jest ceramiczna! Teraz będę miał motywacje do przerobienia całego mieszkania na MH :) Wg mnie taki jeden MH w niewielkiej kuleczce spokojnie oświetla w zadowalającym stopniu i bardzo dobrej jakości większość pomieszczeń średniej wielkości, jedynie w salonie dałem 70w/930. Jeszcze raz wielkie dzięki za zarażenie mnie chorobą dobrego światła!! Mam nadzieję że tym postem też kogoś "natchnę" na próby z MH, szczególnie ludzi którzy nie próbowali ze względu na estetykę tego rodzaju oświetlenia.

ps. myślę że jeszcze pojawią się na alledrogo :)

Obrazek

Obrazek

Obrazek
DarekKo
Posty: 9
Rejestracja: poniedziałek 18 lis 2013, 17:25
Lokalizacja: Bydgoszcz

Post autor: DarekKo »

Te lampki można zasilać z normalnego układu zapłonowego dla MH?
freex
Posty: 20
Rejestracja: sobota 05 paź 2013, 21:36
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: freex »

w sumie są to MH i tak je zasilam :)
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

Można prosić o jakiś namiar na sprzedającego?
freex
Posty: 20
Rejestracja: sobota 05 paź 2013, 21:36
Lokalizacja: Brzeg

Post autor: freex »

http://allegro.pl/zarowka-halogenowa-cm ... 20799.html

sprzedający: moniqak1

Sprzedająca posiada również w ofercie kapitalne listwy led firmy FLOS, normalna ich cena to 202 euro za metr :) na aukcji są dużo tańsze, 24W/m listwy, na listwie aluminiowej, prawie 2500lm z metra i ra ponad 85. Kupiłem ich trochę i powiem ze nie znałem potęgi wysokiej jakości LED do czasu ich odpalenia :) Świecą 10 albo 20x lepiej jak wszystkie inne sprzedawane na allegro. Napisze tak...PO PROSTU JESTEM W SZOKU. Jeszcze raz dziękuję Wam za pomoc w oświetleniu mieszkania, po prostu mam w końcu jasno, a uwierzcie mi że oświetlić mieszkanie o wysokości 3,4m standardowymi rozwiązaniami nie jest łatwą sprawa.

ps. nie zwracajcie uwagi na opisy sprzedającej, chyba nie wie co sprzedaje, patrzcie na zdjęcia, listwy są o barwie 3000K, tak samo jak w opisie MH ze są to halogeny ;)

pozdr.

[ Dodano: 1 Grudzień 2013, 18:19 ]
i kto kupił te małe MH i listwy?? :) jestem ciekawy w jaki sposób je zastosujecie ;)

pozdr.
Ostatnio zmieniony niedziela 01 gru 2013, 18:27 przez freex, łącznie zmieniany 1 raz.
fxxx
Posty: 1575
Rejestracja: środa 04 sie 2010, 16:34
Lokalizacja: nowy sacz

Post autor: fxxx »

******* sam się spytałem i nie kupiłem. Mam nadzieję, że jeszcze będą, bo właśnie mam parę parę dziur na małe MH.


Ah, to takich MH też koniecznie trzeba stateczniki!
Awatar użytkownika
sebeq
Posty: 167
Rejestracja: piątek 30 maja 2008, 09:14
Lokalizacja: Bartoszyce

Post autor: sebeq »

Hej , ja zakupiłem 3 sztuki tych małych MH do tego dwie najmniejsze listwy ,dwie 25cm i jedną 50cm. Zobacze czy to coś warte :). Jeszcze dwie MH byly ale ktoś ustrzelił .
Teraz do kompletu musze dokupic stateczniki 35W.

sebeq
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

sebeq pisze:Jeszcze dwie MH byly ale ktoś ustrzelił
:mrgreen:
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Te listwy TOP LED Squad Aluminium FLOS 125mm zadziwiająco tanie. 3000K to cieplutkie światełko...
amisiek
Posty: 570
Rejestracja: poniedziałek 16 lip 2012, 18:50
Lokalizacja: Warszawa
Kontakt:

Post autor: amisiek »

I ja przegapiłem TAKĄ AUKCJĘ....
Jeśli naprawdę ma takie parametry to w ciemno polecam. Mam w domu całe główne oświetlenie na MH i taki spot jest po prostu rewelacyjny, a po skierowaniu na sufit jest świetna lampka nocna. Oczywiście tylko na elektronice.
Mam CDM-Rm 35 /930 ale ta lampka też wygląda świetnie.
Gonza
Posty: 85
Rejestracja: czwartek 31 lip 2008, 19:45
Lokalizacja: Tychy

Post autor: Gonza »

Tak patrzę na te MH które kupił freex i skoro pasują do trzonka GU10, to zastanawiam się czy jest możliwe połączenie ich szeregowo, tak by zasilić z jednego statecznika 2 lub 3 sztuki. Mam w mieszkaniu dwie lampki z Ikei, każda ma po 3 halogeny właśnie na GU10. Gdyby tak zastąpić je dwiema sztukami MH, to nie byłoby głupie. Tylko czy do każdego MH koniecznie trzeba osobny statecznik?
Awatar użytkownika
Zbychur
Posty: 3677
Rejestracja: poniedziałek 19 gru 2011, 21:14
Lokalizacja: Drogomyśl

Post autor: Zbychur »

Gonza pisze: Tylko czy do każdego MH koniecznie trzeba osobny statecznik?
TAK
Awatar użytkownika
tty5150
Posty: 895
Rejestracja: piątek 15 cze 2012, 02:28
Lokalizacja: Sand City

Post autor: tty5150 »

Ale te TOP LED Squad Aluminium ślicznie świecą :-) Ciepła barwa, dobra jakość wykonania... mniam... mniam.
ODPOWIEDZ