problem z słabym świeceniem

Coś Ci się zepsuło? Nie chce działać jak powinno? Opisz dokładnie swój problem a postaramy się pomóc...
kr1s1983
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 08:35
Lokalizacja: Nowy Sącz

problem z słabym świeceniem

Post autor: kr1s1983 »

witam
mam problem z moja latarka Ultrafire A10 dokladnie taka http://dx.com/p/ultrafire-a10-ha-iii-cree-q5-wc-ha-iii-220-lumen-led-flashlight-1-aa-1-14500-19187
Używam ją jakies 4 lata i od dłuższego czasu widze, że ona świeci bardzo słabo mimo naładowanych baterii.Udało mi się dorwać identyczna sprawna i widze ,że problem jest z głowicą(diodą). Chcialbym ją jakoś przywrocić spowrotem do życia.Nie znam sie kompletnie na elektronice.Wiecie czy mozna gdzies kupić samą głowice?lub zastapić czymś podobnym?z gory dzieki
Ostatnio zmieniony czwartek 14 lis 2013, 08:28 przez kr1s1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Na początek wyeliminuj włącznik, zwierając minus akumulatora do obudowy kawałkiem kabelka, jeśli to nie przyniesie rezultatu, to może to być dioda lub sterownik, ale tego bez rozebrania i pomierzenia się nie dowiemy...
Nie potrzeba kupować całej głowicy, wystarczy podmienić uszkodzony element, zależy LED albo sterownik.
Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
kr1s1983
Posty: 12
Rejestracja: wtorek 05 sty 2010, 08:35
Lokalizacja: Nowy Sącz

Post autor: kr1s1983 »

włącznik sprawny bo podmienialem z dobrej latarki.Wszystkie tryby działaja tylko swiecą odpowiednio słabiej. Dzieki za pomoc jakbyś mi mógł pomoc co i jak teraz sprawdzic:)
Ostatnio zmieniony czwartek 14 lis 2013, 11:56 przez kr1s1983, łącznie zmieniany 1 raz.
Awatar użytkownika
artur_n
Posty: 874
Rejestracja: niedziela 03 mar 2013, 17:37
Lokalizacja: Jarosław

Post autor: artur_n »

Sprawdzasz jakość połączeń może gdzieś być zimny lut bądź coś nie styka. A później to zostaje jedynie dioda i driver do sprawdzenia.
Everybody lies...
Awatar użytkownika
Pyra
Site Admin
Posty: 8527
Rejestracja: niedziela 02 sie 2009, 20:35
Lokalizacja: Gądki

Post autor: Pyra »

Witam
Teraz będziesz musiał wykręcić z głowicy pigułę, czyli ten kawałek aluminium, do którego jest przymocowana płytka ze sprężynką dotykającą plusa ogniwa.

Pozdrawiam
Izali miecz godniejszy niżli topór w boju?
Piszmy po polsku, wszak jesteśmy Polakami.
ODPOWIEDZ